Kullandığınız telefonun artı ve eksi yönleri nelerdir ?

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Honor 10 lite :
+ ;
- fiyatına göre hızlı bir telefon
- ekran kasa oranı yüksek
- tasarımı güzel
- Hoparlör sesi gayet yüksek
- ön kamera ( hatta arka kameradan bile güzel çekiyor diyebilirim 24 mp :) )
- arka kamera

- ;
- ram yetersiz ( 3 gb )
- hayalet ekran oldu ( ekran teknolojisi ıps )
- çerçevesi ve arka tarafı çok kolay çiziliyor. nerdeyse kılıfsız kullanmadığım halde çerçeve bölümünde nasıl olduğunu bilmediğim çizikler var :)
eksiler
micro usb girişi ve kirin 710 :)

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Samsung Galaxy A70
Çok uzun yazmışım yaa ?Neyse merak edenler okur. ben gibi okumuş olmak için okuyanlar parantezleri atlar artık ????
+Tasarımı Çok Güzel ?
+Batarya süper dayanıyor
+ Ekranı büyük ve Kaliteli ama eksisi de var ?? aşağıda gelecek inşallah
+ Ram kapasitesi. Telefonun hiç kastigina denk gelmedim ( ya ben kasma yapan telefon kullanmadım ya da telefon nasıl kastirilir bilmiyorum)
+ Ön kamera ?? selfieler muhteşem ( İPhonem de akşam oda ışığında selfieler Bi Garib oluyordu. bunda öyle Bi dert yok)
+ Çok hızlı şarj oluyor maşallah
+ hoparlör güzel tatmin edici ( gerçi genellikle kulaklıkla takılıyorum)
+ İPhonede olmadığı kadar çok uygulama yükledim hala aynı kasmiyor (aslında iPhonede 15 fln taneydi. Şimdi 30 u geçik uygulama var telefonda. sizin için normal Bi şeydir belki de ins face fln kullanmadığım için bana fazla geliyor.)
+ telefonda kullanmasını bilmediğim özellikleri çok. (ben de biraz cahil olabilirim ama cidden her Bi telefonun ayarlarını kurcaladigimda yeni bir özellikle tanışıyorum)
-Arka kasası plastik gibi hemen kırılacak gibi geliyor ( gerçi hem jelatin hem kılıf kullanıyorum ama arka kasa pek kaliteli durmuyor)
-Önceden ios kullanıcısı olarak a70 de ios kalitesini bulamıyorum. ( yani ekran büyük diye mi yoksa piksel mi düşuk geliyor anlamıyorum ekranla alakalı ama)
- tek elle mesaj yazmak ? (hiç beceremiyorum elim mi küçük geliyor telefon mu büyük geliyor diye kendime soracak olsam telefon büyük. elim küçük değil ?)
- telefona duvar kağıdını zor beğeniyorum. ekran büyük olduğu için bazi fotoğraflarda sıkıntı oluyor. fotoğraf da çok büyüdüğü için kalitesi düşüyor büyüdükçe
- parmak izi ? çok nadir kullansam da genelde takılıyor. bazen mucizevi bir şekilde okuyuveriyor hakkını yemeyeyim şimdi
-+Arka kamerayı Nadirdir kullandığım. çekimleri güzel de dediğim gibi İPhone kalitesi yok ama arka kamerada
Ya aslında ben telefonun sadece ön kamera batarya hafıza kısmını kullanıyorum. Onlarda da iyi olunca iyi geliyor bana a70. normalde eksisi vardır çoktur belki de ben farkına varacak kadar kullanmıyorum
Müzik dinle Bazen video izle bazen selfie çek fln baska işim yok
ohhhh bitti şükür... ?

Sarıca_46

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Samsung Galaxy A70
Çok uzun yazmışım yaa ?Neyse merak edenler okur. ben gibi okumuş olmak için okuyanlar parantezleri atlar artık ????
+Batarya süper dayanıyor
+ Ekranı büyük ve Kaliteli ama eksisi de var ?? aşağıda gelecek inşallah
+ Ram kapasitesi. Telefonun hiç kastigina denk gelmedim ( ya ben kasma yapan telefon kullanmadım ya da telefon nasıl kastirilir bilmiyorum)
+ Ön kamera ?? selfieler muhteşem ( İPhonem de akşam oda ışığında selfieler Bi Garib oluyordu. bunda öyle Bi dert yok)
+ Çok hızlı şarj oluyor maşallah
+ hoparlör güzel tatmin edici ( gerçi genellikle kulaklıkla takılıyorum)
+ İPhonede olmadığı kadar çok uygulama yükledim hala aynı kasmiyor (aslında iPhonede 15 fln taneydi. Şimdi 30 u geçik uygulama var telefonda. sizin için normal Bi şeydir belki de ins face fln kullanmadığım için bana fazla geliyor.)
+ telefonda kullanmasını bilmediğim özellikleri çok. (ben de biraz cahil olabilirim ama cidden her Bi telefonun ayarlarını kurcaladigimda yeni bir özellikle tanışıyorum)
- Önceden ios kullanıcısı olarak a70 de ios kalitesini bulamıyorum. ( yani ekran büyük diye mi yoksa piksel mi düşuk geliyor anlamıyorum ekranla alakalı ama)
- tek elle mesaj yazmak ? (hiç beceremiyorum elim mi küçük geliyor telefon mu büyük geliyor diye kendime soracak olsam telefon büyük. elim küçük değil ?)
- telefona duvar kağıdını zor beğeniyorum. ekran büyük olduğu için bazi fotoğraflarda sıkıntı oluyor. fotoğraf da çok büyüdüğü için kalitesi düşüyor büyüdükçe
- parmak izi ? çok nadir kullanıyorum parmak izini. genelde takılıyor. bazen mucizevi bir şekilde okuyuveriyor hakkını yemeyeyim şimdi
-+Arka kamerayı Nadirdir kullandığım. çekimleri güzel de dediğim gibi İPhone kalitesi yok arka kamerada
Ya aslında ben telefonun sadece ön kamera batarya hafıza kısmını kullanıyorum. Onlarda da iyi olunca iyi geliyor bana a70. normalde eksisi vardır çoktur belki de ben farkına varacak kadar kullanmıyorum
Müzik dinle Bazen video izle bazen selfie çek fln baska işim yok
ohhhh bitti şükür... ?

Reis eline ayağına sağlık ne diyelim. Bu yazı için kaç gün uğraştın ya?
Ödül olarak altın klavye kazandınız ??

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Bence yeni telefon alacak olanlar o telefonu kullananlarin görüşlerini merak ederler araştırırlar onlara bu yazınin faydali olacağıni düşünüyorum.
Ben gibi oyle Bi gayesi olmayanlarda üstten bakar geçer.
Bu Yeni resmi izin için de size çok teşekkür ederim. ??
Neyse artık benle konuşmaktan sıkılmayanlarla konuşurum diyecem de bende sıkıldım kendimden bu yazı sayesinde.
oooof off ev kafa yaptı kesin. ?

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Samsung Galaxy S10

Artıları
+Ekranın çok güzel olması
+Tasarımı
+Ekran kasa oranının yüksek olması
+Stereo Hoparlör olması ve ses kalitesinin çok güzel olması
+Kulaklık girişinin olması
+Kamerasının ve video performansının çok güzel olması
+Performansının çok iyi olması ve Android 10 güncellemesinden sonra çok akıcı olması
+Bataryası 1 günü rahat çıkarabilmesi ve 7-8 saat ekran süresi vermesi
+Parmak izi okuyucusu Android 10 dan sonra çok hızlı çalışması
+Yüz tarayıcısının aydınlık ortamlarda çok hızlı çalışması

Eksileri
- Işıksız ortamda yüz tarayıcısı bazen tanımıyor.

Cihazdan çok memnunum ve 5000-6000TL arası en iyi cihazlardan biri.
Ben de bu fiyatlarda bi telefon alcam s10 plus mı s10 diye düşünüyodum s10 alsam pişman olut muyum s10plusa 700 lira fazladan vermeye gerek var mı

arpej

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Redmi note 8 pro video kalitesi çok kötü.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ben de bu fiyatlarda bi telefon alcam s10 plus mı s10 diye düşünüyodum s10 alsam pişman olut muyum s10plusa 700 lira fazladan vermeye gerek var mı
S10 plus ın S10 dan farkları: ekran büyüklüğü (S10 plus 6,4 inç S10 6,1 inç)çift ön kamera,batarya kapasitesi (S10 plus 4100 mah S10 3400 mah) benim S10 ailesinde favorim S10 dur.S10 plus güzel cihaz olsada tek elle kullanım için sıkıntılı bir cihaz.

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
S10 plus ın S10 dan farkları: ekran büyüklüğü (S10 plus 6,4 inç S10 6,1 inç)çift ön kamera,batarya kapasitesi (S10 plus 4100 mah S10 3400 mah) benim S10 ailesinde favorim S10 dur.S10 plus güzel cihaz olsada tek elle kullanım için sıkıntılı bir cihaz.
Buyukluk benim için ideal ikiside ama ikinci ön kamera ve pil için 700 vermeye deger mi

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S10 ile s10 plus nerdeyse aynı. S10 plus taki 2. Kamera gereksiz.S10 plus daha büyük ve bataryasıda daha büyük. Bence s10 nun boyutu daha güzel. S10 dan çok memnunum ve pişman olmazsınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buyukluk benim için ideal ikiside ama ikinci ön kamera ve pil için 700 vermeye deger mi
Pil de s10 plus daha iyi ama s10 da 1 günü rahat çıkarıyor ve 7-8 saat ekran süresi veriyor. Ama telefonda fazla oyun oynuyorsanız s10 plus daha iyi bir tercih olacaktır.

Son düzenleme:

ardabasqann

Asistan
Reaksiyon puanı
39
eksiler
micro usb girişi ve kirin 710 :)
kirin 710 bence güzel bir işlemci şuan kullanıyorum psmart 2019 harika yani kasar bir tarafını görmedim kaç aydır

ikiside ideal ama fazla para göz cıkarmaz s10 plus al istiyorsan tercih meselesi

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Galaxy note 8
Memnun olduğum yönler ekran mükemmel tasarım premium kamerası günümüz şartlarında hala yeterli özellikle düşük ışık performansı çok iyi telefon hala çok hızlı pubg 'yi takılmadan oynayabiliyorum arayüzde takılma falanda yok.
Memnun olmadığım yönler
Stereo hoparlör kesinlikle olmalıydı ses kalitesi iyi fakat ses seviyesi düşük kalıyor bunun dışında cihazı alalı 1 ay sonra 2 yıl olacak eğer gün içinde yoğun oyun oynarsam günde 2 3 kere şarj etmem gerekiyor bundan başkada bi şikayetim yok

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
güç tuşunun konumlandırması saçma olmuş biraz daha aşağıda olması gerekirken çok yükseğe almışlar bana göre bir eksi

kirin 710 bence güzel bir işlemci şuan kullanıyorum psmart 2019 harika yani kasar bir tarafını görmedim kaç aydır

ikiside ideal ama fazla para göz cıkarmaz s10 plus al istiyorsan tercih meselesi
kirin 710 bana göre berbat bir işlemci Huawei alacak olsaydım Mate serisinin Pro modelini alırdım Huawei ve Honor orta segment işini beceremiyor

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
güç tuşunun konumlandırması saçma olmuş biraz daha aşağıda olması gerekirken çok yükseğe almışlar bana göre bir eksi

kirin 710 bana göre berbat bir işlemci Huawei alacak olsaydım Mate serisinin Pro modelini alırdım Huawei ve Honor orta segment işini beceremiyor
Normal S10 da güç tuşu bence güzel konumlandırılmış.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Samsung A70
Artıları
-Ekranı kaliteli ve büyük.
-Bataryası çok uzun süre götürüyor.
-Kamerası GCam ile birlikte çok iyi çekiyor.
-Tasarımı güzel.
Eksileri
En kötü grafikli oyunu bile oynatmıyor.
Video çekerken çok kötü çekiyor arada siyah beyaz oluyor.
Ön kamerada pastel boyayla çizilmiş gibi çekiyor.

Sadece arka kameradan arada fotoğraf çekerim, dizi, film izlerim, bataryası iyi olsun derseniz alınır ama o fiyata çok daha iyi telefonlar var mecburiyetten aldım.

Size bir sorum olacak tabi cevaplamak isterseniz...
Kamera gcam ile birlikte güzel çekiyor demişsiniz o uygulama mı her neyse linkini fln atsanız bana play store de mi?

Sharpdie

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Huawei p9 lite 2017 kullanıyorum
+ olarak 3 yıla yakın bir süredir kullanıyorum en büyük şuana kadar bırakmama sebebim stabil çalışması şuana kadar iyi gidiyor ve çoğu alanda kasa yamulması olurken bende daha olmadı şansıma :)
- en büyük sıkıntısı hafıza 16gb artık yetmiyor ve uygulamalar hafıza kartına taşınmıyor .

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
GM5P 8.1 var gayet iyi TV+ ve müzik dinlemek için iyi eksi yani şarji dustu.

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35

S10 alirsam geri kalan paraya 700 falan kulaklık alıcam buds belki o ýüzden

S10 ile s10 plus nerdeyse aynı. S10 plus taki 2. Kamera gereksiz.S10 plus daha büyük ve bataryasıda daha büyük. Bence s10 nun boyutu daha güzel. S10 dan çok memnunum ve pişman olmazsınız.

Pil de s10 plus daha iyi ama s10 da 1 günü rahat çıkarıyor ve 7-8 saat ekran süresi veriyor. Ama telefonda fazla oyun oynuyorsanız s10 plus daha iyi bir tercih olacaktır.
Sadece sosyal medya ya giriyorum

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Lg v10 kullanıyorum
+ yönleri
+4 seneyi geçti hala çalışıyor
+4 sene önceki teknoloji olmasına rağmen ekran teknolojisi güncel telefonların çoğundan daha iyi
+ön tarafta iki kamerası olduğu için geniş açılı fotoğraf çekebiliyorum, karanlık çekimlerini beğenmesemde kamerasından memnunum

- yönleri
-pili çabuk bitiyor (sık sık düşürmemden kaynaklı olabilir) 3 batarya değiştirdim
- ergonomik değil tek elle kulkanması zor
- ekran kasa oranı iyi değil
-200 gram ağır telefon
-corona dan dolayı telefonu suya tutarken içine su kaçmış parmak okuyucusu bozuldu ?
- hızlı şarj etmesi için değişik yöntemlere başvuruyorum

Sivassporlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Galaxy S7 Edge
Olumsuz özelliği ekraninin hassaslığı. Ufak bir darbede çatladı ekranım. Edge ekran olduğu için yeni ekran da çok pahallı.
Olumlu özelliği alalı 2 yıl oldu kasma donma yapmiyor. Hala oyun oynayabiliyorum

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Note 5 kullanıyorum. Kalemi ve kalem özelliklerinin iş hayatında çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
Lakin darbe kaynaklı benim kalem sıkıştı :) Note FE de çok güzel ama kameradan kaynaklı kötü olduğunu düşünüyorum. Tasarım olarak FE modeli daha güncel ve güzel.

Kötü kısmı ise cam olması. Evet çerçevem de çatladı, yarıldı, yamuldu ama hala götürüyor. Öte yandan güncelleme almıyor.

osmanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
iphone 7 kullanıyorum stabil çalışıyor kasma donma yok yeni telefon ihtiyacı duymuyorum. Eksi yönü keşke kablosuz şarj olaydı :)

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
iphone 7 kullanıyorum stabil çalışıyor kasma donma yok yeni telefon ihtiyacı duymuyorum. Eksi yönü keşke kablosuz şarj olaydı :)
Dostum ne yazık ki iphonenin politikası da bu. Hep birşeyleri eksik koyarak bir üstünü aldırmaya çalışıyorlar. Bir üstününün de her daim bir üst modelinden seni cezbedecek bir rolü/özelliği eksik :) Lada samara alıcam diye ferrariye çıkıyor konu genelde.

Bende iphone 11 deneyeyim diyorum. 64 yetmez 128 bakmak lazım derken ücreti kafa kurcalıyor. Derken bir bakıyorsun 11 aluminyum, üst modelleri cncde işlenmiş çelik kasa. :) Bir bakıyorsun 11 normal ve üst modellerinde kutu içeriğinde hızlı şarj var.

Android kısmında Note FE mesela efsane. Note 5 e kıyasla. Fiziksel bir p.izi home butonu var. Tasarımı şık revize edilmiş. Kalemi çok iyi ama gel gelelim note 5 gibi hoparlör tek tarafta ve ses sorunu var. Öte yandan kablosuz şarj var ve type c var :)

İmkanım olsa sevilen modellerde biraz revize edip remake diye tekrar piyasaya sunardım. Eminim ki iyi kazanırdım :))