Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi Ve Satın Alma Süreci Nelerdir ???

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

doktorbulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar bugün forumdan gelen bir pm üzerine bu konuyu açmak istedim sizler için.İlk olarak pm olarak gelen mesajda arkadaş tamamen su arıtma cihazı satıcısı ve profilini biraz gezdikten sonra satıcı gibi değilde tavsiye amaçlı yazılar yazan bak ben bunu aldım şunu yaptım şunu tavsiye ediyorum diyerek kendi sitesine yönlendiriyor.Ve ben bunun sonucunda tamamen insanlara nasıl yardımcı olurum nasıl bir arıtma cihazı almalılar bu konu hakkında yardım amaçlı bu makalemi yazıyorum.Lütfen iyi okuyun ve iyi dinleyin buna göre benden yardım isteyin bende yardımcı olayım.

Şunuda belirteyim kesinlikle bir uzman ve satıcı değilim sadece fikirlerimi paylaşıyorum...

İlk olarak su arıtma cihazı alırken mutlaka su basıncınızı kontrol etmeniz gerekmektedir.Eğer su basıncınız normal ise yani çok düşük ve yüksek değilse pompasız bir su arıtma cihazı alabilirsiniz.Ama çok yüksek ve çok düşük ise pompalı bir su arıtma cihazınızı almanızı tavsiye ediyorum.

Özellikle köy ve doğu bölgelerde yaşayan arkadaşlar mutlaka pompalı bir cihaz almak zorundalar.Biraz fiyatta fark eder ama sakın ola pompasız almayın daha sonra pompa sistemi taktırmak daha zor olmaktadır.Hem maliyet açısından hem sistem açısından sıkıntı çıkarmaktadır.

Şimdi gelelim asıl konuya uzun araştırmalarım sonucunda cihazlarda filtre sistemi bulunmaktadır.İlk olarak cihazlar 5 aşamalı pompalı ve pompasız olarak üretirler ve daha sonra filtre ilavesi yapılarak suya mineral vb yararlı bakteriler katılmaktadır.Bu mineralleri seçerken mutlaka kendinize özel olarak seçmeniz gerekmektedir.Mesela suda bol mineral olsun isterseniz mutlaka mineral filtre taktırmanız gerekmektedir.Eğer suyunuzda ph da yüksek olsun isterseniz mutlaka alkali filtre taktırmanız gerekir.Daha sonra evinizde çocuğunuz veya bebeğiniz varsa mutlaka kan yapımını sağlayan infrared filtre taktırmanız gerekmektedir.Bu şekilde sizlerin seçebileceği bir sistem ve size özel bir sistem yapabilirsiniz.

Ayrıca forumda atık suya çok takılan olmuş.Haklısınız atık su atmaktadır bu cihazlar.Biri değil hepsi atar.Atmayan yoktur.Peki neden atık su atar bu cihazlar onuda anlatmaya çalışayım.

Şöyle düşünün elinizde veya evimizde çamurlu klorlu ne bileyim pis bakteriler ile dolu bir su var.Bu suyu nasıl arıtırsınız.Veya şöyle söyleyim.Güzel bir söz ayıkla pirincin taşını diye :) peki pirinçte taş oluyorsa neden ayıklanıyor ? çünkü taş ağzıma girmesin dişimizi kırmasın gibi zarar vermesin diye ayıklanmaktadır.Suyuda böyle düşünelim.Suyun içerisinde zararlı bir bakteri varsa mecburen dışarıya atılması gerekir.Eğer dışarı atılmazsa mecburen vücudumuza girecek ve bize zarar verecek.Yani mecburen atık su sistemi olacak ve olmasıda gerekiyor.

Şunuda belirteyim.Öğrendiğim bilgiye göre pompasız cihazlar atık suyu 1 litre temiz su alıyorsanız 3 litre dışarıya pis su atar ama pompalı cihazlar 1 litre temiz su alıyorsanız 2 litre dışarıya atar.Bu farkıda ben uzmanından öğrendim.Ama doğru ama yanlış bende pompalı cihaz olduğu için farketmedim araştırmadım kontrol etmedim.

Şimdi arkadaşlar sorabilir sen ne kullanıyorsun hangi cihazı kullanıyorsun diye bizede tavsiye edermisin diyebilirler ben her zaman diyorum ben evimde 8 aşamalı pompalı su arıtma cihazını kullanıyorum aşağıdada satın aldığım yeri vereyim bakın öğrenin adamlar herşeyini tek tek anlatmışlar.

Buyrun link => Organik Su Arıtma Cihazı Pompasız

Aklınıza takılan soru ve sorular var ise mutlaka sizlere yardımcı olmak isterim.Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Hoşçakalın.

Ertan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aga 5 senedir waterbox kullanıyoruz cidden çok memnunuz İstanbul’un o pis suyunu nasıl böyle güzel içimli hale getiriyor hala anlamıyorum

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Aga 5 senedir waterbox kullanıyoruz cidden çok memnunuz İstanbul’un o pis suyunu nasıl böyle güzel içimli hale getiriyor hala anlamıyorum

Tatlandırıcı filtreden geçtiği için içimi güzel oluyor, " arıttığı" için değil...

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Alacaksanız bakımını geciktirmeyin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hyundai water purifier su artıma cihazı 30 gün ücretsiz deniyorsunuz beğenmezseniz almıyorsunuz hiç bir firmada yapmaz böyle bişi cihazın suyuda oldukça güzel denemek isterseniz
05356569173
trol mü diyorsunuz, pazarlamacı kaçmış konuya :D Bütün su arıtma konularına el atmış kendileri...

maxiimuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
su arıtma konusunda o kadar çok forum var ki ve şehir efsaneleri anlatamam.

ynkzrlq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu kadar yazı yazmışsın ama söylediğin kınadığın şeyin aynısını yapmıyomusun, al işte sende satıcısın bu kadar lafın üstüne bir de utanmadan link veriyosun. bunu da insanlar yedi demi. tek akıllı sensin... :) Böyle insanlara kanmayın arkadaşlar. hepsi rant pesinde. Ben 3 yıldır evime ege life kullanıyorum, öncesinde de valdelerde de su arıtma cihazı vardı, bi inceleyin derim... böyle insanların yazılarına da aldanmayın övdükleri bütün su arıtma cihazı 300 400 lira çin malı vs... orda burda 2000 tlye satmaya çalışıyorlar.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Ben Brita MAXTRA+ kullanıyorum. Hani şu reklamdaki mavi olanı. Çok güzel. Cidden tadı değişti.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
BMS öneririm. Kullanıyoruz ve masrafsız. Zaten burada yorum yapmıştım ama "Alakasız mesaj göndermek"ten silinmişti mesajım.

ynkzrlq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynen BMS iyi bir cihaz, bizde bir ara kullanmıştık, Fakat Size Daha iyisini söyliyeyim arkadaşlar, Spring Water 11 aşamalı Olan model, Anlatamam Suyun tadını.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
bunların hiç biri tam arıtmaz bu hani şu tvlerde çıkan sürahi gibi olanlar özelikle arıtamaz çok az bir aktif karbondan geçiyor o kadar doğru düzgün filtre yok

ynkzrlq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bunların hiç biri tam arıtmaz bu hani şu tvlerde çıkan sürahi gibi olanlar özelikle arıtamaz çok az bir aktif karbondan geçiyor o kadar doğru düzgün filtre yok
Neye Göre bunu Söylediğinizi Merak Ediyorum. çünkü yıllardır evmizde ve işyerimizde kullandığımız ürünler var, ve çok memnunuz herhangi bir zararınıda görmedik bu güne kadar. Son Zamanlarda Dünya genelinde su arıtma cihazlarına olan eğilimi az çok bildiğim ve bu konunun uzman kişileri doktorlar tarafından bile tavsiye edilen ürünler varken, cihazların ürettiği suların, Analiz Sonuçları var iken, bu Söylediğinizi Bir Dayanağa dayanarak söylediğinizi varsaymak istiyorum. ve Soruyorum Bu Söylediğiniz Cümlede Arıtmaz arıtamaz kelimesini neye dayanarak söylediniz. Aksi Halde Sadece Boş konuşmuş olacaksınız çünkü....

CemilÇakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ImageThumbnail2.aspx

Söylenecek Çok Bişey Yok bence Üstüne.... Sağlık çalışanları Doktorundan Hemsiresine Memuruna Benim Saydığım Cihazlardan Birini Tercih Ediyorsa.. Boşuna O iyi Bu iyi Demeyin bence :)

Suyun Tadının Güzel olması ayrı bişey Sağlıklı Olması ayrı, Siz Bunu Anlamıyorsunuz.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Neye Göre bunu Söylediğinizi Merak Ediyorum. çünkü yıllardır evmizde ve işyerimizde kullandığımız ürünler var, ve çok memnunuz herhangi bir zararınıda görmedik bu güne kadar. Son Zamanlarda Dünya genelinde su arıtma cihazlarına olan eğilimi az çok bildiğim ve bu konunun uzman kişileri doktorlar tarafından bile tavsiye edilen ürünler varken, cihazların ürettiği suların, Analiz Sonuçları var iken, bu Söylediğinizi Bir Dayanağa dayanarak söylediğinizi varsaymak istiyorum. ve Soruyorum Bu Söylediğiniz Cümlede Arıtmaz arıtamaz kelimesini neye dayanarak söylediniz. Aksi Halde Sadece Boş konuşmuş olacaksınız çünkü....
Salliyor Britia kaliteli ki.
olay şu şimdi pek bilinmeyen bir şey zaten devletin verdiği su teknik olarak temiz ancak depo lar yüzünden kirleniyor yani anlıycağınız eğer depo çok kaliteli full paslanmaz çelik gibi falansa çeşme suyu içilir deposuz hidrofor olmıycağı için depo kullanılıyor yani alcaksanız arıtma sistemi alın brita falan almayın çünkü brita falan tek filtre den geçiriyor su arıtma sistemleri 10 filtre den falan geçiriyor aradaki fark şu kalitesiz plastik depolar yüzünden su çok kirleniyor brita sadece azıcık düzeltiyor ama tam değil

CemilÇakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
olay şu şimdi pek bilinmeyen bir şey zaten devletin verdiği su teknik olarak temiz ancak depo lar yüzünden kirleniyor yani anlıycağınız eğer depo çok kaliteli full paslanmaz çelik gibi falansa çeşme suyu içilir deposuz hidrofor olmıycağı için depo kullanılıyor yani alcaksanız arıtma sistemi alın brita falan almayın çünkü brita falan tek filtre den geçiriyor su arıtma sistemleri 10 filtre den falan geçiriyor aradaki fark şu kalitesiz plastik depolar yüzünden su çok kirleniyor brita sadece azıcık düzeltiyor ama tam değil
Brita su arıtma yapmıyor, suyun içerisinde bulunan kireç ve kloru alıyor sadece suyun seertliği ve ph derecesi aynı kalıyor, britadan geçen bir suyun sertliği 200 çıkarken su arıtma cihazıncan alınan suyun sertliği 10 arada çok büyük farklar var. brita bir su arıtma cihazı değildir boy ölçüşemez bencede.

triwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
brita sadece klor renk ve kokuyu alır.kireci alamaz.britada sadece aktif karbon vardır.karbonu koruyacak bir filtrede olmadığı için kartuş ömürleri çok kısa.suya tad veren yine aktif karbondur,çünkü coconut bazlı karbon kullanıyor bu yüzden su tadında değişiklik olması normal ama en buyuk sıkıntısı bakteri üretmesi.karbon filtre bakteri üremesi açısından oldukça uygun ortamdır.ve seonrasında membran filtreside olmadığı için geçmiş olsun.su arıtma cihazlarından 10 tds değerinde çıkan su da safa yakın bır sudur.tamam içinde kireç bakteri ağırmetal tarzı kirleticilerin oldukça fazla bir bölümünü barındırmaz ama asidik bazda su uretir.vucut ph oranının altında kaldığı için ph oranıda sıkıntılı olabılır.

00speed00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 8-9 ay araştırdım daha sonra satın aldım. Satın alırken de telefon görüşmeleri çok yaptım. En sonunda Meridyen Su Arıtma Sistemleri'ni tercih ettim. 3 yıl garanti veriyorlar. 1 yıllık filtre seti hediye ediyorlar. Ekstradan Mineralli duş başlığı da hediye ediyorlar. 8,5 ph üzerinde arıtılmış su sertifikaları var, test sonuçları var.
diyabet hastasıyım aynı zamanda alerjim var. Çok şükür kullanalı 1 yıl oluyor hiç bir problem ile karşılaşmadık. Meridyen su arıtmanın çağrı merkezinde arkadaşlar bayramlarda bile arar hal hatır sorar. sudan memnun olup olmadığımızı sorarlar. Bayağı ilgililer ve fiyatları da hiç yüksek değil piyasaya göre. Evlendiğim zaman taktırmıştık çocuğumuz oldu hala gönül rahatlığı ile kullanıyoruz. herkese tavsiye ederim.
www.meridyensuaritma.com

barbarosdemirbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İçme Suları Arıtmadan İçilirmi ?
Öncelikle okuyan herkese iyi günler diliyorum
,

Paylaşmak istediğim bilgileri, sizler de öneri ve görüşlerinizle destekleyebilirsiniz.
Bazı forum sitelerinde de bu konuyu paylaştımSu arıtma cihazlarının tüm etkileri hakkında
araştırmalar yaparak, etrafımı bilinçlendirme gayesi
içerisindeyim.
Bu araştırmayı neden yapma ihtiyacı duydğumu merak etmiş olabilirsiniz;
kısaca açıklamam gerekirse;
Görev yaptığım bir kurumda bazı işlemler yaptırmak amacı ile bir sağlık kurumuna müracaat etmem
gerekti. Orada bir ailenin içme suyundan dolayı zehirlenme yaşadığını doktorların kontrol ve teşhis
ettiklerine şahit oldum...
Doktor, uzun uzun aileye içme sularını nasıl ve ne şekilde temin etmeleri gerektiği hakkında yorum
yaptı, ve tüm aile bireylerini tahlil için başka bir kuruma sevketti.(sanırım tifo hastalığı belirtileri vardı)
Bu olay beni çok etkiledi ve içme sularına hiç önem vermediğimizi farkettim.
Sonuçta çocuklarımız ailemiz bu suları bir şekilde tüketiyor Su arıtma cihazı almaya karar verdim.
Ama önce fikir edinmek amacıyla arıtma cihazlarını araştırdıkça, yüzlerce şikayet olduğunu
farkettim. Zaten asıl amacımız temiz su içmekti; peki neden bu ürünler bu kadar şikayet ediliyordu,
kararsız kaldığım için ve dikkatimi çektiği için araştırmaya başladıkça işin özünü anlamaya başladm,
kafamda oluşan temel kriterler belliydi aslında bir nevi olmazsa olmaz standartlar !!!

Sağlıklı bir Su arıtma cihazı nasıl seçilir?

1- İlk aranacak özellik firmanın yetki belgesinin olup olmadığının kontrolü tse-hyb

2-filtrenin Ürünün NSF belgesine sahip olması
3-Tüm ülke sınırları içerisinde servis ağının olması
4-Ürünün nerede ve nasıl üretildiği, uzakdoğu ülkelerinden gelen bir ürünmü ?
5-Ürettiği suyun PH değeri kesinlikle öğrenilmeli
6-Ürettiği suyun laboratuvar sonuçlarını gösteren belgenin olması

7-Su arıtma cihazının kaçak sensörü ve basınç düşürücü elamanları varmı ?

Yukarıdaki ön elemeyi yapmak aslında işin en önemli kısmı diyebilirim;
zira sonrasında pişman olmak ve zararlı bir suyu içmek ve içirmek kimsenin istemediği bir durum
olsa gerek...
Araştırmalarımın sonraki evresinde farkettiğim başka detaylar oldu, bu bilgileri de yazımın
devamında sizlerle paylaşmaya devam ediyorum:
Arıtma cihazlarının bir çoğu, tek satımlık ve uzak doğudan gelen kansorejen maddelerden oluşan
ürünlerdi,ama ucuz olduğu için çok rabet görüyorlardı ve maalesef bunlardan birini almak üzereydim
(araştırmasam alacaktım) ama ne mutlu ki almadım.
Aslında olayın mantığı çok basit. Filtrelerin üretim yeri çok önemli, NSF onayı diye bir birimin onayı
olması çok önemli ve en önemlisi ürün, tüm Türkiye'de servis sahibi bir ürün olmalı.

(NSF onayı uluslar arası bir sağlık kurumunun sağlığa zararsızdır raporudur)
Çin malı diyebileceğim ürünlere denk geldim. Yorumlar tek kelimeyle felaketti. O ürünleri tek tek
not aldım; çünkü tekrar aynı ürün bir başka sitede, tekrar karşıma çıkıyordu. Kafa karşıklıklarını
aşmak için diğer ürünleri inceledim, yorumlar yol göstersede; tam karar vermek mümkün olmuyor.
Bu sebeple, önce nasıl su içmeliyiz? nasıl temiz su temin ederiz? en sağlıklı su hangisi?
vesaire gibi onlarca teknik bilgiyi araştırma gereği duydum.
PH değerleri suyun yumuşaklığı, sertlik değerleri çok olan suyun vücudumuza zararları nelerdir?
gibi yazıları, tek tek sıkılmadan araştırdım ve ne kadar bilnçsiz bir tüketim kültürümüz olduğuna
kanaat getirdim. Çünkü yaşamak için içtiğimiz suyun; nasıl ve ne şekilde elde edildiği gerçekten
beni hayrete düşürdü.
Barajların fotoğraflarını incelediğimde su kaynaklarının çevre kirliliği sebebi ile nasıl çamur ürettiğini
görünce, midem bulandı diyebilirim.
Bu içme suyu meselesi zaten uzun zamandır benim araştırmak istediğim bir konuydu; fırsat bu
güneymiş dedim başladım çalışmaya. İster inanın, ister inanmayın, çeşmeden akan sular resmen
hastalık saçıyor. Eski borulardaki asbest sağlığımızı resmen tehdit ediyor.
Klor, çamur, kireç, koku sadece dokunup tadabildiğimiz partiküller. Bir de sadece laboratuvar
ortamında görebildiğimiz mikroplar var ki asıl, olayın vahim noktası burada başlıyor; çünkü onları
asla göremiyoruz ama, bizleri hasta etmelerinin önüne de geçemiyoruz. Tüm bu
araştırmanın ortasında, artık içtiğim suyun gizli düşman olduğunu ve kesinlikle arıtılmış
su içmemiz gerektiğini idrak etmiş oldum.

Peki damacana su, pet su ne kadar sağlıklıydı?

Düzgün su içmek neden bu kadar zor, ve çetrefilliydi. Bu durum bana güven vermediği için
kendi suyumu kendi evimde üretmek bana çok cazip geldi ve su arıtma sistemi almak için kolları
sıvadım . Ama maalesef talep ettiğim kaliteli ürün standartları firmalar tarafından karşılanmıyordu.
Sonuçta temiz su ailemin çocuklarımın benim ve herkesin en doğal hakkı?
Aslında firmalara sorduğum basit sorulardı ama yine de istenen cevapları alamıyorduk: sizin
ürününüz sağlıklımı sağlıksızmı? herşey bu kadar basitken, sağlık onayı olmadan arıtma cihazı
satan firmaların bir çoğu maalesef talebimize karşılık veremedi.

Kaliteli Filtre Arıtmanın Kalbidir

Bu kadar ayrıntıya indikten sonra vazgeçmek olmaz dedim ve bazı videolar izleyerek arıtma
mantığını filtrelerin çalışma prensiplerini internet üzerindeki siteler aracılığı ile videolardan takip
ettim.
Aslında ürünler, böbrek sistemimiz gibi süzgeç mantığı ile çalışıyor. Kaliteli su üreten ürünler,
bu işlemi sağlıklı bir prensipte yaparken diğer ürünler, filtre tıkanıklığı yüzünden, suyu arıtmadan
olduğu gibi arıtma musluğuna gönderiyorlar. Tıkanan filtreler, filtre etme özelliğini yitirdikleri için,
bir zaman sonra su, görev kabiliyetini yitiren filtrasyon sisteminden öylece çıkıp gidiyor. Aşamalı
kontollere ve testlere tabi tutulan ürünler, sağlıklı böbrek gibi görevini sağlıklı bir şekilde
tamamlıyorlar?
Filtre içindeki arıtma aşamaları, internet üzerindeki videolarda ayrıntılı olarak gösterilmekte.

Suyun Kılcal Damarlar Yolu İle Baş Ağrısı Yapması

Yine yapılan bir araştırma sonucu bu aşamada beni çok etkilemiştir. Şöyle ki ; insanların yedikleri ve
içtikleri gıdalar içerisinde sadece tek bir gıda beynimize giden kılcal damarlara nüfus edebiliyor.
Bu gıda tabiki de tahmin edebileceğiniz gibi Su.
Hal böyle iken damarlarımızda dolaşan hatta, beyin hücrelerine kadar yerleşen klor kireç ve bakteri
gibi vücuda zarar verebilecek etmenlerin ve mikropların olduğu bir suyu; eminim kimse tüketmek
istemez ama tabi ki bu durumu göz ardı edip etmemek yine bizlerin elinde...
"Klor, kireç, koku, zararlı partiküller, kum, tifo mikrobu masum sandığımız şebeke sularının davetsiz
misafirleri Gelelim, bunca aşamadan sonra nasıl bir arıtma cihazı ile bu sorunu çözmeye karar
verdiğimize;
Bana tavsiye edilen bir ürün vardı, hatta birkaç tanıdık kişi evinde kullandığını söyledi
araştırmasam bunuda öğrenemeyecektim.
Marka vermek yasak olduğu için ürünün adını veremiyorum, fakat bunca eleme işleminden sonra
ürünü aldım gayet kaliteli ve sağlıklı su veriyor.
Tabiki almadan önce ürünü yine bir çok yorum sitesinden denetleme ihtiyacı hissettim.
İnternet üzerinden ve, su ile ilgili araştırma yapan kurumların bir çoğu, içme suyu değerlerini kendi
sitelerinde paylaşıyorlar. Bende firmayı arayarak bilgim yokmuş gibi bu değerleri öğrenmek istedim.
Gerçekten çok yardımcı oldular ve, doğru olan içme suyu değerlerini kendi cihazlarının ürettiğini,
evrakları ile birlikte resmi kurum ve laboratuvar imzalı sertifikalarına internet sitelerinden ulaştım
Firmanın hiçbir il'de bayisi yok fakat 81 ilde geniş bir servis ağları var
Bu aşamadan sonra; tam anlamıyla güvenimi kazanmış oldular. 8 ay gibi bir süredir
ürünü kullanıyorum, suyun tadı lezzeti tam anlamıyla harika...
En önemli aşama olan, filtrasyon için yaptığım araştırmalar, sudaki tüm partikül, tortu, koku,
klor,kireç gibi zararlı materyalleri hapsedip atmak zorundadır.
Ürünün filtre aşamaları asla göz ardı edilmemeli ve gerekirse firma size bunu sıkılmadan fotoğraflı
bir biçimde ibraz etmelidir. Zaten olayın kırılma noktası burası; eğer firma bunları size sunamıyorsa
zararlı ürün olduğunu düşünebilirsiniz. Sağlam firmalar belgesi, bilgisi, servisi ve hizmetiyle uzun
uzun size hizmet etmek ve anlatmaktan kaçınmıyorlar.
Akabinde ürünün tüm belgelerini inceledim, ve sipariş verdim ikinci gün servis ekibi geldi ve
hiç alışık olmadığım bir şekilde ürünü takmadan önce; tüm detayları ve teknik özelliklerni sıkılmadan
ders verir gibi kısa bir süre içinde açıkladı. 1saat içinde ürün hazır bir haldeydi servisin kalitesi temiz
işçilikleri için tekrar teşekkür ederim...
Ayrıca aldığım arıtma cihazının, arıtma işlemi sırasında; suyun kaybettiği maneralleri suya tekrar
vermek için 4 tane filtresi var, bu tamamen doğru karar verdiğimin bir ispatı niteliğndeydi benim için...

Kaliteli Ürün Pahalımıdır? Kaç paradır? Yoksa Tüm Arıtmalar Aynımıdır?
Kaliteli ürün pahalıdır mantığı öncelikle; yanlış bir düşüncedir.
Çünkü vücut sağlığı, değer biçilemez bir hazinedir. Ama tabi ki, çok ucuz ürünler sağlığınızı olumsuz
etkileyebilir, bunun yanı sıra, tüm arıtmalar aynı değildir, içindeki filtre aşamaları ve kaliteleri
kesinlikle suyun kalitesini ve de arıtılmasını etkiler hem fiyat açısından uygun hem arıtma açısından
sağlıklı ürünler ülkemizde satılmaktadır.
Yukarıda yazdığım bilgileri baz alarak; sizler de hem uygun fiyatlı su arıtma cihazı sahibi olup, hem
sağlıklı su arıtma cihazı sahibi olabilirsiniz?

DİKKAT ETMEK DAİMA FAYDA SAĞLAR !!!

BÖBREK TAŞI, DİŞ ÇÜRÜMESİ, BAŞ AĞRISI, ZEHİRLENME, SARILIK, TİFO ve SU İLE
BULAŞAN HASTALIKLAR:
Lütfen, sizlerde kendi ve aile sağlığınız için araştırmadan, ucuz fiyatlara ve satayım gitsin mantığı ile
ürün satan firmalara itibar etmeyin. Tüm bu araştırma aşamalarında farkettim ki; diş çürümesinden
tutun da, baş ağrısı, zehirlenme, böbrek taşı, safra kesesi taşı, bunların yanısıra; sindirim
sistemi zehirlenmesi ve ağrısı, boğaz mikrobu, sarılık, tifo gibi birçok sağlık sorunun gizli sebebi
içme sularıymış.
Artan nüfus ve çevre kirliliği suları neredeyse hastalık yayan bir madde gibi evlerimize taşıyor,
tabii haliyle salgın hastalıklar kaçınılmaz oluyor.
Sizler de, suya gerekli değeri vererek, kendi içme suyunuzu kendiniz
üretin, emin olun sağlık ve maddiyat anlamında kar etmiş olacaksınız.
Umarım faydalı olabilmişimdir. Konu ile ilgili sorularınız var ise, yorum yaparak bu
konuya destek olabilirsiniz.
Ekstra bilgileriniz var ise, paylaşmanızın yararlı olacağını düşünüyorum?

SAĞLIKLA
KALIN.

Yusuferdogan1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Damacana su taşımatan sıkıldığım ve sağlık problemleri yarattığı için su arıtma cihazı arayışına girdim. İzmirde bir çok firma ile görüştüm bir firma gelip deneme taktı ama su kalitesi çok kötüydü. İlk gün çeşmeden simsiyah su aktı ve normal olduğunu belirttiler asla içime sinmedi geri söktürdüm. Daha sonra Arvetek Arıtma firması ile görüştüm ve kendileirnden cihaz almaya ikna oldum. 2 aydır kullanıyoruz çok memnunum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Karbon filitrede suyu ilk actiginda siyah akmasi normal bozuk demek degil kisa surede normal oluyor.

gtadoktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 8-9 ay araştırdım daha sonra satın aldım. Satın alırken de telefon görüşmeleri çok yaptım. En sonunda Meridyen Su Arıtma Sistemleri'ni tercih ettim. 3 yıl garanti veriyorlar. 1 yıllık filtre seti hediye ediyorlar. Ekstradan Mineralli duş başlığı da hediye ediyorlar. 8,5 ph üzerinde arıtılmış su sertifikaları var, test sonuçları var.
diyabet hastasıyım aynı zamanda alerjim var. Çok şükür kullanalı 1 yıl oluyor hiç bir problem ile karşılaşmadık. Meridyen su arıtmanın çağrı merkezinde arkadaşlar bayramlarda bile arar hal hatır sorar. sudan memnun olup olmadığımızı sorarlar. Bayağı ilgililer ve fiyatları da hiç yüksek değil piyasaya göre. Evlendiğim zaman taktırmıştık çocuğumuz oldu hala gönül rahatlığı ile kullanıyoruz. herkese tavsiye ederim.
www.meridyensuaritma.com
8-9 ay araştırdın takılali bir yıl oldu evlendiğin zaman aldın çocuğun var hala kullanıyorsun.

CemilÇakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
8-9 ay araştırdın takılali bir yıl oldu evlendiğin zaman aldın çocuğun var hala kullanıyorsun.
Söylediğiniz Su Arıtma firması ismini o kadar araştırma yapmama rağmen Hiç bir sitede Forumda KArşılaşmadım, Muhtemelen Yeni Bir Firma, Ama Ben Kendi Araştırmalarım sonucunda, Çok Bir Çok Önemli Kurumun Tavsiyesi Üzerine Spring Water Satın aldım, Satın almadan Önce Evde Birtane Su Arıtma Cihazı Vardı ama Markası bile belli değil, Ama Şunu Söyleyebilirim, Şuan En Kalieteli sayılan damacana su dahil, hiç bir suyu beğenmiyorum,
bildiğim Kadarıyla en önemli konu, Ana Filtre Olayı, Cihazınız NE marka Ana Filtre Kullanıyor,
Çünkü Ülkemizde Satılan bir çok Su Arıtma Cihazında, Tüm Filtreler Yurt Dışı Kaynaklı yani ( çin ) den Geliyor, Benim Satın aldığım cihazda ana Filtreleri Dahil Tüm Parçaları, Firmanın Kendi Üretimi, Toplama Değil Yani, Bilmem Anlatabildimmi, Memnunsanız Sıkıntı yok tabii ki: Fakat Bir Spring Su Arıtma Cihazından bir Bardak Su içmenizi Tavsiye ederim......

Sametİşbilen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende Cemil Bey'e Katılıyorum, yani adı sanı duyulmamış bir çok dandik su arıtma cihazı varken piyasada, iyi olanları anca gerekli mercilerin tavsiyesi üzerine bulabiliyoruz. ve benimde araştırmalarım sonucunda, karşıma bir kaç marka çıktı, Ege Life, Spirng Water, İhlas, iosmith, ve Yeni Piyasaya Sürülecek olan bir marka hakkında çok güzel yorumlar açıklamalar okudum, Nanolife bunların dışındakilere, çok fazla güvenmeyin derim,

gtadoktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Söylediğiniz Su Arıtma firması ismini o kadar araştırma yapmama rağmen Hiç bir sitede Forumda KArşılaşmadım, Muhtemelen Yeni Bir Firma, Ama Ben Kendi Araştırmalarım sonucunda, Çok Bir Çok Önemli Kurumun Tavsiyesi Üzerine Spring Water Satın aldım, Satın almadan Önce Evde Birtane Su Arıtma Cihazı Vardı ama Markası bile belli değil, Ama Şunu Söyleyebilirim, Şuan En Kalieteli sayılan damacana su dahil, hiç bir suyu beğenmiyorum,
bildiğim Kadarıyla en önemli konu, Ana Filtre Olayı, Cihazınız NE marka Ana Filtre Kullanıyor,
Çünkü Ülkemizde Satılan bir çok Su Arıtma Cihazında, Tüm Filtreler Yurt Dışı Kaynaklı yani ( çin ) den Geliyor, Benim Satın aldığım cihazda ana Filtreleri Dahil Tüm Parçaları, Firmanın Kendi Üretimi, Toplama Değil Yani, Bilmem Anlatabildimmi, Memnunsanız Sıkıntı yok tabii ki: Fakat Bir Spring Su Arıtma Cihazından bir Bardak Su içmenizi Tavsiye ederim......
Nsf onayı varmi varsa nsf.org de neden yok kendi üretimi dediginiz ürün nerde üretiliyor bunlarida yazsaydınız kaliteli olduğu belli olurdu hangi tesislerde üretiliyor adresi varmi fabrikanın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende Cemil Bey'e Katılıyorum, yani adı sanı duyulmamış bir çok dandik su arıtma cihazı varken piyasada, iyi olanları anca gerekli mercilerin tavsiyesi üzerine bulabiliyoruz. ve benimde araştırmalarım sonucunda, karşıma bir kaç marka çıktı, Ege Life, Spirng Water, İhlas, iosmith, ve Yeni Piyasaya Sürülecek olan bir marka hakkında çok güzel yorumlar açıklamalar okudum, Nanolife bunların dışındakilere, çok fazla güvenmeyin derim,
Ihlas bilinen marka aosmith yeni girdi piyasaya diğer saydığın markalarin da marka patentleri kaç yıllık öyle burda sallamayla olmuyor aayrıcaegelife spring aynı zaten ikisinin dr sitesine girersen aynı telefon olduğunu görürsün amatörce hazırlanmış mesajınız buraya kadar sanırım ?? kendi sattığınız ürünü bilmeniz ve övmeniz gayet normal

Son düzenleme:

barbarosdemirbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kadar yazı yazmışsın ama söylediğin kınadığın şeyin aynısını yapmıyomusun, al işte sende satıcısın bu kadar lafın üstüne bir de utanmadan link veriyosun. bunu da insanlar yedi demi. tek akıllı sensin... :) Böyle insanlara kanmayın arkadaşlar. hepsi rant pesinde. Ben 3 yıldır evime ege life kullanıyorum, öncesinde de valdelerde de su arıtma cihazı vardı, bi inceleyin derim... böyle insanların yazılarına da aldanmayın övdükleri bütün su arıtma cihazı 300 400 lira çin malı vs... orda burda 2000 tlye satmaya çalışıyorlar.
bence haklısınız çin malı ürünlern sağlığı nasıl tehdit ettiği ortada sağlık sen tarafından önerilen bir ürün varken neden macera aramak ister insanlar anlamış değilim

gtadoktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burda adı geçen hiç bir aritmayi almayın adı geçmeyen arıtma cihazlarını alın yoksa ali cengiz oyununa geliresiniz benden söylemesi şuan burda 1 şunu alın böyle güzel ben bunu kullanıyorum diyenlerin alayda ali ve cengiz ? bildiğiniz markadan şaşmayın misal ihlas herkes bilir ve nsf li cihaz ayrıca gerisinini tümü reklam

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
LG marka aldık ve gelip eve aynı gün taktılar. 30 gün içerisinde koşulsuz iade hakkın var ve gerçekten çok yumuşak ve güzel bir tadı var öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...