Epic Games Önümüzdeki Hafta Watch Dogs'u Ücretsiz Olarak Oyuncularla Buluşturacak

Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
1584178266651.png

Epic Games Store önümüzde ki haftadan itibaren 24 Mart'a kadar Watch Dogs'u ücretsiz bir şekilde oyunculara dağıtacak.
Bedava oyun deyince akla ilk sıralarda gelen Epic Games bu hafta verdiği 3 ücretsiz oyunun ardından Watch Dogs'u ücretsiz bir şekilde sunacak.

AAA kategorisindeki oyunları bedava olarak vermeye devam eden firma oyuncuların gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

Oyunun konusundan kısaca bahsedecek olursak;

Watch Dogs, gelecekte bir zamandaki Chicago şehrinde geçiyor. Şehirdeki tüm teknolojik cihazlar, onları yöneten merkezi bir işletim sistemi yani Central Operating System (CtOS) tarafından denetleniyor. Konu işletim sistemi ve teknoloji olunca, bilgisayar korsanları da bu evrendeki yerlerini alıyorlar. Karakterimiz Aiden Pearce da başarılı bir bilgisayar korsanı. Geçmişte yaşadığı aile trajedisine yol açan suçlu geçmişi için adalet arayan Pearce, bu adaleti şehirde hack’lenebilen her türlü teknolojiyle birlikte arıyor. Hack yaparak trafik ışıklarını değiştirebilir, toplu taşıma araçlarını durdurabilir, sıcak su borularını patlatabilir ve tüm bunları kullanarak peşinizdeki polisten kaçabilir veya yakalamak istediğiniz kişiye tuzak kurabilirsiniz.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Ekli dosyayı görüntüle 89693

Epic Games Store önümüzde ki haftadan itibaren 24 Mart'a kadar Watch Dogs'u ücretsiz bir şekilde oyunculara dağıtacak.

Bedava oyun deyince akla ilk sıralarda gelen Epic Games bu hafta verdiği 3 ücretsiz oyunun ardından Watch Dogs'u ücretsiz bir şekilde sunacak.

AAA kategorisindeki oyunları bedava olarak vermeye devam eden firma oyuncuların gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

Oyunun konusundan kısaca bahsedecek olursak;

Watch Dogs, gelecekte bir zamandaki Chicago şehrinde geçiyor. Şehirdeki tüm teknolojik cihazlar, onları yöneten merkezi bir işletim sistemi yani Central Operating System (CtOS) tarafından denetleniyor. Konu işletim sistemi ve teknoloji olunca, bilgisayar korsanları da bu evrendeki yerlerini alıyorlar. Karakterimiz Aiden Pearce da başarılı bir bilgisayar korsanı. Geçmişte yaşadığı aile trajedisine yol açan suçlu geçmişi için adalet arayan Pearce, bu adaleti şehirde hack’lenebilen her türlü teknolojiyle birlikte arıyor. Hack yaparak trafik ışıklarını değiştirebilir, toplu taşıma araçlarını durdurabilir, sıcak su borularını patlatabilir ve tüm bunları kullanarak peşinizdeki polisten kaçabilir veya yakalamak istediğiniz kişiye tuzak kurabilirsiniz.
Watch Dogs 1 mi 2 mi?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İlk oyunu E3’te çok heyecan yaratmıştı ama konsollardan dolayı çok şeyi değiştirdiler. Gta rakibi olacakken beceremediler. Yalnız Watch dogs 2 gayet güzel.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Epic Games sadece oyun dağıtmıyor,aynı anda Steam'in de mezarını kazıyor :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Epic Games sadece oyun dağıtmıyor,aynı anda Steam'in de mezarını kazıyor :)
Maalesef arayüz ve işlevsellik konusunda Steam'in eline su dökemez. Bir kere atölye ve pazar olayı başlı başına bir olay zaten. Yine başarımlar, profil özelleştirmeleri vs. bir sürü özellik var. Epic'de daha ucuz olsa dahi oradan oyun almıyorum. Bedavalar hariç. Tüm oyunlarımın tek bir platformda toplanması benim için daha önemli.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Günümüz oyunları ile kıyaslayacak olursak belki ama tema olarak oldukça özgün.
2014 yılında çıkış yaptığını da göz önünde bulundurunca kötü demek ayıp olur :)
Oyunun inceleme puanlarına bakabikirsiniz . Gameplayiyle hikayesiyle grafikleriyle çöp bir oyun . Watch Dogs e3 vs real yazarsanız yt a insanları nasıl kandırdıklarinı gorursunuz . Hackerlık dedikleri kameraya girmek , trafik lambasi hacklemek sjsjs
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Oyunun inceleme puanlarına bakabikirsiniz . Gameplayiyle hikayesiyle grafikleriyle çöp bir oyun . Watch Dogs e3 vs real yazarsanız yt a insanları nasıl kandırdıklarinı gorursunuz . Hackerlık dedikleri kameraya girmek , trafik lambasi hacklemek sjsjs
Valla ben bir hikayeli oyun hastası olarak, oyunun hikayesini gayet beğendim. Yeri geldi ağlattı, yeri geldi intikam için tutuşturdu. Dram, hüzün, acı birçok duygu mevcut. Parkur anlayışı da gayet iyi bence. İkinci oyunda da üzerine bayağı koymuşlar. Bir GTA değil tabi orası ayrı. Ancak iki oyunu karşılaştırmak da mantıklı değil zaten.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
E3 mevzusunda haklısınız tabii.
Gösterilenden farklı bir oyun karşılamıştı bizi. Hatta bazı yerlerinde optimizasyon sorunları da mevcut fakat grafik konusunda maalesef yorum yapılabileceğini düşünmüyorum.

Cem Varlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Epic Games oyuncu çekmek için kesenin ağzını iyice açıyor.