Monitör karardı

Bu konuyu okuyanlar

SpeedFinity

Asistan
Reaksiyon puanı
15
2 hafta once bilgisayarım tamirden yeni çıkmıştı. Pc'ye görüntü gelmiyor diye götürmüştüm. Ve birkaç gün sonra anakart yanmış demişti. Sonra aldım, 2 hafta kullandım ve bu sefer aniden ekranda yeşil çizgiler çıkmaya başladı. Ekranı tetristeki taşlar gibi kaplamıştı sonra pcyi kapattım tekrar açtım 10dk pc takıldım. Daha sonra yine aynı hatayı verdi 1 gün bekledim dokunmadım bu sefer pc açtığımda monitor hiç bir tepki vermiyor, ekran görüntü gelmiyordu. Ama pc normal çalışıyordu. Kasadaki her seyi değiştirmiştim ekran kartı ve işlemci hariç vga kablosu bozuk olabilir diye görüntü vermiyodur diye düşündüm değiştirdim ama yine hiç bir tepki almadı monitör

Son düzenleyen moderatör:

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
monitoru başka bir cihazda denermisin dostum tvnzde yada vga yada hdmi girişi varsa tvde orda denermisin, eyer monitorde bir hata var ise, bunu , teknik servisci seni yanlış bilgilendirmiş, eyer anakartında sorun varsa zaten sana direk yandı demez. sorunu söyler, ki söylediğinide sanmıyorum.

İlgin varsa çok işlerin durumun yerindeyse aynı anakartı almanı tavsiye ederim. hatta iyisini bile alabilirsin. ekran kartı bozuk olsaydı görüntü hiç gelmezdi ama görüntü ilkten gelmiş , işlemci eprom görevi aldıgı için kısa süreliğine gösterme yapar.

SpeedFinity

Asistan
Reaksiyon puanı
15
monitoru başka bir cihazda denermisin dostum tvnzde yada vga yada hdmi girişi varsa tvde orda denermisin, eyer monitorde bir hata var ise, bunu , teknik servisci seni yanlış bilgilendirmiş, eyer anakartında sorun varsa zaten sana direk yandı demez. sorunu söyler, ki söylediğinide sanmıyorum.

İlgin varsa çok işlerin durumun yerindeyse aynı anakartı almanı tavsiye ederim. hatta iyisini bile alabilirsin. ekran kartı bozuk olsaydı görüntü hiç gelmezdi ama görüntü ilkten gelmiş , işlemci eprom görevi aldıgı için kısa süreliğine gösterme yapar.
monitor baska pc de denedim hic bir skntisi yok

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Daha yeni aldigim anakart nasil oluyoda 2 haftada bozuluyor bukadar cabuk bozulmasi biraz sey degilmi? sorun belki baska bir yerdedir belki
Dostum kasanı yanına al git teknik s cilere , kontrol ettir bakalım. monitoru alma sadece kasa ile git.

Son mesajlar