10000TL'ye kadar telefon tavsiyesi verebilir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

yuruyenucahgeliyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
10000 tl bandında telefon arıyom. şu özellikler lazım
kamerası iyi ceksin
güzel olsun
insta, face, twitter kasmadan açsın
fazla foto tutsun
interneti iyi olsun
zumu iyi olsun
fazla internet yemesin

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Tavsiyem iphone xs olur

Son düzenleyen moderatör:

yuruyenucahgeliyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Eyvallah uzun süredir iphone kullanmadım. Pili iyi gidiyor mu ? Akşama kadar kurtarır mı ?

yuruyenucahgeliyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Eyvallah yarın vatana gidip dediğiniz telefona bakacağım. Telefonun bir sürü modeli çıktı, adam her hafta telefon çıkartıyor, insan hangisini alacağını şaşıyor.

yuruyenucahgeliyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Samsunglar 1 sene sonra yavaşlıyor diyolar heryerde. Buda yavaşlarmı? aldıktan sonra uzun süre kullanmak istiyorum.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Samsunglar 1 sene sonra yavaşlıyor diyolar heryerde. Buda yavaşlarmı? aldıktan sonra uzun süre kullanmak istiyorum.
Yavaşlama işi doğru ama S, note serisi için geçerli değil üst düzey bir cihaz alırsanız o uzun süre gidecektir orta düzey alırsanız değiştirsin diye yavaşlatılıyor ama 10k bütçeye Samsung almam ya Apple yada Apple başka seçenek yok.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Eskiden bende böyle düşünüyordum ama şimdi bence Samsung'da üst segment de iyi telefonlar yapıyor.
Ya hocam şimdi şöyle bir durum var. Aynı özellikleri belki yarı fiyatına yada daha azına çinli markalar verebiliyorlar. Kullanılan sistem android. Onlarca markanın binlerce modelinde var. Bu gün s20 ye alternatif daha uygun fiyata bir sürü cihaz var. Üstelik bunların bir üst modeli çıktığında hemen gözden düşüyorlar. Kutudan çıktığı sürümün üstüne en fazla iki sürüm alıyorlar. Malzeme kaliteleri hep iPhone un gerisinde oluyor, satarken çok değer kaybediyor vs vs. Ama iPhone lara baktığımızda iOS kullanıyorlar ve bu yazılım tek bir markanın modellerinde var. Ve şu anda tedavülde olan, 5s ten itibaren sayarsak 8 10 tane iPhone modeli var. Ve atıyorum Xs yerine daha uygun fiyata aynı özellikleri alabileceğiniz başka bir iOS cihaz yok. Xs te ki özellikleri istiyorsanız Xs almalısınız. Bu tip şeyler iPhone u daha değerli yapıyor, daha fazla para verilebilir yapıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
kamerası iyi ceksin
güzel olsun
fazla foto tutsun
interneti iyi olsun
zumu iyi olsun
fazla internet yemesin
10000 lira bandında önereceğim 4 cihaz var,bunlar: 1-İphone 11pro 2-İphone Xs Max 3-Huawei Mate 20 Pro 4-Samsung Note 10 plus (Snapdragon 855li) bu cihazlardan hangisini alırsan al seni fazlası ile memnun edicektir.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
La İphone XR okadar yetmiyormuş adam az kaldı kazıklancakmış :D
11 Pro eğer başka bir şey istersen Oneplus 7T Pro al 6000tl cebinde kalsın Samsung'a 10000₺ verilmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış mı görüyorum yoksa 10000₺'ye iPhone XR mı önerilmiş :D :D :D

Benim hatam, affedin :D

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ya hocam şimdi şöyle bir durum var. Aynı özellikleri belki yarı fiyatına yada daha azına çinli markalar verebiliyorlar. Kullanılan sistem android. Onlarca markanın binlerce modelinde var. Bu gün s20 ye alternatif daha uygun fiyata bir sürü cihaz var. Üstelik bunların bir üst modeli çıktığında hemen gözden düşüyorlar. Kutudan çıktığı sürümün üstüne en fazla iki sürüm alıyorlar. Malzeme kaliteleri hep iPhone un gerisinde oluyor, satarken çok değer kaybediyor vs vs. Ama iPhone lara baktığımızda iOS kullanıyorlar ve bu yazılım tek bir markanın modellerinde var. Ve şu anda tedavülde olan, 5s ten itibaren sayarsak 8 10 tane iPhone modeli var. Ve atıyorum Xs yerine daha uygun fiyata aynı özellikleri alabileceğiniz başka bir iOS cihaz yok. Xs te ki özellikleri istiyorsanız Xs almalısınız. Bu tip şeyler iPhone u daha değerli yapıyor, daha fazla para verilebilir yapıyor.
Aynı sistemi kullansalar da iş arayüzde bitiyor bunu bildiğinizi varsayıyorum. Bugün One UI arayüzü tüm arayüzlerinden daha iyi Stock Android'den bile.
Size şöyle ifade edeyim Google bir kaç gün önce Android 11'in betasını yayınladı. Tabikide geliştirme ve iyileştirmeler her alanda var fakat yeni özellik olarak sunduğu şeyleri biz zaten kullanıyoruz.
Geçen yıl son anda vazgeçtiği ekran kaydı, S6 kullandığım dönemlerde bile var olan uzun screenshot, ne işimize yarayacağı meçhul bildirim balonları... Yani anlayacağınız sistem değil arayüz önemli. Android olsa bile bugün MIUI, EMUI gibi arayüzler One UI kalitesini sunamaz.

S20'nin yarı fiyatına aynı özellikleri sunabilecek ürünleri de açıklayın da insanlar sizden şükran duysun.

2 yıl mebusunda haklısınız o konuda sözüm yok.
Ama gözden düşme mevzusu tamamıyla yanlış.
Geçen yıl S10 çıktığında One UI 1.1 sürümüyle çıktı.
O zamanlarda S9 ve Note 9 ailesinde 1.0 vardı.
1.1 gece modu özelliğini barındırıyordu ve Samsung bu özelliği diğer iki cihaza da sundu.
Sonra Note 10 çıktı telefonda bulunan bütün kamera özellikleri major bir güncellemeyle S10 ailesine geldi. Öve öve bitiremediğiniz Apple bir yıl önce çıkardığı Xs ve Xr'a sırf 11 ailesi çok satsın diye gece modunu getirmeye tenezzül bile etmedi.
Hatta S20 ailesi ve Z Flip'in güncel sürümü olan One UI 2.1'in tüm yeni özellikleri 10 ailesine gelecek. "Bir üst modeli" çıksa da pek fark olmuyor yani.
Bence gözden düşme mevzusunu tekrar bir gözden geçirin.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Aynen katılıyorum.
birde Apple'ın arayüzü bence daha kötü.
Aynı sistemi kullansalar da iş arayüzde bitiyor bunu bildiğinizi varsayıyorum. Bugün One UI arayüzü tüm arayüzlerinden daha iyi Stock Android'den bile.
Size şöyle ifade edeyim Google bir kaç gün önce Android 11'in betasını yayınladı. Tabikide geliştirme ve iyileştirmeler her alanda var fakat yeni özellik olarak sunduğu şeyleri biz zaten kullanıyoruz.
Geçen yıl son anda vazgeçtiği ekran kaydı, S6 kullandığım dönemlerde bile var olan uzun screenshot, ne işimize yarayacağı meçhul bildirim balonları... Yani anlayacağınız sistem değil arayüz önemli. Android olsa bile bugün MIUI, EMUI gibi arayüzler One UI kalitesini sunamaz.

S20'nin yarı fiyatına aynı özellikleri sunabilecek ürünleri de açıklayın da insanlar sizden şükran duysun.

2 yıl mebusunda haklısınız o konuda sözüm yok.
Ama gözden düşme mevzusu tamamıyla yanlış.
Geçen yıl S10 çıktığında One UI 1.1 sürümüyle çıktı.
O zamanlarda S9 ve Note 9 ailesinde 1.0 vardı.
1.1 gece modu özelliğini barındırıyordu ve Samsung bu özelliği diğer iki cihaza da sundu.
Sonra Note 10 çıktı telefonda bulunan bütün kamera özellikleri major bir güncellemeyle S10 ailesine geldi. Öve öve bitiremediğiniz Apple bir yıl önce çıkardığı Xs ve Xr'a sırf 11 ailesi çok satsın diye gece modunu getirmeye tenezzül bile etmedi.
Hatta S20 ailesi ve Z Flip'in güncel sürümü olan One UI 2.1'in tüm yeni özellikleri 10 ailesine gelecek.
Bence gözden düşme mevzusunu tekrar bir gözden geçirin.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aynen katılıyorum.
birde Apple'ın arayüzü bence daha kötü.
iOS tasarım olarak güzel ama şu arka ekranı flulaştıran tasarımı (inanın adını bilmiyorum ama siz anladınız) nereye tıklasam ileri geri oynayan gereksiz animasyonları artık can sıktı.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Gözden geçirmeye gerek yok. Bu gün insanlar hala Xs alayım mı diye soruyor. S9 ve Xs aynı sene çıktılar ve geçen bir konuda gördüm kendiniz diyordunuz s9 artık alınmaz diye. S20 çıktı s9 öldü sizin gözünüzde bile. Ama Xs yada Xr öyle değil mesela. Hala en son çıkan iPhone modeliymiş gibi ilgi alaka görüyor.

s20 nin yarı fiyatına benzer özellikleri verebilecek cihaz olarakta oneplus 7t yi gösterebilirim mesela.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
OP'de garanti yok. O bizim ülkede sınıfa girmez. Karşılaştırma da yapılmaz o yüzden. Cihaz önerisi isteyen kişi için garanti önemsizse o ayrı. O fiyata ne tercih etmek istediğinize bağlı bence. S20 Plus çok güzel cihaz. Özellik itibariyle de çok dolgun. 4-5 yıl güzel kullanımda götürür. iOS isterseniz 11 Pro var. Hangisini alırsanız alın, keşke diğerini alsaydım dedirtmeyecek cihazlar bunlar. Üst seviyeler zaten. O yüzden sizin hangi sistemi istediğiniz önemli.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
S20 plus da 1 yıl sonra kasacaksa samsung kapatsın gitsin arkadaş note 2 bile zamanında 1yıl sonra kasmadı.
Kasma sorunu diye bir şey hayatımızda artık yok eskide kaldı o problemler. Benim telefonum şu an bir yıllık ama performansında herhangi bir azalma söz konusu değil.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
iPhone 11 Pro - bulursun o fiyata 15 günlük cihaz felan

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
kamerası iyi ceksin
güzel olsun
fazla foto tutsun
interneti iyi olsun
zumu iyi olsun
fazla internet yemesin
Senin yerinde olsam S20 ultra fiyatının düşmesini beklerdim,yeteri kadar düştüğü zaman da yeni çıkan telefonlarlarla karşılaştırırdım.