AKP’li başkan deprem günü düğüne katıldı, magandaların ateş etmesine aldırış etmedi

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Gaziantep'in Nizip ilçesi'nin AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Sarı, dün akşam saatlerinde bir akrabasının düğününe katıldı. Düğünde, magandaların otomatik silahlarla havaya ateş etmesine aldırış etmeyen Sarı, o anları görüntüleyenlere de “Yayın yapmayın silahlardan aman aman” şeklinde tepki verdi. Görüntüyü çeken kişi de, “Başkanım, tek ben yayın yapmıyorum ki herkes yapıyor” cevabını verdi.

Düğün salonuna giriş yapmak üzere yürüdüğü sırada, magandalar başkanın da gelişini kutlamak için otomatik silahlar ve tabancalar ile havaya ateş etmeye başladı.
Magandaları durdurmak için hiçbir girişimde bulunmayan Sarı, sadece kulaklarını kapatmakla yetindi.
“YAYIN YAPMAYIN SİLAHLARDAN AMAN AMAN”
Sözcü Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan görüntülerde, başkanın tam salona giriş yapmak üzereyken kendisini görüntüleyen kişiye “Yayın yapmayın silahlardan aman aman” dediği, görüntüyü çeken kişinin de, “Başkanım, tek ben yayın yapmıyorum ki herkes yapıyor” cevabını verdiği duyuluyor. Sonrasında salona giriş yapan kişinin görüntü çekmeye devam ederken, dakikalarca silah sesleri duyuluyor ve video sona eriyor. Silahların peş peşe ateş aldığı o anlarda, onlarca kişinin yanı sıra alanda çocuklar da bulunuyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Kardeş doğuluların kültürü zaten tabanca. Ha doğuluları bir yere bırakıyorum bizde de var At, Avrat, Silah diye.
Bu sıkanın da sana zararı yok, AKEPE dediğin vekilin de. Muhalefetin kankileri direkt senin askerine sıkıyor onları ne yapacaksın ?

Sardaukarı özlemiştik.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Silah düğünlerde olan bir gelenek gibi ama çok tehlikeli.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Kardeş doğuluların kültürü zaten tabanca. Ha doğuluları bir yere bırakıyorum bizde de var At, Avrat, Silah diye.
Bu sıkanın da sana zararı yok, AKEPE dediğin vekilin de. Muhalefetin kankileri direkt senin askerine sıkıyor onları ne yapacaksın ?

Sardaukarı özlemiştik.

Kardeşim iyimisin sen , düğünlerde yasak havaya ateş etmek hala ne diyorsun gelenekmiş ne geleneği ya ? Yasak var ama akpli başkan yasağı aldırış etmiyor.. bir garibanın kafasına düşünce de kurşun öyle akıllanıyorlar , türkiye genelinde yasaklandı ateş etmek adam gelenek diyor ne insanlar var ya..

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Türkiye genelinde yasaklandıysa niye ateş ediliyor o zaman canım cicim ? O kadar çağdaş ve modern bir toplumsunuz ki size baş kaldırmayan adamlara burda hır gür yaparken, HDP ile birlikte oylaşıp cilveleşirken de görmek isteriz bu tripleri.

Türkiye değil TÜRK'ün geleneğidir bu arada. AT - AVRAT - SİLAH. Babana, dayına, amcana sor anlatsınlar. Tabi onlarda umarım sen gibi değillerdir.
Havaya sıkmaktan bahsetmedim bana da tısslama. Silah bildiğim kadarıyla evde / elde taşımak sünnet diye hatırlıyorum birde. Tabi evdekini çek adama sık demiyorum. Çünkü buda dinde yer edinmiş birşey. Tüm insanlığı öldürmeye eşdeğer bir günah, cehennemlik kısaca.

Sardaukarrrrrrrrrrrrrr showwwwwwwwwwwww

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Türkiye genelinde yasaklandıysa niye ateş ediliyor o zaman canım cicim ? O kadar çağdaş ve modern bir toplumsunuz ki size baş kaldırmayan adamlara burda hır gür yaparken, HDP ile birlikte oylaşıp cilveleşirken de görmek isteriz bu tripleri.

Türkiye değil TÜRK'ün geleneğidir bu arada. AT - AVRAT - SİLAH. Babana, dayına, amcana sor anlatsınlar. Tabi onlarda umarım sen gibi değillerdir.
Havaya sıkmaktan bahsetmedim bana da tısslama. Silah bildiğim kadarıyla evde / elde taşımak sünnet diye hatırlıyorum birde. Tabi evdekini çek adama sık demiyorum. Çünkü buda dinde yer edinmiş birşey. Tüm insanlığı öldürmeye eşdeğer bir günah, cehennemlik kısaca.

Sardaukarrrrrrrrrrrrrr showwwwwwwwwwwww

Neden yasak olduğu halde ateş ediliyor işte bizde onu paylaşıyoruz ya arkadaş burada ! Konu ile alakalı bir cevap ver ne sünnetinden bahsediyorsun biraz mantıklı cevap verin ya yazık..

GAZİANTEP VALİLİĞİ DUYURMUŞTU

Bilindiği üzere, Gaziantep Valiliği, düğünlerde silah sıkanlar ile ilgili soruşturma açılacağını Temmuz 2019’da kendi resmi sitesinden duyurmuş ve kayıtsız kalan güvenlik güçleri hakkında da işlem başlatılacağını açıklamıştı. Olayda, ölen ya da yaralanan olmazken, geçtiğimiz hafta Urfa Birecik’te maganda kurşunu ile hayatını kaybeden damattan da hiç ders almadığımız ortaya çıktı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ne kadar kendisi ateş etmemiş oraya misafir olarak gitmişsede. Belediye başkanı olarak. (Yetkili birisi sorunçta) Bu olaya dur demediği veya tetbir almadığı görmezden geldiği için hakkında soruşturma açılmalı. Belediye başkanları seçilmiş kişiler olduğu için büyük ihtimal görevden almazlar (İstifa ettirtmezler yani ) En kötü ihtimal AKP'den ihraç edilir belediye başkanlığı görevine devam eder.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ne kadar kendisi ateş etmemiş oraya misafir olarak gitmişsede. Belediye başkanı olarak. (Yetkili birisi sorunçta) Bu olaya dur demediği veya tetbir almadığı görmezden geldiği için hakkında soruşturma açılmalı. Belediye başkanları seçilmiş kişiler olduğu için büyük ihtimal görevden almazlar (İstifa ettirtmezler yani ) En kötü ihtimal AKP'den ihraç edilir belediye başkanlığı görevine devam eder.

Mantıklı yorumunuz için teşekkür ederim , chp'de mhp'den de biri olsa dur denmesi gerekirdi.