Bilgisayarım Darboğaz Oluyor , Tavsiye !

Bu konuyu okuyanlar

alioskiiii

Doçent
Reaksiyon puanı
130
Bilgisayarım çok darboğaz oluyor sürekli drop yiyorum sistem özelliklerim :
İntel Core 2 Quad Q6600 İşlemci
Amd Hd 6570 Ekran Kartı
8Gb Ram
Bu arada 300 wat güç kaynağı

Varsa tavsiyeniz (şunu al gibi) yardımcı olursanız çok sevinirim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
aynı işlemci ile en son ekran kartım GTX 650 idi hala aynı sistemi bir arkadaşım kullanıyor (ona hediye ettim)yalnız benim sistemimde 14 cmlik cpu soğutucusu ve 700wlık güç kaynağı vardı .hiç bir zaman da drop yada dar boğaz yapmadı (=
güç kaynağın ucu ucuna yetiyordur bence önce güç kaynağını sağlam bir şey ile değiştir.(=

alioskiiii

Doçent
Reaksiyon puanı
130
aynı işlemci ile en son ekran kartım GTX 650 idi hala aynı sistemi bir arkadaşım kullanıyor (ona hediye ettim)yalnız benim sistemimde 14 cmlik cpu soğutucusu ve 700wlık güç kaynağı vardı .hiç bir zaman da drop yada dar boğaz yapmadı (=
güç kaynağın ucu ucuna yetiyordur bence önce güç kaynağını sağlam bir şey ile değiştir.(=
teşekkür ederim uyardığın için farkında değildim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce kaç watt almam gerekir sonrayı da düşünerek çünkü bir ekran kartı alacağım galiba hiçbir şey oynayamıyorum

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
eğer ileriye yönelik düşünürsen sağlam bir 600wlık 80+lık ürün işini görebilir tabi bu kullanacağın ekran kartının ne olduğu ile alakalı ! (=
bence o kadar masraf olacağına temiz bir pc toplaman daha iyi olur tabi bütçen var ise (=

alioskiiii

Doçent
Reaksiyon puanı
130
eğer ileriye yönelik düşünürsen sağlam bir 600wlık 80+lık ürün işini görebilir tabi bu kullanacağın ekran kartının ne olduğu ile alakalı ! (=
Ben hangisiyle darboğaz olur olmaz anlamıyorum bu yüzden bana ne denirse onu alacağım

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
şimdi güç kaynağını değişirsen yeni ekran kartı aldığında bu sefer işlemci yine darboğaz yapacak bence çünkü işlemci işi yetiştiremeyecek ((=
ekran kartı yine mort olacak o yüzden bu sistemi birine bağışla ve sana yeni bir sistem toplasın forumdaki gardaşlarım (=