Oyun için internet kafe işletmeciliği

Bu konuyu okuyanlar

omersahinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
bir yıl içerisinde intenet kafe açmak sitiyorum bunun için kasa donanım ve monitör önerilerinizi bekliyorum
pubg pubg lite ve pubg mobile lol cs go gta 4 5 gibi oyunları yüksek ayarlarda akıcı b şekilde oynatabilen bi yer açmak hayalim.
internet kafe deneyimi olan ve donanım hakkında bilgili arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
İtopya vb yerlerle anlaşarak toptan aldığınız için indirim sağlayabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amd tabanlı olabilir bütçeye göre r5 2600 3600

Rx 590 oc
Veya 5700xt

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kaç makina ve makina başına ne kadar ayırabilirsiniz. Monitör de içinde olacak şekilde.

omersahinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç makina ve makina başına ne kadar ayırabilirsiniz. Monitör de içinde olacak şekilde.
21 adet bir tanesi ana bilgisayar olacak şekilde pc başına 6 bin tl olabilir

İtopya vb yerlerle anlaşarak toptan aldığınız için indirim sağlayabilirsiniz

Amd tabanlı olabilir bütçeye göre r5 2600 3600

Rx 590 oc
Veya 5700xt
21 adet alım yapacağımı söylesem indirim yaparlarmı acaba ?

GangsterKing

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Genelde bilgisayar kasalarında işlemci ve ekran kartı temel fiyatı arttırır. O yüzden işlemci kısmından da kar etmek isterseniz AMD öneririm. Şöyleki Reyzen5 ve Reyzen7 olması şartı ile. Reyzen5 te iyi sürümlerinden olması lazım. Ekran Kartında Geforce GTX 4 GB lık bir ekran kartı öneririm.işlemcinin hızı kasadaki fan ve soğutmaları iyi bilgisayrın RAM'ini en az 12GB tutarsanız akıcı oyunlar oynatabilirsiniz. Modeli sizin bütçenize kalmış adamlar işinin hakkını veriyor ekran kartları sağlam. yukardaki arkadaşlarında dediği gibi şirketlerle toplu alışveriş yaparak indirim sağlayabilirsiniz.
İnternet Cafe işletmeciliği bazen sıkıntı olabiliyor. Sonuçta herkes oraya oyun oynamaya gelmiyor. Kimisi niyeti bozup saçma sapan şey izliyor kimisi bağıra bağıra oyun oynuyor küfürler savruluyor. Önemli şeylerden biri de yapımı kolay zahmetsiz fast food yiyecekler. Tost, sosisli, ekmek arası patates kola, ayran vs şeylerde sunar ve bunlardan fahiş fiyatlar almazsanız insanların işletmeye olan ilgisi alakası artar. Örneğin haftada bir küçük pubg veya her hangi bir oyunda turnuva düzenleyerek ödül olarak 3 saat ücretsiz internet hakkı sunabilirsiniz eğer imakınız varsa küçük reklamlar büroşür vs yapabilirsiniz.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
6 bin tl ye içinde monitörlü bi makina örnek olarak topluyayım.

omersahinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genelde bilgisayar kasalarında işlemci ve ekran kartı temel fiyatı arttırır. O yüzden işlemci kısmından da kar etmek isterseniz AMD öneririm. Şöyleki Reyzen5 ve Reyzen7 olması şartı ile. Reyzen5 te iyi sürümlerinden olması lazım. Ekran Kartında Geforce GTX 4 GB lık bir ekran kartı öneririm.işlemcinin hızı kasadaki fan ve soğutmaları iyi bilgisayrın RAM'ini en az 12GB tutarsanız akıcı oyunlar oynatabilirsiniz. Modeli sizin bütçenize kalmış adamlar işinin hakkını veriyor ekran kartları sağlam. yukardaki arkadaşlarında dediği gibi şirketlerle toplu alışveriş yaparak indirim sağlayabilirsiniz.
İnternet Cafe işletmeciliği bazen sıkıntı olabiliyor. Sonuçta herkes oraya oyun oynamaya gelmiyor. Kimisi niyeti bozup saçma sapan şey izliyor kimisi bağıra bağıra oyun oynuyor küfürler savruluyor. Önemli şeylerden biri de yapımı kolay zahmetsiz fast food yiyecekler. Tost, sosisli, ekmek arası patates kola, ayran vs şeylerde sunar ve bunlardan fahiş fiyatlar almazsanız insanların işletmeye olan ilgisi alakası artar. Örneğin haftada bir küçük pubg veya her hangi bir oyunda turnuva düzenleyerek ödül olarak 3 saat ücretsiz internet hakkı sunabilirsiniz eğer imakınız varsa küçük reklamlar büroşür vs yapabilirsiniz.
Superior Bronze [webtekno] | ASUS Ph GTX 1650 Super O4G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com Örneğin ryzen 5 2600x işlemci 2x corsaır 8gb ram gtx 1650 4gb ekran kartlı 27 inç 144 hz monitör olan sistem herşey dahil 5200 tl denk geliyor rahat bi şekilde söylediğim oyunları oynatır gibi sanki

6 bin tl ye içinde monitörlü bi makina örnek olarak topluyayım.
Çok güzel olur

GangsterKing

Asistan
Reaksiyon puanı
47

Şöyle bir sistem yaptım uyar mı bilmem ama ideal gibi istediğin paraya

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
kl.PNG

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhaba
bir yıl içerisinde intenet kafe açmak sitiyorum bunun için kasa donanım ve monitör önerilerinizi bekliyorum
pubg pubg lite ve pubg mobile lol cs go gta 4 5 gibi oyunları yüksek ayarlarda akıcı b şekilde oynatabilen bi yer açmak hayalim.
internet kafe deneyimi olan ve donanım hakkında bilgili arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Sıfır alma herşeyi ikinci el topla,internet kafeciler hep böyle yapar çok ucuza gelir.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bu devirde internet cafe açılmaz artık bitti o devir. Bundan 10 sene önce olsaydı olurdu. Ama şuan zor. Yakın zaman da kaç tane internet cafe açıpta kısa süre de kapatan kişiler gördüm. Boşuna masrafa gerek yok. Dükkan açacaksanız eğer daha böyle iş yapar para getiren bir iş ile alakalı dükkan açın derim. Şimdi herkesin elinde telefon var herkesin evinde bilgisayar var 10 yaşındaki çocuğun bile evinde en kötü GTA V açacak bir sistem var. O yüzden bence internet cafe açmayın.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bu devirde internet cafe açılmaz artık bitti o devir. Bundan 10 sene önce olsaydı olurdu. Ama şuan zor. Yakın zaman da kaç tane internet cafe açıpta kısa süre de kapatan kişiler gördüm. Boşuna masrafa gerek yok. Dükkan açacaksanız eğer daha böyle iş yapar para getiren bir iş ile alakalı dükkan açın derim. Şimdi herkesin elinde telefon var herkesin evinde bilgisayar var 10 yaşındaki çocuğun bile evinde en kötü GTA V açacak bir sistem var. O yüzden bence internet cafe açmayın.
Hala durumu olmayan aileler var ve evde tots makineleri var
Küzenim 5 yıldır ankara etimeskutta oturuyor
2 tane kafe var 1. Çok iyiymiş i7 i9 rtx2070 2080 li sistwmler varmış

2. De r7 ve 2060 lı sistwmlwr var
2 side dolup taşıyor yiyecek içcektw var pc leri güzel di 2060 lıya gittim oyun oynamak için randevu alıyor insanlar

Bence iyi bir yerde açarsa işleyebilir

2060 lı saati 3tl
2080 li 5tl saati

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bence ölü yatırım.Son yıllarda duyurulan Google Stadia türü bulut üzerinden oyun oynama sisteminin yayginlasacagini düşünüyorum.Yani sadece internetin iyi olması yeterli olacak gibi.Belki bu bahsettiğim olay tutmaz ancak ben olsam bu tür bir riske girmezdim açıkçası.

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Şuan Türkiye'de internet kafeler oldukça iyi durumda ama tutturman lazım mekan çok önemli baya kazanıyorlar ortalama sistem bile idare eder 1050Ti veya 1060 iş görür burası gelişmiş bir ülke değil dolar taşar ama isim yapman önemli

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hala durumu olmayan aileler var ve evde tots makineleri var
Küzenim 5 yıldır ankara etimeskutta oturuyor
2 tane kafe var 1. Çok iyiymiş i7 i9 rtx2070 2080 li sistwmler varmış

2. De r7 ve 2060 lı sistwmlwr var
2 side dolup taşıyor yiyecek içcektw var pc leri güzel di 2060 lıya gittim oyun oynamak için randevu alıyor insanlar

Bence iyi bir yerde açarsa işleyebilir

2060 lı saati 3tl
2080 li 5tl saati

Hocam benim oturduğum yer de çok işlek ve insanların çok olduğu bir yer mesela insan trafiği hiç bitmez akşama kadar adam burada dükkan açtı o kadar para harcadı en fazla 2 ay açık kalabildi daha sonra ordan geçerken gördüm kapısı kapalıydı içerde ki çoğu eşyalarını almış adam sadece 3-5 masa vardı camın üstünde ki internet cafe yazıları ve pubg resimlerini falan da sökmüşlerdi :) Dediğim gibi işlek bir yer bu dediğim yer. İnternet cafenin en çok iş yapacağı yer askeriyeye yakın yerler. Hafta sonu mesela çarşıya çıkan asker internet cafelere gidiyor direkt.

efecans61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence internet kafe yerine play station kafe açın. Çünkü playstation arkadaşla oynanınca zevkli insan işten veya okuldan arkadaşıyla çıkınca 2 saat oynar pes falan ben olsam öle yaparım.