Monitör ya da TVden hiç görüntü gelmiyor ne yapmalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

Azanulbizar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar yeni bir sıfır pc topladım ve birlestirdim. Bu pcde sadece harddisk eski onada format falan atmadan takmistim windows yüklüydü. Direk açılmasını bekliyordum ancak tvye hdmi girisi ile bagladigimda hicbir etkilesim alamadım. Nedenini bilmiyorum acil yardım istiyorum. Bu arada monitörüm eski olduğu için baglayamadim o yüzden tvye taktım. Ekran kartsız pcler oldugunu biliyorum bunları nasıl monitöre bagliyorlar onuda bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar açıldı ancak hicbir sekilde görüntü alamadım.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Arkadaşlar yeni bir sıfır pc topladım ve birlestirdim. Bu pcde sadece harddisk eski onada format falan atmadan takmistim windows yüklüydü. Direk açılmasını bekliyordum ancak tvye hdmi girisi ile bagladigimda hicbir etkilesim alamadım. Nedenini bilmiyorum acil yardım istiyorum. Bu arada monitörüm eski olduğu için baglayamadim o yüzden tvye taktım. Ekran kartsız pcler oldugunu biliyorum bunları nasıl monitöre bagliyorlar onuda bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar açıldı ancak hicbir sekilde görüntü alamadım.
Anakarta mı taktınız HDMI'yı? Anakartta ise söküp ekran kartına takmayı deneyin.

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Hard diski çıkartıp formatlamadan, yeni bilgisayara taktıysanız o şekilde düzgün çalışmaz. Yeniden formatlayıp kurulum yapmanız gerekiyor. Monitörün vga girişine; hdmi to vga dönüştürücü takıp kullanabilirsiniz, ya da hdmi to vga kablo alın.