Siz olsanız hangi bilgisayarı seçerdiniz? Dell 3593 FHDS26F81C -VS- HP Pavilion 15-CW1000NT

Bu konuyu okuyanlar

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bilgisayar tez yazma amacıyla kullanılacak. Yapılacak işlemler word,excel kullanımı ve dizi film izleme. 4 sene falan idare etse yeter. Şarjı uzun giden bir bilgisayar tercihim olur. Ekran tercihim İps yönünde ama tn olursa çokta üzülmem
Dell alırsam 120 gb ssd alıp takacağım.
Siz olsanız hangisini seçerdiniz? Ya da max 4k olmak üzere öneriniz varmıdır?
Şarjı uzun giden bir bilgisayar tercihim olur. Ekran tercihim Fhd İps yönünde ama Fhd tn olursa çokta üzülmem.
Oyun oynama ya da ağır işlemler yapılmayacak.
Kasası biraz daha şık göründüğü için ve garantisine güvendiğim için gönlüm hp den yana.

Dell Inspiron 3593 Intel Core i5 1035G1 8GB 1TB MX230 Linux 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar FHDS26F81C + Corsair Force MP300 120GB 1520MB/s-460MB/s NVMe PCIe M.2 SSD

HP Pavilion 15-CW1000NT AMD Ryzen 5 3500U 8GB 512GB SSD Windows 10 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 8KN16EA

Son düzenleme:

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Dell öneririm yalnız aynı ürünün hazır 256 GB SSD ile geleni var.

Hocam kasası siyah olan dell ler çok dandik geliyor gözüme. Biraz şık durduğu için linkteki 1tb hdd li modeli düşünüyorum.
Birde sonradan müdahele ile yükseltilmiş o linkteki cihaz. Fabrika çıkışı öyle değil

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam kasası siyah olan dell ler çok dandik geliyor gözüme. Biraz şık durduğu için linkteki 1tb hdd li modeli düşünüyorum.
Birde sonradan müdahele ile yükseltilmiş o linkteki cihaz. Fabrika çıkışı öyle değil
Müdahale kafaya göre olmuyor yalnız bunu belirteyim. Fabrikadan tek model çıkmaz. Birçok şekilde konfigüre edilir. Renk seçimine bir şey diyemem kişiseldir, ancak 120 GB SSD hiçbir şekilde yetmeyecek baştan söyleyeyim. Windows sonrası kullanılabilir alan 80 küsür GB kalıyor.

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Müdahale kafaya göre olmuyor yalnız bunu belirteyim. Fabrikadan tek model çıkmaz. Birçok şekilde konfigüre edilir. Renk seçimine bir şey diyemem kişiseldir, ancak 120 GB SSD hiçbir şekilde yetmeyecek baştan söyleyeyim. Windows sonrası kullanılabilir alan 80 küsür GB kalıyor.
Müdahale dell tarafından yapılmıyor diye biliyordum. Yanlış mı ? Ürün açıklamasında sonradan takıldığı yazıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu iki cihaz dışında önerisi olan var mı?

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Asus X509FB-EJ152RS Intel Core i5 8265U 8GB 512GB SSD MX110 Fiyatı hafif rahat taşınabilir , yüksek ssd kapasitesiyle aradığınız cihaz bu kesinlikle . U serisi işlemci ile düşük güç tüketimi , uzun pil süresi . Oyun oynamayıp sadece ofis ve ev için kullanacağınızdan rahatlıkla kasmadan kullanırsinız .
Dell de bulunan işlemcide 10. Nesil olduğu için en az bunun kadar tasarruflu olmaz mı?
Eklediğim hp bilgisayardan iyimidir?

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Bütçemi biraz daha az dara sokmak için şu ürünü aldım.

LENOVO 81UT0017TX/S145/15.6"/RYZEN5/8GB/512/VEGA8/Windows10 Laptop Gri

Sizlere daha iyileri nasip olsun :)

Merhaba , ben ryzen 7 liyi almayı planlıyorum da yarın felan.
aldığınız ürünü (ryzen 5li) biraz anlatmanız mümkün mü acaba hem diğer arkadaslarda bu bilgisayar hk. bilgi sahibi olur.

nasıl hızlı mı donma oluyor mu (bilgisayara yüklendiğinizde)

biraz anlatmanızı rica etsek yazabilir misinz

iyi çalışmalar
(hayırlı olsun bu arada)

Son düzenleme:

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Merhaba , ben ryzen 7 liyi almayı planlıyorum da yarın felan.
aldığınız ürünü (ryzen 5li) biraz anlatmanız mümkün mü acaba hem diğer arkadaslarda bu bilgisayar hk. bilgi sahibi olur.

nasıl hızlı mı donma oluyor mu (bilgisayara yüklendiğinizde)

biraz anlatmanızı rica etsek yazabilir misinz

iyi çalışmalar
(hayırlı olsun bu arada)
Hocam az önce sipariş ettim. Elime ulaştığında detaylı bilgi verebilirim tabii ki. Donma kasma vs yapacağını hiç zanntemiyorum. Excel,word ve powerpoint falan kullanılacak yani sadece