Yaani Mail - Arama Moturu ve Tarayıcı İlk Bakışım

Bu konuyu okuyanlar

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Yaani mail haberinden sonra mail sitesine üye oldum . Mail sitesi hayet şık ve zarif olmuş . @yaani.com tagini alıyoruz mailde . Güzel gözüküyor şimsilik ama tek sorunu kendi Samsung Mail programıma ekleyemedim maili . İlle de kendi sitesinden girmek başlangıç için can sıkıcı ama halledilir diye düşünüyorum . Sonra arama motorları nasılmış diye merak ettim . Yaani arama motorunda 1-2 arama yaptım . Arama motoru gayet iyi çalışıyor , istediğim sonuçlara en uygun seçeneği çıkartıyor . Tarayıcıya gelirsek ben Samsung Internet kullanıcısıyım . Kullanma sebebim Adblock hizmeti ve siteleri otomatik karanlık mod yapmasi . Sitenin kendinde yoksa bile kendi otomatik yapıyor . Yaani tarayıcıda dark mode var ama maalesef siteleri oto karanlık mod yapmıyor .Bu yazıyı Yaani Tarayıcı dan yazdım . Yazı yazmak kanser etti Yaani Tarayıcıda çünkü bu yazıya yazarken 2dk da bir beni en üste götürdü , klavye hızıma yetişememezlik yaptı . Denemek için kendi tarayıcımı açtım böyle bir sorunla karşılamadım . Umarım ileride gelişir şimdilim tarayıcı kullanışlı değil ama arama motoru ve mail güzel .

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191224-214044_Yaani.jpg
    Screenshot_20191224-214044_Yaani.jpg
    77.9 KB · Görüntüleme: 354
  • Screenshot_20191224-214752_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20191224-214752_Samsung Internet.jpg
    31.7 KB · Görüntüleme: 354

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

1577214556492.png

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Maili bilemem ancak Yaani'nin kendisi Google altyapısını kullanıyor. Arama sonuçlarının iyi olmasının nedeni bu.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Maili bilemem ancak Yaani'nin kendisi Google altyapısını kullanıyor. Arama sonuçlarının iyi olmasının nedeni bu.
Aynen bence kullanışlı ve mantıklı bir karar olmuş . Yandex , bing , yahoo da hiçbir zaman istediğim siteye ulaşamadım .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynen bence kullanışlı ve mantıklı bir karar olmuş . Yandex , bing , yahoo da hiçbir zaman istediğim siteye ulaşamadım .
Kullanışlı ama ne gerek var? Google alt yapısın kullanan tarayıcı kullanacaksam direkt Google kullanırım. Hem Google altyapısını kullanıp hemde yerli ve milli diye yutturmaya çalışmalarını sinirime gidiyor açıkçası.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Kullanışlı ama ne gerek var? Google alt yapısın kullanan tarayıcı kullanacaksam direkt Google kullanırım. Hem Google altyapısını kullanıp hemde yerli ve milli diye yutturmaya çalışmalarını sinirime gidiyor açıkçası.
Yerli - Milli diye yutturmaya çalışmayan kaldı mı ülkede ? 2 tip insan oluştu bizim ülkemizde 1 . Kesim her şeyi hypelayan 2. Kesimse her şeyde açık arayan bir kesim . Hypleyan kitleyi seçerek twitterda gündeme gelmek fln daha kolay bu sayede açık arayan kitleninde eline koz verip onları senin hakkında tartışmasını sağlarsın . Bence dikkat , ilgi çekmek için mantıklı . Reklamın iyisi kotüsü olmaz derler .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yerli - Milli diye yutturmaya çalışmayan kaldı mı ülkede ? 2 tip insan oluştu bizim ülkemizde 1 . Kesim her şeyi hypelayan 2. Kesimse her şeyde açık arayan bir kesim . Hypleyan kitleyi seçerek twitterda gündeme gelmek fln daha kolay bu sayede açık arayan kitleninde eline koz verip onları senin hakkında tartışmasını sağlarsın . Bence dikkat , ilgi çekmek için mantıklı . Reklamın iyisi kotüsü olmaz derler .
Yaani, pekte umurumda olan bir uygulama değil açıkçası. Tanıtılırken yerli arama motoru diye tanıtıldı, milyon TL bütçeler ayrıldı dendi sonuç fıs. Bu reklamın iyisi kötü değil direkt yalanın kendisi oluyor. Ülkede maalesef desteklenmesi gereken yatırımlar destek almayıp sürekli birilerinin cebi dolduğu için, açık aramakta normal hale geldi. Çünkü farkına varan insanlar bu durumdan bıkmış durumda. Turkcell önce deprem sonrası hat kesintilerine çözüm bulsun, fiber alt yapı döşesin. Bunlara daha çok ihtiyaç var ama bu alanların ihalelerinden ceplere para girmiyor artık. YERSEN YAANİ

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bu sunucunun çok geniş bir data merkezine sahip olması gerekiyor daha emekleme aşamasında. Bu gidişle Google'ın çeyreği bile olmayacak.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Yaani, pekte umurumda olan bir uygulama değil açıkçası. Tanıtılırken yerli arama motoru diye tanıtıldı, milyon TL bütçeler ayrıldı dendi sonuç fıs. Bu reklamın iyisi kötü değil direkt yalanın kendisi oluyor. Ülkede maalesef desteklenmesi gereken yatırımlar destek almayıp sürekli birilerinin cebi dolduğu için, açık aramakta normal hale geldi. Çünkü farkına varan insanlar bu durumdan bıkmış durumda. Turkcell önce deprem sonrası hat kesintilerine çözüm bulsun, fiber alt yapı döşesin. Bunlara daha çok ihtiyaç var ama bu alanların ihalelerinden ceplere para girmiyor artık. YERSEN YAANİ
Haklısın ama ben turkcell son dönemdeki dijital yatırımlarını önemli buluyorum ( Özellikle Dergilik uygulaması ) . Zaten bence markların gözünde kaz gibiyiz telefon hariç . Cidden ülkeye yatırım 0 herkes kendi cebini düşünüyor . Daha çok nasil yolarız bunu tartışıyorlar .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sunucunun çok geniş bir data merkezine sahip olması gerekiyor daha emekleme aşamasında. Bu gidişle Google'ın çeyreği bile olmayacak.
Keşke çeyreğine ulaşabilse muhteşem bir sonuç olur .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Google'ın çeyreği, 250 milyon dolardan fazla ediyor :) Bizim ülkeden teknoloji alanında alnının akıyla Google'ın yüzde biri çıksın, bizzat ben her yerde reklamını yaparım.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bir işte en önemli aşama ilk adımdır, inşallah devamı daha kaliteli ve daha da kullanışlı olarak gelir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bir işte en önemli aşama ilk adımdır, inşallah devamı daha kaliteli ve daha da kullanışlı olarak gelir.
Ortada adım yok ki. Kopyala yapıştır, arayüz tasarımında 3-5 değişiklik yap, yerli milli diye piyasaya sür tamam. Google, sadece arama motoru optimizasyonu için 2000 ile 3000 kişi arasında mühendis çalıştırıyor. Yaani ekibi için 25 mühendis çalışıyorsa öpüp başıma koyarım.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
O zamansa direk Google kullanmak daha mantıklı zaten. Hem yerli ve milli adını vereceksen hem de adam gibi yapacaksan kendin yap, hem gerçekten milli olur.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Ben de üye oldum ve ana e-posta hesabı yaptım. :)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Facebook bunu hep yapıyor . Unutma wp ve instada facebook un .

Facebook, Whatsapp ve Instagram ile ToTok bir değil.

Bu 3 ürün dünya çapında kullanılıyor. ToTok sadece UAE'de. Ayrıca TikTok ile ilgili ciddi Çin istihbarat sızıntı iddiaları var. Zaten adamlar ülke dışında genel merkez arayışında.

Ha bu değil ki Zuckerberg çok masum. Veri bu yüzyılda herşey. Cambridge Analytics rezaleti hala herkesin hatrında. Amerika seçimlerindeki büyük manipulasyon iddialarını unutmayın.

Bir kez daha soruyorum, Bu yaani'de bu hale gelirse. Ya bizim üzerimizde yürütme esaslı (bakın parti ismi demedim yarın öbürgün bambaşka bir parti de iktidar olabilir) bir izlenme olursa.

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
deneyelim bakalım bizde isme özel almak lazımdı aslında nasıl kaçırdık onu :)

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Şimdilik güzel bir hizmet gibi duruyor. Tabi tutulur mu tutulmaz mı orası ileride belli olur.