Telefon Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

osmanagaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
9pro evet fiyat-performans olarak güzel soket sorunu da herkesin dilinde olabilir ama kamerası Dxomark tarafından onaylanmış bi telefonu çok da yerdenyere vurmak doğru gelmiyor bana uygun bütçede işlevsel telefon arayışında olanlar için bence ideal telefonlardan biri

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İsteyen istediği cihazı alır ama ben bu konuda GM9 Pro önermiyorum. Zaten GM'in geleceği de bu aralar pek belli değil.

osmanagaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İsteyen istediği cihazı alır ama ben bu konuda GM9 Pro önermiyorum. Zaten GM'in geleceği de bu aralar pek belli değil.
telpa olayını diyosan taktiksel bi konkordato ilanı diyolar. general mobile bildiğim kadarıyla amazonda da satışa başladı ben aynı fikirde değilim ama isteyen istediği telefonu alır orda hemfikiriz

yakuphanAkova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xaomi nete 8 pro almayı düşünüyorum fakat şuanki telefonum casper via m1 4yıldır kullanıyorum bu aralar baya canıma tak etti sesim karşı tarafa gitmiyor ve telefon kapanıyor ve açılmıyor bir kaç gün değiştirme bahanem oldu 2500 fiyat bandında alabileceğim en iyisi bu diye düüşünüyorum siz ne dersiniz ve ilerleyen zamanlarda da kassma donma gibi sorunlar çok fazla yaşamak istemiyorum?

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
xaomi nete 8 pro almayı düşünüyorum fakat şuanki telefonum casper via m1 4yıldır kullanıyorum bu aralar baya canıma tak etti sesim karşı tarafa gitmiyor ve telefon kapanıyor ve açılmıyor bir kaç gün değiştirme bahanem oldu 2500 fiyat bandında alabileceğim en iyisi bu diye düüşünüyorum siz ne dersiniz ve ilerleyen zamanlarda da kassma donma gibi sorunlar çok fazla yaşamak istemiyorum?

Tavsiye ederim, kendim 1.5 haftadır kullanıyorum. İşlemci performansı olsun, kamerası olsun, bataryası olsun, gayet memnun kaldım.

mustafaozan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Bu aralar forumda aynı cevapların verildiği ve ana sayfayı kaplayan bir sürü telefon önerisi konusu gördüm ve hem bu durumu çözmek hem de daha rahat bir şekilde cihaz seçmeniz için bu konuyu açtım.

1000-1500 Arası Öneriler
Redmi Note 6 Pro

Redmi Note 6 Pro şuanlık fiyat/performans açısından kendi fiyat bandındaki en iyi cihaz. 1-2 ay sonra RN7 1300-1400 civarına düşerse ona da bakılabilir.

Detaylı olarak özellikler:

1500-2000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi A3
Redmi Note 8
Realme 3 Pro

3 Cihaz da gayet iyi donanımlara sahip, burada asıl seçim sizin kriterlerinize bağlı. Uzun süre güncelleme alacak bir cihaz istiyorsanız Mİ A3'e, ekran kalitesi sizin için önemliyse ve stock android arayüzünü sevmiyorsanız Redmi Note 8'e, sizin için performans ve kamera önemliyse, type-c olmaması ve ithalatçı garantili olması sizi rahatsız etmiyorsa Realme 3 Pro'ya bakmanızı öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

2000-3000 Arası Öneriler
Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Mİ 9T
Meizu 16th

3 cihazın da işlemci performansları gayet iyi (Meizu 16th> Redmi Note 8 Pro>Mi 9T). F/P ve kamera odaklı bir cihaz bakıyorsanız Redmi Note 8 Pro'yu, Çentiksiz ekrana, ekrandan parmak izi okuyucuya ve pop-up kameraya sahip bir cihaz bakıyorsanız Mi 9T'yi, ses kalitesi yüksek, ekrandan parmak izi okuyucu bulunan güçlü bir cihaz istiyorsanız ve batarya ile yazılım güncellemesi sizin için dert değilse Meizu 16th'yı öneririm.

Çok sıkı rakip olan Mi 9T ile RN8 Pro’nun detaylı karşılaştırması:

3000-4000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi 9T Pro

Bu fiyat bandında Mİ 9T Pro öneririm. A80, LG G7 gibi cihazlar da bulunuyor ama A80'i donanımsal özelliklerinden dolayı, G7'yi ise kamera ve yazılım güncellemesi almamasından dolayı önermem.

4000-5000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10e
Huawei P30

S10e de P30 da gayet iyi cihazlar. Daha kompakt, video performansı ve ses kalitesi daha iyi bir cihaz arıyorsanız S10e, Daha iyi fotoğraf performansına ve büyük bataryaya sahip bir cihaz arıyorsanız P30'u tavsiye ederim.

Detaylı karşılaştırma:

5000-6000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10
İphone XR

Burada karşımıza daha temel bir ayrım çıkıyor. İOS işletim sistemine sahip güçlü bir cihaz istiyorsanız XR, Android işletim sistemini kullanan yüksek performansa sahip, batarya ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi olan bir cihaz arıyorsanız S10 mantıklı bir seçenek olur.

Detaylı Karşılaştırma:

6000-7000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10 Plus
Huawei P30 Pro

Sizin için 50X zoom,batarya, büyük ekran ve daha iyi fotoğraf performansı önemliyse P30 Pro, kaliteli 2K ekran, yüksek ses kalitesi, daha iyi işlemci ve video performansı önemliyse S10 Plus öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

7000+ Öneriler
İphone 11
Oppo Reno 10X Zoom
Samsung Galaxy Note 10 Plus

İphone ekosistemine girmek istiyorsanız İphone 11, 10x optik zoom, yüksek işlemci performansı, çentiksiz ekran ve pop-up kamera sizin için önemliyse Oppo Reno 10X Zoom, daha kaliteli ve büyük ekrana, daha büyük bataryaya sahip daha ince ve hafif bir cihaz almak istiyorsanız Note 10 Plus tavsiye ederim.

Not: S-pen kişiden kişiye yararlı ya da gereksiz bir özellik olarak görülebiliyor ondan dolayı karşılaştırmaya almadım.

Detaylı karşılaştırma:
1500-2000 tl bütçesi olanlar için de benim önerim general mobileın amiral gemisi gm 9 pro. oyun performansını çok beğendim kamerası da yanılmıyorsam dxomark onaylı bu bütçelerde 4K Video çekme imkanı vermesi bile önemlidir. türk markası olması da bi artı benim için

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
1500-2000 tl bütçesi olanlar için de benim önerim general mobileın amiral gemisi gm 9 pro. oyun performansını çok beğendim kamerası da yanılmıyorsam dxomark onaylı bu bütçelerde 4K Video çekme imkanı vermesi bile önemlidir. türk markası olması da bi artı benim için

GM9 Pro'ya amiral gemisi diyeni de ilk defa görüyorum:)

GM9 Pro ile ilgili görüşlerimi yukarıda belirttim, okumadan yazmayın...

yusufyaman55

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
generelmobille ilgili fikirlerimi iyi yönde değiştiren GM 9 pro modelini öneririm işlemci performansı olarak oyun oynamayı zevkli hale getiriyor kamerasıda fiyat ortalaması olarak eşdeğerlerinden iyi diyebilirim zaten bu konuda yabancı sitelerden onay almışlar tek sıkıntıları güncellemelerin hala gelmemesi. donanımsal olarak fiyatına göre telefonu gayet iyi bi seviyeye çıkarmışlar

Sinanozkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
GM9 Pro'ya amiral gemisi diyeni de ilk defa görüyorum:)

GM9 Pro ile ilgili görüşlerimi yukarıda belirttim, okumadan yazmayın...

Ben memnunum hocamsanırım oyun oynmayı çok sevdiğim için olabilir ama görüşüne saygı duymakla birlikte gnin 9prosununmaliyetini karşılayan bi telefon olduğunu düşünüyorum

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Ben memnunum hocamsanırım oyun oynmayı çok sevdiğim için olabilir ama görüşüne saygı duymakla birlikte gnin 9prosununmaliyetini karşılayan bi telefon olduğunu düşünüyorum

Umarım güle güle kullanırsınız.

GM9 Pro F/P açısında sunduklarına göre iyi görünüyor ama dikkat ederseniz GM uzundur cihaz çıkarmıyor. Muhtemelen son cihazları GM9 olacak.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
1500-2000 tl bandında rn7 de olmalıydı bence

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
hocam rn 7 ve rn8in özellikleri tıpa tıp aynı zaten:)

Daha iyi kamera ve işlemciye sahip, +1 yıl daha güncelleme alıcak bir cihaz yerine eskiyi tercih etmek çok mantıksız. 300-400 lira fark olsa anlarım ama yakın fiyatlarda kesinlikle RN8.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Daha iyi kamera ve işlemciye sahip, +1 yıl daha güncelleme alıcak bir cihaz yerine eskiyi tercih etmek çok mantıksız. 300-400 lira fark olsa anlarım ama yakın fiyatlarda kesinlikle RN8.
Hocam eski derken rn 7 daha az mı guncelleme alır demek istediniz?

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hocam Xiaomi'nin guncelleme akışı farklı.cok eski telefonuna bile MIUI 11 verdi.Alir yani o konuda bir şüpheniz olmasın:)

Redmi Note 5'lere bile MIUI 11 geldi, haberim var ama yeni bir cihaz çıkaran her markanın politikası aynıdır. Daha fazla güncelleme...

Sizin perspektifinizle gitsek bile MIUI bazında RN7 3 güncelleme, RN8 4 güncelleme alır.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Redmi Note 5'lere bile MIUI 11 geldi, haberim var ama yeni bir cihaz çıkaran her markanın politikası aynıdır. Daha fazla güncelleme...

Sizin perspektifinizle gitsek bile MIUI bazında RN7 3 güncelleme, RN8 4 güncelleme alır.
Hocam her markanın politikası aynı değil maalesef.Siz yeni cihaz daha çok güncelleme demişsiniz.ornegin s9,a10'dan önce çıktı.Simdi a10 s9 dan daha fazla mi güncelleme alacak yani:)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hocam her markanın politikası aynı değil maalesef.Siz yeni cihaz daha çok güncelleme demişsiniz.ornegin s9,a10'dan önce çıktı.Simdi a10 s9 dan daha fazla mi güncelleme alacak yani:)

Segment ayrımına gitmedim farkettiyseniz.

Lafımı çevirmeyin:) 'Aynı markanın' 'aynı segmentteki' iki cihazı arasından illa yeni olan ek güncelleme alır.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Segment ayrımına gitmedim farkettiyseniz.

Lafımı çevirmeyin:) 'Aynı markanın' 'aynı segmentteki' iki cihazı arasından illa yeni olan ek güncelleme alır.
Sizde haklısınız hocam. Fakat a10 un yeni olduğu halde android 11 alacağını sanmıyorum.benim görüşüm bu yönde..

Saygılar:):)

selimnuans

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
Bu aralar forumda aynı cevapların verildiği ve ana sayfayı kaplayan bir sürü telefon önerisi konusu gördüm ve hem bu durumu çözmek hem de daha rahat bir şekilde cihaz seçmeniz için bu konuyu açtım.

1000-1500 Arası Öneriler
Redmi Note 6 Pro

Redmi Note 6 Pro şuanlık fiyat/performans açısından kendi fiyat bandındaki en iyi cihaz. 1-2 ay sonra RN7 1300-1400 civarına düşerse ona da bakılabilir.

1500-2000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi A3
Redmi Note 8
Realme 3 Pro

3 Cihaz da gayet iyi donanımlara sahip, burada asıl seçim sizin kriterlerinize bağlı. Uzun süre güncelleme alacak bir cihaz istiyorsanız Mİ A3'e, ekran kalitesi sizin için önemliyse ve stock android arayüzünü sevmiyorsanız Redmi Note 8'e, sizin için performans ve kamera önemliyse, type-c olmaması ve ithalatçı garantili olması sizi rahatsız etmiyorsa Realme 3 Pro'ya bakmanızı öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

2000-3000 Arası Öneriler
Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Mİ 9T
Meizu 16th

3 cihazın da işlemci performansları gayet iyi (Meizu 16th> Redmi Note 8 Pro>Mi 9T). F/P ve kamera odaklı bir cihaz bakıyorsanız Redmi Note 8 Pro'yu, Çentiksiz ekrana, ekrandan parmak izi okuyucuya ve pop-up kameraya sahip bir cihaz bakıyorsanız Mi 9T'yi, ses kalitesi yüksek, ekrandan parmak izi okuyucu bulunan güçlü bir cihaz istiyorsanız ve batarya ile yazılım güncellemesi sizin için dert değilse Meizu 16th'yı öneririm.

Çok sıkı rakip olan Mi 9T ile RN8 Pro’nun detaylı karşılaştırması:

3000-4000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi 9T Pro

Bu fiyat bandında Mİ 9T Pro öneririm. A80, LG G7 gibi cihazlar da bulunuyor ama A80'i donanımsal özelliklerinden dolayı, G7'yi ise kamera ve yazılım güncellemesi almamasından dolayı önermem.

4000-5000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10e
Huawei P30

S10e de P30 da gayet iyi cihazlar. Daha kompakt, video performansı ve ses kalitesi daha iyi bir cihaz arıyorsanız S10e, Daha iyi fotoğraf performansına ve büyük bataryaya sahip bir cihaz arıyorsanız P30'u tavsiye ederim.

Detaylı karşılaştırma:

5000-6000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10
İphone XR

Burada karşımıza daha temel bir ayrım çıkıyor. İOS işletim sistemine sahip güçlü bir cihaz istiyorsanız XR, Android işletim sistemini kullanan yüksek performansa sahip, batarya ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi olan bir cihaz arıyorsanız S10 mantıklı bir seçenek olur.

Detaylı Karşılaştırma:

6000-7000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10 Plus
Huawei P30 Pro

Sizin için 50X zoom,batarya, büyük ekran ve daha iyi fotoğraf performansı önemliyse P30 Pro, kaliteli 2K ekran, yüksek ses kalitesi, daha iyi işlemci ve video performansı önemliyse S10 Plus öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

7000+ Öneriler
İphone 11
Oppo Reno 10X Zoom
Samsung Galaxy Note 10 Plus

İphone ekosistemine girmek istiyorsanız İphone 11, 10x optik zoom, yüksek işlemci performansı, çentiksiz ekran ve pop-up kamera sizin için önemliyse Oppo Reno 10X Zoom, daha kaliteli ve büyük ekrana, daha büyük bataryaya sahip daha ince ve hafif bir cihaz almak istiyorsanız Note 10 Plus tavsiye ederim.

Not: S-pen kişiden kişiye yararlı ya da gereksiz bir özellik olarak görülebiliyor ondan dolayı karşılaştırmaya almadım.

Detaylı karşılaştırma:
yılbaşı kampanyasıyla generalmobile amiralgemisi 9proyu 1400liraya kadar çekmiş ilgilenen arkadaşlara duyurulur

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Oppo a5 2020 vs xiaomi redmi note 8
Kamera rengi konusunda oppo, batarya konusunda oppo ve işlemci konusunda oppo daha üstün gibi geldi, sizce genel olarak ne diyorsunuz?

toprak_kara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar. Foruma yeni katıldım. yaklaşık 1 aydır telefon bakınıyorum. Gördüğüm kadarıyla SDN bu konuda diğer forumlardan daha iyi ve güven verici. 4 telefon modeli arasında kaldım. Bütçem 2500-3000 TL arasında ama az da olsa bu bütçeyi 200-300TL zorlayabilirim. Benim incelediğim modeller Mi 9 lite - Mi 9 t ve Oppo reno z - reno 2 z fiyat bakımından şuan için bana en yakın olan reno z - mi 9 t ve mi 9 lite (128gb) reno 2z bütçemi zorlar diğer üç seçenek zorlamaz. Burda sizin önerileriniz benim için çok önemli. Kullanım amacım Resim ve sosyal medya ağırlıklı, çok oyun oynamam ama oyun merakımda yok değil. Artırılabilir hafıza konusuda çok önemli .Bu durumda bana nasıl bir tavsiyeniz olur.

Son düzenleme: