Ryzen 5 3400G ve RX 580 sistem oyunda kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

hedi55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayar oyun esnasında kapanıyor ve belli bir süre açamıyorum. Daha önceden de yapıyordu fakat ekran kartı aldıktan sonra daha çok yapmaya başladı. Hangi oyun oynarsam oynayayım kapanma yapıyor. Güç kaynağından şüpheleniyorum. Sistem bilgisini aşağıda belirteceğim. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Son olarak AİDA64 ile 5 dakikalık yük testinde bilgisayar kapanmıyor.

Sistem Bilgisi:
  • Anakart: MSI B450M GAMİNG Plus

• İşlemci: Ryzen 5 3400G

• RAM: Kingston HyperX Fury Black 8 GB 3200MHz DDR4 HX432C18FB2/8

• Ekran Kartı: Sapphire RX580 8G D5 Nitro+ OC 11265-01-20G 8

• Güç Kaynağı: Rampage RGB-850 850W 80 Plus Gold RGB

• SSD: Longline 240GB SSD 3D NAND 560MB-530MB/s SATA3 2.5" LNGSUV560/240
stabilitytest.png
abc.png

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Oyun içindeki değerler mi bunlar sıcaklık gayet normel güç kaynağından olsa sistem yüke bindiği an kapanır.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Windows çalıştır kısmına mdsched.exe yazıp çıkan sayfada yeniden başlat sorunları denetle diyerek ram'leri kontrol ediniz.

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bu genelde işlemciden kaynaklıdır.
Ama sorunun işlemcide değil , işlemciye yük binmesindendir.

hedi55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows çalıştır kısmına mdsched.exe yazıp çıkan sayfada yeniden başlat sorunları denetle diyerek ram'leri kontrol ediniz.
Herhangi bir sorun bulmadı efendim ve söylemiş olduğunuz sürücü indirip kurdum halen daha devam etmekte problem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu genelde işlemciden kaynaklıdır.
Ama sorunun işlemcide değil , işlemciye yük binmesindendir.
Nasıl aşılacak bu sorun ve işlemci AİDA64 ile stres testi yaptığım da herhangi bir kapanma vb. olmadı

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Herhangi bir sorun bulmadı efendim ve söylemiş olduğunuz sürücü indirip kurdum halen daha devam etmekte problem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl aşılacak bu sorun ve işlemci AİDA64 ile stres testi yaptığım da herhangi bir kapanma vb. olmadı
Basit, şimdi programla test yaptırmışsınız, kapanmamış,
Farlı bir sorun'da da kapanmıyor ise, dediğim gibi yük bindiğindendir.
Oyun'da yük binebilir, direk , sinyal kesebilir, bilmediğin ve kullanmadıgın programları kaldır,
yüksek ayarda oynama..

aksi haldede diğer oyunlarda da kapanma oluyor sa yapılacak önlem driveri silip tekrar yüklemek.
oyun'da bir hata olup olmadıgını öğrenmek için , güncelleme sürümlerine bakabilirsin.
diğer bir ince ayrıntı ekran kartındada sorun olabilir.

hedi55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Basit, şimdi programla test yaptırmışsınız, kapanmamış,
Farlı bir sorun'da da kapanmıyor ise, dediğim gibi yük bindiğindendir.
Oyun'da yük binebilir, direk , sinyal kesebilir, bilmediğin ve kullanmadıgın programları kaldır,
yüksek ayarda oynama..

aksi haldede diğer oyunlarda da kapanma oluyor sa yapılacak önlem driveri silip tekrar yüklemek.
oyun'da bir hata olup olmadıgını öğrenmek için , güncelleme sürümlerine bakabilirsin.
diğer bir ince ayrıntı ekran kartındada sorun olabilir.
Efendim sorunu çözdüm sorun bendeki çözümü: buydu ve şu anlık sıkıntı yok ultra ayarlarda oyunları şimdilik sıkıntı olmadan oynaya biliyorum. Sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar benimle iletişime geçmek isterlerse diye mail adresimi bırakıyorum.
Mail: [email protected]