Bu konuyu okuyanlar

glsmsyk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar direkt mavi ekrana açılıyor. Hiçbirşey yapamıyorum. Ve 1 güne çözmem gerek. Iş mülakatı için çizim yapmam gerekiyor. Acil yardım edebilir misiniz?

Mütefekkir

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Bilgisayar direkt mavi ekrana açılıyor. Hiçbirşey yapamıyorum. Ve 1 güne çözmem gerek. Iş mülakatı için çizim yapmam gerekiyor. Acil yardım edebilir misiniz?

HDD ya da SSD hangisini kullanıyorsanız, kablosunu kontrol eder misiniz? Yerinden çıkmış veya gevşemiş olabilir.

glsmsyk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD ya da SSD hangisini kullanıyorsanız, kablosunu kontrol eder misiniz? Yerinden çıkmış veya gevşemiş olabilir.
HDD kullanıyorum sanırım yani nette baktığım kadarıyla öyle sanıyorum. aldığımdan beri çok kullanmadım. .garantisi de bitti. Ve acil gerek. Is mülakatım var
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD kullanıyorum sanırım yani nette baktığım kadarıyla öyle sanıyorum. aldığımdan beri çok kullanmadım. .garantisi de bitti. Ve acil gerek. Is mülakatım var
Laptop zaten. O kabloya nerden nasıl bakcam

Mütefekkir

Asistan
Reaksiyon puanı
77

Laptop zaten. O kabloya nerden nasıl bakcam

Laptop markası nedir, tam model olarak yazar mısın?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Eğer HDD/SSD okunmasaydı sistem boot edilecek bir disk isterdi. Mavi ekranda yazı var mı? Yoksa sadece mavi renkte bir görüntü mü var? Sistemi başlattığınızda direkt mavi renkte bir görüntü çıkıyorsa donanımsal bir problem olabilir, bu ekran kartı da olur RAM'de olur. Fakat ilk açılışta BIOS ekranına erişebiliyorsanız ve görüntüde bir problem yoksa sorun boot edilecek aygıttan kaynaklanıyordur. Açılışta F8 yapıp başlangıç onarmayı deneyebilirsiniz.

glsmsyk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop markası nedir, tam model olarak yazar mısın?
Asus k555u laptop um

Eğer HDD/SSD okunmasaydı sistem boot edilecek bir disk isterdi. Mavi ekranda yazı var mı? Yoksa sadece mavi renkte bir görüntü mü var? Sistemi başlattığınızda direkt mavi renkte bir görüntü çıkıyorsa donanımsal bir problem olabilir, bu ekran kartı da olur RAM'de olur. Fakat ilk açılışta BIOS ekranına erişebiliyorsanız ve görüntüde bir problem yoksa sorun boot edilecek aygıttan kaynaklanıyordur. Açılışta F8 yapıp başlangıç onarmayı deneyebilirsiniz.
Evet yazı var fotografini cektim de hata veriyor yükleyemiyorum.

Asus k555u laptop um

Evet yazı var fotografini cektim de hata veriyor yükleyemiyorum.
Bunun aynısı geliyor ekrana

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Öncelikle bilgisayarınızda bir flash disk takılı mı? Eğer takılıysa çıkartın ve tekrar deneyin, sorun çözülmezse diğer adıma geçelim;
Bilgisayarınızda pil takılı mı? Eğer takılıysa pil de problem var yenisini alıp takın ve tekrar deneyin, problem çözülecektir. Problemi açıklamak gerekirse anladığım kadarıyla anakartınız eZ Flash üzerinden BIOS güncellemesi yapacak ama bilgisayarınızda bir pil takılı olmadığı için veya düzgün çalışmadığı için güvenlik önlemi olarak güncellemeyi durduruyor. Çünkü BIOS güncelleme sırasında güç kesilirse anakartınız kullanılamaz hale gelebilir, Asus bu duruma engel olmak için böyle bir yöntem kullanmış.