windows iso flasa nasıl aktarılır

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
selamün aleyküm arkadaşlar 7zip proğramı windows iso flasa aktarmasını biliyormusunuz 7zip proğramı daha kolayda arkadaşlar yapamıyorum diğer proğramları

emirpektas

Asistan
Reaksiyon puanı
33
  • lk adım olarak istenilen herhangi bir indirme sitesinden Rufus programı indirilmelidir.
  • Sonrasında minimum 8 GB depolama alanı olan flash bellek bilgisayara takılmalıdır ve program açılmalıdır.
  • Açılan pencerede aygıt olarak flash bellek seçilmelidir.
  • Önyükleme seçimi Disk veya İSO Yansıma olarak yapılmalıdır.
  • Sonrasında seç tuşuna basarak Windows 10 İSO dosyasını işaretlenmelidir.
  • Disk bölümünde yeni nesil BİOS ara birimine sahip olan bir PC kullanıyor iseniz GPT, eski nesil BİOS ara birimi kullanan bir PC kullanıyor iseniz MBR olarak işaretlemelisiniz.
  • Sonrasında başlat tuşuna basarak gelen onay metnine tamamı işaretleyin.
  • İSO dosyasının Flash belleğe yazılmasının sonrasında, elinizdeki flash bellek ile istenilen bilgisayara Windows 10 kurulabilecektir.

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
7zip proğramı biliyormusun emir isoda internet driverı varmı yokmu onuda bilmiyorum abi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,271
Arkadaş gayet güzel anlatmış Rufus ile yapmak en basit çözüm.

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
arkadaşlar ya windows 7 orjinal iso bulamadım flasa yazdırmak için lisans anahtarında problem olmıyacak şekilde olmuyor bir türlü

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
lisans anahtarı key vb ürünleri bedava fırsat olmadığı sürece paylaşmıyoruz :(
deneme sürümü kullanmanın zararı olacağını sanmam :)

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
insanımsi abi deneme süresinde baya sıkıntı yaşadımda masaüstü hazırlanıyor diyor abi hiç güzel gelmedi windows
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows 7 x64 bit lisans anahtarı bulamadım arkadaşlar

kimse yok sanırım

Son düzenleme:

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
insanımsi abi deneme süresinde baya sıkıntı yaşadımda masaüstü hazırlanıyor diyor abi hiç güzel gelmedi windows

windows 7 x64 bit lisans anahtarı bulamadım arkadaşlar

kimse yok sanırım
malesef forum kuralları dışında olduğu içiin atamıyoruz :(

fatihipk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
  • lk adım olarak istenilen herhangi bir indirme sitesinden Rufus programı indirilmelidir.
  • Sonrasında minimum 8 GB depolama alanı olan flash bellek bilgisayara takılmalıdır ve program açılmalıdır.
  • Açılan pencerede aygıt olarak flash bellek seçilmelidir.
  • Önyükleme seçimi Disk veya İSO Yansıma olarak yapılmalıdır.
  • Sonrasında seç tuşuna basarak Windows 10 İSO dosyasını işaretlenmelidir.
  • Disk bölümünde yeni nesil BİOS ara birimine sahip olan bir PC kullanıyor iseniz GPT, eski nesil BİOS ara birimi kullanan bir PC kullanıyor iseniz MBR olarak işaretlemelisiniz.
  • Sonrasında başlat tuşuna basarak gelen onay metnine tamamı işaretleyin.
  • İSO dosyasının Flash belleğe yazılmasının sonrasında, elinizdeki flash bellek ile istenilen bilgisayara Windows 10 kurulabilecektir.

rufus olmadanda yapıyorum ben format dosyalarını ındırıyorum usbyı bıcımlendırıp ıcıne atıyorum sonra sıstemı shıfte basılı tutup yenıden baslatırken yenıden baslatma seceneklerınde usb gelıyor onu sectıkten sonra wındows format ekranı vs gelıyor.

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
rufus olmadanda yapıyorum ben format dosyalarını ındırıyorum usbyı bıcımlendırıp ıcıne atıyorum sonra sıstemı shıfte basılı tutup yenıden baslatırken yenıden baslatma seceneklerınde usb gelıyor onu sectıkten sonra wındows format ekranı vs gelıyor.
Windows 7 kullaniyorsa yada baska açılmayan bilgisayarda dediğin işe yaramaz,o arkadaş aylardır uğraşıyor bi ara acronisle kendi bilgisayarinin imajini alıp başka bilgisayara yüklemeye uğraşıyodu sonra orjinal windows 7 iso aramaya başladı şimdi bulmuş 7zip ile direk flash belleğe atmak istiyo

fatihipk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
aylardır bi format içinmı ugrasıyor bu eleman anlamadım sımdı

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
format isosu yapamıyorum arkadaşlar

kimse varmı acaba

Son düzenleme:

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Kimse senin yapmak istediğini anlamadı git bitane bilgisayarcıya otomatik etkinleştirmeli driver eklenmiş windows 7 dvd si al 10-20 lira bişeydir.ondan da kolayı var ver 20 lira format attır yanında bekle napıyo ediyo bak ben 2004 te formata 30 lira verince format atmayı mecbur öğrendim.

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
umit abi bende para yokki şu an çalışmıyorum yani kendim öğrenmek istemiştimde abi

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
umit abi bende para yokki şu an çalışmıyorum yani kendim öğrenmek istemiştimde abi
Anlıyorum ama elinin altında internet var binlerce video bilgi varken burda 2-3 cümleyle kimse anlatmaz onu.

Bilgisayarının özellikleri ne sen formattan sonra internetin gelmeyeceğinden korkuyosan window 8.1 kur

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
olmadı arkadaşlar iso dosyası

olmuyor arkadaşlar bir türlü hep sıkıntı yaşıyorumda formatla ilgili

olmadı arkadaşlar format

Son düzenleme:

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
uğraşıyorum ümit abi olmuyor iso bulamadım doğru düzgün format atmayı azıcık bir şey biliyorumda abi

kimse sanırım bana yardım edemiyecek galiba

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Bizim dediklerimizi dinlemiyorsun, internetten de bakıp öğrenmede anlaşılan güçlük yaşıyorsun... Sana o yüzden yardım etmek yerine bilgisayarı gönder biz format atalım demekten başka çare kalmıyor...

Hacklenmiş ya da değiştirilmiş iso dosyalarını kullanma ilk başta. Orjinalliğini yitirmemiş iso dosyası bulmak o kadar zor bi şey değil.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
uğraşıyorum ümit abi olmuyor iso bulamadım doğru düzgün format atmayı azıcık bir şey biliyorumda abi

kimse sanırım bana yardım edemiyecek galiba
Hemen yardım ediyim!

İlk adım: Windows 10'u Ä°ndirin girin

ikinci adım: dediklerimi yapın:
72332

üçüncü adım: sayfayı yenileyin

dördüncü adım:
72333

beşinci adım:
72334

altıncı adım: onayla diyin
yedinci adım: ISO dosyanız indiği zaman burda belirtin ve kurulum işlemine geçelim.
şu bilgileride belirtmeyi unutmayın: Hangi Windows versiyonunu kullanıyosunuz ? 7 mi 8 mi 8.1 mi xp mi ney ?

Crack istiyormusun ? kullanma kardeşim sadece ekranın sağ tarafında akşam olduğu zaman Windowsu etkinleştirmediniz resmi çıkıyor buda sizin bilgisayarınıza kullanmanıza engel değil
Windows 7 istiyorsan bence kullanma zaten eskidi güvenlik açıkları falan filan yakında Microsoft ona daha güncelleme yapmıyacak. Boşver

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
O açık kapandı diye biliyorum :) İnadına aradım bende bulmak için :D ve ingilizce orjinalini buldum. dvd im dahi var ama yine de sıfırdan aradım buldum...

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Windows 7 download tool diye bir program var, microsoft'un sitesinden ücretsiz indirebilirsin, elindeki .iso dosyasını flash belleğe boot edecek şekilde aktarır.

Hemen yardım ediyim!

İlk adım: Windows 10'u Ä°ndirin girin

ikinci adım: dediklerimi yapın:
Ekli dosyayı görüntüle 72332
üçüncü adım: sayfayı yenileyin

dördüncü adım:
Ekli dosyayı görüntüle 72333
beşinci adım:
Ekli dosyayı görüntüle 72334
altıncı adım: onayla diyin
yedinci adım: ISO dosyanız indiği zaman burda belirtin ve kurulum işlemine geçelim.
şu bilgileride belirtmeyi unutmayın: Hangi Windows versiyonunu kullanıyosunuz ? 7 mi 8 mi 8.1 mi xp mi ney ?

Crack istiyormusun ? kullanma kardeşim sadece ekranın sağ tarafında akşam olduğu zaman Windowsu etkinleştirmediniz resmi çıkıyor buda sizin bilgisayarınıza kullanmanıza engel değil
Windows 7 istiyorsan bence kullanma zaten eskidi güvenlik açıkları falan filan yakında Microsoft ona daha güncelleme yapmıyacak. Boşver

Windows'u etkinleştirmediğin zaman bahsettiğin uyarı çıkıyor sağ alt köşede dediğin gibi, peki bu durumda windows güncellemelerini nasıl alacak?

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
olmuyor arkadaşlar windows 7 indirmek istemiştimde arkadaşlar hep lisans anahtarında problem yaşıyorum

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
olmuyor arkadaşlar windows 7 indirmek istemiştimde arkadaşlar hep lisans anahtarında problem yaşıyorum
Sorunun bu ise Windows 10 yükle çok kısıtlaması yok Windows 7 kadar yada o kutuyu boş bırak çünkü Windows 10 da bırakılıyodu.

Windows'u etkinleştirmediğin zaman bahsettiğin uyarı çıkıyor sağ alt köşede dediğin gibi, peki bu durumda windows güncellemelerini nasıl alacak?
Hocam Windows 10'u Microsoft'un sitesinden ücretsiz indirebiliyorsun. Yükledikten sonra kişiselleştirme ve altta çıkan uyarılardan başka çok bir kısıtlama yok. Güncellemede alıyor. Sınırsız kullanılabilir

Son düzenleme:

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
arkadaşlar aomeı backup proğramını biliyormusunuz yedeği flasa nasıl aktarabilirim başlatabilirim yedeği almıştımda

eskehacettepe

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
yok abi ben kimseyi üzmem aomeı yedek aldımda flasa aktarmasını bilmiyorum sadece

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
yok abi ben kimseyi üzmem aomeı yedek aldımda flasa aktarmasını bilmiyorum sadece
kardeş bak Windows 10'u Ä°ndirin şu siteye gir aracı şimdi indire bas flaşını tak programı aç sonra program diyo şu bu sonrada yüklüyor.

Windows 7 iyi ama zaten yakında Microsoft desteğini kapatacak oyüzden hiç önermiyorum zaten en çok Windows 10 güncelleme alıyor arkada kalırsın söyliyim. Zaten yapamıyomuşsun anahtar kısmında kalmışsın. Biliyorum Windows 7 istiyon ama şuan en kolay yöntem 10'u yüklemek aksiyona girmene gerek yok.