Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni (Sürüm 1903) edindiniz mi? (Yenilikler ve ilk izlenimlerim)

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hepsi güncel diyor acaba sorun neydi diye düşünüyorum ..:D
Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sorun Giderme\Sistem ve Güvenlik
kısa yolundan
Sistem Bakımı aracını kullanabilirsin.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Uygulamalar kaldır bölümü çalışmıyor tıkladığım zaman geri kapanıyor :D

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Elimdeki format usb sini bile 1903 güncelledim artık sıfır yüklemem de güncel sürüm yükleyecem

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hadi yine iyisiniz. Beşiktaş'ın hatrına stabil bir sürüm olmuş 1903. Severek kullanıyorum ben de.
Oda BEŞİKTAŞ farkı işte. Güzel günlerde kullanın. Lakin ben halen yükleyemedim halen yüklüyor kendi kendine Saat:20.30' dan beri hem de.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Windows Sandbox(Windows Korumalı Alanı) geldi. Virüsleri istediğin kadar açabiliyorsun. Bilgisayarına zarar vermiyor.

açmak için, arama kısmına "Windows özelliklerini aç veya kapat" yazıp CD ikonlu olanını seçin aşağıya inin ve Windows Korumalı Alanı'nı seçin

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Windows Sandbox(Windows Korumalı Alanı) geldi. Virüsleri istediğin kadar açabiliyorsun. Bilgisayarına zarar vermiyor.

açmak için, arama kısmına "Windows özelliklerini aç veya kapat" yazıp CD ikonlu olanını seçin aşağıya inin ve Windows Korumalı Alanı'nı seçin
Home veya Single sürümde bu özelliğin olmadığını da hatırlatmış olalım. :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Home veya Single sürümde bu özelliğin olmadığını da hatırlatmış olalım. :)
Bendeki W10 Pro sürümü bunda var mı? Ayrıca Saat:20.30' dan beri halen 1903 özellik güncellemesinin yüklemesi devam etmekte normal mi bu sizce?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Bendeki W10 Pro sürümü bunda var mı? Ayrıca Saat:20.30' dan beri halen 1903 özellik güncellemesinin yüklemesi devam etmekte normal mi bu sizce?
Evet bende W10 Pro kullanıyorum ve çalışıyor. Biraz yavaş olduğu için önermesemde sıkıldığın zamanlarda virüs falan yükleyip açabiliyorsun. Bendede güncelleme uzun sürmüştü ama 30dk-1saat arası falandı belki bilgisayarının performansı kötüdür yada başka birşeydir.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Evet bende W10 Pro kullanıyorum ve çalışıyor. Biraz yavaş olduğu için önermesemde sıkıldığın zamanlarda virüs falan yükleyip açabiliyorsun. Bendede güncelleme uzun sürmüştü ama 30dk-1saat arası falandı belki bilgisayarının performansı kötüdür yada başka birşeydir.
Cevabınız için teşekkür ederim. Durum yükleniyor %42 şu an bekliyorum öyle.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Saat:20.30' dan beri halen 1903 özellik güncellemesinin yüklemesi devam etmekte normal mi bu sizce?
Durum yükleniyor %42 şu an bekliyorum öyle.
Ana sistemi yükseltme ile bu sürüme geçirmiştim (güncelleme indirmesi ve hazırlığı ne kadar sürdü tam bilmiyorum; çünkü arka planda Windows, bu işlemi kendisi otomatikman başlatmış, süre tutmadım ama kurulumu uzun sürmedi. Sanala da temiz kurulum gerçekleştirdim, ki bu daha seri bir şekilde oluyor.
İşlemin uzun sürmesi, sistem özellikleriniz, yüklü ve çalışan uygulamalarınız ile alakalı bir durum olabilir. Bu sürümü normal yollardan ve geç aldığınız için, sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. :)

Eğer hala tamamlanmadıysa, bence cihazı kapatmadan o şekilde bırakın, yalnız ekran kapanma süresini kendinize göre değiştirin/uzatın. Daha sonra tekrar kontrol edersiniz.

Resim temsilidir.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ana sistemi yükseltme ile bu sürüme geçirmiştim (güncelleme indirmesi ve hazırlığı ne kadar sürdü tam bilmiyorum; çünkü arka planda Windows, bu işlemi kendisi otomatikman başlatmış, süre tutmadım ama kurulumu uzun sürmedi. Sanala da temiz kurulum gerçekleştirdim, ki bu daha seri bir şekilde oluyor.
İşlemin uzun sürmesi, sistem özellikleriniz, yüklü ve çalışan uygulamalarınız ile alakalı bir durum olabilir. Bu sürümü normal yollardan ve geç aldığınız için, sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. :)

Eğer hala tamamlanmadıysa, bence cihazı kapatmadan o şekilde bırakın, yalnız ekran kapanma süresini kendinize göre değiştirin/uzatın. Daha sonra tekrar kontrol edersiniz.

Resim temsilidir.
Cevabınız için teşekkür ederim. Bİlemiyorum nedenin halen yüklüyor ama çok yavaş %49 oldu, çalışan AİMP3 müzik programı başka bir çalışan program yok

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Cevabınız için teşekkür ederim. Bİlemiyorum nedenin halen yüklüyor ama çok yavaş %49 oldu, çalışan AİMP3 müzik programı başka bir çalışan program yok
Benim de 2-3 saat hazırladı etti, 1-2 saat de kurdu. Uzun sürüyor biraz. Yeniden başlatmayı zamanlayın. Sabaha kadar kursun artık. :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Benim de 2-3 saat hazırladı etti, 1-2 saat de kurdu. Uzun sürüyor biraz. Yeniden başlatmayı zamanlayın. Sabaha kadar kursun artık. :)
Demek ki aynı hemen hemen %79 olmuş bu arada bekleyeceğiz biraz daha olmazsa uyurum açık bırakarak yüklesin sabaha kadar kendi kendine.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Demek ki aynı hemen hemen %79 olmuş bu arada bekleyeceğiz biraz daha olmazsa uyurum açık bırakarak yüklesin sabaha kadar kendi kendine.
Yüklemeyi tamamlayınca yeniden başlattıktan sonra çok güzel bir yazı tipiyle kusursuz bir şekilde yazılan; windowsu sizin için hazırlıyoruz, lütfen bekleyin, az kaldı... yazılarını gözlemlemek harika ötesi bir şey. :p
Sonra yeni özellikleri keşfetmek...

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yüklemeyi tamamlayınca yeniden başlattıktan sonra çok güzel bir yazı tipiyle kusursuz bir şekilde yazılan; windowsu sizin için hazırlıyoruz, lütfen bekleyin, az kaldı... yazılarını gözlemlemek harika ötesi bir şey. :p
Başkanım bekliyorum o yazıları ve yeni özellikleri.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Gece Saat:03.00' te yükleme işi tamamen bitti ve şu an 1903 (YÜCE BEŞİKTAŞ) sürümünde 18362.145 İS derlemesindeyim. Edisyon' da W10 Pro. Eve yeni geldim inceleme şansım olmadı henüz biraz kurcalayacağım bakalım neler değişmiş.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Sandbox olayına bayıldım. Crackli bir IDM deneyeyim dedim. IDM dışında her şey yüklendi bilgisayara.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ne işi yarar bu EagleGet ?
İnternet Download Manager gibi internetten bir şeyler indirirken onu yakalayıp düzenli bir şekilde indirir. Parça parça indirerek daha hızlı inmesini sağlıyordu galiba idm gibi... İstediğiniz zaman durdurup bilgisayarı kapatıp sonra açınca kaldığınız yerden indirmeye devam edebilirsiniz. İnternette videoları direkt yaklayıp onu indirmek isteyip istemediğinizi sorar.
Ben daha önce IDM kullanırdım hep. O da deneme süresi bitince sıkıntı çıkarırdı. EagleGet'te öyle bir sıkıntı yok. :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
İnternet Download Manager gibi internetten bir şeyler indirirken onu yakalayıp düzenli bir şekilde indirir. Parça parça indirerek daha hızlı inmesini sağlıyordu galiba idm gibi... İstediğiniz zaman durdurup bilgisayarı kapatıp sonra açınca kaldığınız yerden indirmeye devam edebilirsiniz. İnternette videoları direkt yaklayıp onu indirmek isteyip istemediğinizi sorar.
Ben daha önce IDM kullanırdım hep. O da deneme süresi bitince sıkıntı çıkarırdı. EagleGet'te öyle bir sıkıntı yok. :)
Denemekte fayda var o zaman desenize.