Akşam ekmeğin tadı bir başka

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Akşamları yatmadan önce ekmeğin tadı bir başka oluyor yiyorum duramıyorum bir de nutella varsa ? ekmek tazeyse daha başka yerlere kayıyor D: ben çok seviyorum akşam ekmek yemeyi annem babam kızıyor tabi normal olarak birazda kiloluyum ama duramıyorum çokkkkk güzel yedikçe yiyesim geliyor sürüyorum nutellayı bol bol akıyor içinden ? masaya da ekmek koyuyorum akan üzerine akıyor onuda yiyorum beyin bedava benim gibi olan var mı varsa beni anlıyacaktır kesin. ?

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Onu hiç anlamıyorum bir anda bitiyor ekmek 2 3 dilim alıyorum bakıyorum ekmek yok olmuş. :D

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Sana bir taktik vereyim kardeşinin çok hoşuna gidecek nutella su gibi akıcak ekmekten tost makinesi varsa hazırla ekmeği koy içine kıtır kıtır nutella erimiş su gibi offfffff canım çekti ?

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Sana bir taktik vereyim kardeşinin çok hoşuna gidecek nutella su gibi akıcak ekmekten tost makinesi varsa hazırla ekmeği koy içine kıtır kıtır nutella erimiş su gibi offfffff canım çekti ?
Yok o daha çok bir kutu çikolatayı ekmeğe sürüp yer sıcak sevmez

O kadar yemek varken gitmiş nutella mutella demiş... :) Hakikaten komik. Damak zevkine hayran kaldım doğrusu.
Sucuk
Et
Pide vb varken çikolata kim köpek???

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Sonuçta çikolata da bi nimet ama nutella ne ya ... Marka kolik olmak veya yabancı hayranlığı bana göre, yoksa çikolatalı fındık ezmesi bir çok yerli güzel ürünler var. Hem doğru söylüyorsun et, balık varken ekmek arası, göz görmez mutella filan :D Eminönünde herkes balık ekmek yerken, mutella yiyen birini düşünemiyorum :p

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Sonuçta çikolata da bi nimet ama nutella ne ya ... Marka kolik olmak veya yabancı hayranlığı bana göre, yoksa çikolatalı fındık ezmesi bir çok yerli güzel ürünler var. Hem doğru söylüyorsun et, balık varken ekmek arası, göz görmez mutella filan :D Eminönünde herkes balık ekmek yerken, mutella yiyen birini düşünemiyorum :p
Etçiliz?

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
O kadar yemek varken gitmiş nutella mutella demiş... :) Hakikaten komik. Damak zevkine hayran kaldım doğrusu.
Bir tost yapıyorum aman Allah'ım cehenneme gitmekten korkuyorum öyle müthiş bir şey yaratıyorum ki ne bulursam koyuyorum içine sadece yumurta koymadım oda mantıklı gelmiyor bana. D: birde tost tarifimi vereyim size ilk olarak tost makinesinin tamamını dolduran ekmek kesin içini açın kaşarları iki kat koyun her yere boş yer kalmasın ben sevmiyorum sonra domates süzme peynir ketçap mayonez isterseniz tabi sonra baharatlar suçukları pişirin koyun içine ve ekmeği yerleştirin sığmayabilir tabi normal olarak hayvan gibi bir şey olacaktır kıtır kıtır olunca yani bıçağı vurduğunuzda içine girecek rahatlıkla sonra çıkar ye bu kadar yanına da kola müthüş sanat eseri ?

Nutella? hayatın anlamıdır bir sanat felsefesidir herkes anlayamaz. ?

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Bu (Nutella)ya hakarettir!!! ?
Savaş ilanıdır, Lafınızı geri alınız!!!

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Bir tost yapıyorum aman Allah'ım cehenneme gitmekten korkuyorum öyle müthiş bir şey yaratıyorum ki ne bulursam koyuyorum içine sadece yumurta koymadım oda mantıklı gelmiyor bana. D: birde tost tarifimi vereyim size ilk olarak tost makinesinin tamamını dolduran ekmek kesin içini açın kaşarları iki kat koyun her yere boş yer kalmasın ben sevmiyorum sonra domates süzme peynir ketçap mayonez isterseniz tabi sonra baharatlar suçukları pişirin koyun içine ve ekmeği yerleştirin sığmayabilir tabi normal olarak hayvan gibi bir şey olacaktır kıtır kıtır olunca yani bıçağı vurduğunuzda içine girecek rahatlıkla sonra çıkar ye bu kadar yanına da kola müthüş sanat eseri ?
Sucuğu domates biber sarmısak ve soğanla talazla
Ekmeğin içine az tereyağı ve o karışımı dök sonra kaşar koy sosu sana kamış

Sonra marul ve maydonoz bulebilirsen kazayağı

Sucuğu domates biber sarmısak ve soğanla talazla
Ekmeğin içine az tereyağı ve o karışımı dök sonra kaşar koy sosu sana kamış

Sonra marul ve maydonoz bulebilirsen kazayağı
Tost makinesinde kızart ekmeği dışını hafif yağlayarak

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Anadoluyu gezmeni ve o müthiş yemekleri bir tadmanı ve parmaklarının olmadığını hissetme şerefine seni davet ederim. Bir de kararında yemek lazım, göz açlığını doyurmak için değil de işimiz için gerekli enerjiyi alabilmek için, ihtiyacımızı karşılamak için yemeliyiz. Yoksa şişman ve kanserli bireylerden oluşan bir toplum oluruz.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Anadoluyu gezmeni ve o müthiş yemekleri bir tadmanı ve parmaklarının olmadığını hissetme şerefine seni davet ederim. Bir de kararında yemek lazım, göz açlığını doyurmak için değil de işimiz için gerekli enerjiyi alabilmek için, ihtiyacımızı karşılamak için yemeliyiz. Yoksa şişman ve kanserli bireylerden oluşan bir toplum oluruz.
Herşey doğal olacak
Eskiden 1 buçuk dönüm arazimiz vardı ekerdik herşeyi birsürü tavuk
Çok güzel günlerdi burda imkanım yok ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Tereyağı ve kuyruk yağı !!! Tereyağı yemek ve kahvaltılarda birebir ve kuyruk yağı da böreklerde vazgeçilmezdir.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
PARAzitCELL dış mihrikler kanına girmiş bir Nutella göm kendine gel ?

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
herkes kendi alanının ustası olmuş moruq hoşuma gitti :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,203
Sandviç ekmeği alıp arasına ton balığı koyacaksın. Birde hardal, ketçap, mayonez, marul, domates ve turşu koydum mu offf yeme de yanında yat :)

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Birkez daha kanıtlanmış oldu ki türkiyede diyet yapmak çok zor??

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Bu günkü menü
Tavuk haşladım
Sonra kızarttım az yağ ile
Soğanı 4 e böldüm beyaz soğan
Ve sarmusak
Sonra
Tavuk suyunu koydum ocağa içine sıcak su,salça,sarmısak ve soğan kaynattım sonra üzerine tavuk parçalarını attım

Sonra tavuk suyuna bulgur pilav (köy bulguru) ı ve salata birde ayran

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,203
Birkez daha kanıtlanmış oldu ki türkiyede diyet yapmak çok zor??
Hormonal sıkıntı olmadığı sürece diyet pek mantıklı gelmiyor bana. Sofradan tam doymadan kalkmak çok önemli. Fazla abur cubur ve fast food yemek yerine bu tarz sandviç ve meyveler daha sağlıklı. Tuz ve şekeri söylemiyorum bile. Gece vakti de yemek yenmediği sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Benim boy 1.79 kilom 56 ama dilediğimi yiyorum :D

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Hormonal sıkıntı olmadığı sürece diyet pek mantıklı gelmiyor bana. Sofradan tam doymadan kalkmak çok önemli. Fazla abur cubur ve fast food yemek yerine bu tarz sandviç ve meyveler daha sağlıklı. Tuz ve şekeri söylemiyorum bile. Gece vakti de yemek yenmediği sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Benim boy 1.79 kilom 56 ama dilediğimi yiyorum :D
1.79 a 56 iyi

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,139
Nutella güzeldir. Çokokrem vs eline su dökemez. Bir kaşık nutellanın verdiği zevki başkası veremez.

Ama gel gelelim akşam yenilen ekmekse konu, en iyisi tereyağıdır. Ekmeği fırına at ısısnsın. İçine tereyağını doldur. Erisin miss gibi. Lap lap lap götür.

Her köye gittiğimde (kışın) sobanın üstünde yufka gevretip üstüne tereyağı, peynir, kutu biber.
Kaymak
Bal
Reçel
Süt
Sobada patates, soğan
Tereyağı
Peynir
<3333333

Son düzenleme:

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,139
56 çok az. 70 civarı olmalı. Vücut Kitle Endeksi Hesaplama - HESAPLAMA.NET

Ben 170 civarıyım. 66 kilo. Vücu kitle endeksim normal.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,203

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
nutella yabancı marka değil artık yabancı sayılmaz öz be öz Italy markası... palm yağı kullandığından dolayı sevmeyenler var sende kesin onlardansın... nick fail olmasa...