Digiturk Kumandası Philips Televizyonu Etkiliyor

Bu konuyu okuyanlar

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Selam Arkadaşlar,

Yıllardır Digiturk üyesiyiz. Yeni Philips televizyon aldık. Şimdi Digiturk kumandasında i tuşuna bastığımızda televizyonun TV Rehberi açılıyor. Belliki Digiturk kumandasının i tuşu, Philips için de geçerli olan bir sinyal kullanıyor. Daha önce kullandığımız LG TV'de böyle bir sinyal karışması olmuyordu. İnternete baktığımızde başkalarının da Philips TV'leri ve Digiturk kumandalarında benzer sinyal karışması sorunuyla yüzleştiklerini görüyoruz.

Sizce bu sinyal karışmasından hangisi sorumludur. Digiturk mu, Philips mi? Yani hangisinden sorunu çözmesini istemeliyiz. Bu sorun, Philips ya da Digiturk için teknik arıza göstergesi midir?

Digiturk, başka model bir uydu alıcı verse sorun çözülür mü dersiniz.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Digitürk ile iletişim kurun derim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
arçelik varken phlips alırsan böyle olur o tvde dahili uydu yok mu? modülü ona takıp kullanamıyor musun?

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Teşekkürler, sorunu Digiturk'e bildirdim. Yine de bu çakışmadan hangisi sorumlu, karar veremiyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
basit kumanda digitürk'ün etkilenen tv ama hedef digiturk box yanikazanan digiturk...

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
basit kumanda digitürk'ün etkilenen tv ama hedef digiturk box yanikazanan digiturk...
Yani sorunu Digiturk'e bildirmem gerekir, diyorsun.

---- Mesajlar birleştirildi ----

arçelik varken phlips alırsan böyle olur o tvde dahili uydu yok mu? modülü ona takıp kullanamıyor musun?
Digiturk uydu alıcısında Kompozit çıkışlar var. Orayı şifresiz video kaydı yapmak için kullanıyorum. Doğrudan TV üzerinden kayıt yapabileceğimi sanmıyorum.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ne yapıcaksın kayıtları? onları youtube'a kendileri atıyor yakında küçük youtuber kalmıcak hepsi silincek diyorlar...

sona doğru gidiliyor...
bunlar kalıcak:

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ne yapıcaksın kayıtları? onları youtube'a kendileri atıyor yakında küçük youtuber kalmıcak hepsi silincek diyorlar...

sona doğru gidiliyor...
bunlar kalıcak:

Yok valla Youtube'dan filan paylaştığımız. Kişisel arşiv. Kartı TV'ye takalım derken tüm kanallar gitti zaten. :)

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
philips tv'nin kumandası digiturk'ü kontrol edebiliyormuş eski philips servisçisi söyledi...
Uydu Alıcısı: HM-9505HD . TV: Philips 43Pus6503/12
Kumandayı denedim, kontrol etmiyor.
Kumanda sinyalleri çakışmayacak yeni bir Digiturk uydu alıcısı önerebilecek misiniz? BeinConnect bağlantısı olan. Ve arkada Kompozit ya da scart çıkışı olan bir uydu alıcısı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Uydu Alıcısı: HM-9505HD . TV: Philips 43Pus6503/12
Kumandayı denedim, kontrol etmiyor.
Kumanda sinyalleri çakışmayacak yeni bir Digiturk uydu alıcısı önerebilecek misiniz? BeinConnect bağlantısı olan. Ve arkada Kompozit ya da scart çıkışı olan bir uydu alıcısı.
senin tvin kumandasında onunla çalışmasını sağlayan fonksiyonu var diyordu kullanma kılavuzunu oku ondan sonra karar ver digiturk yok bende tv+ var onunda suyu ısındı şutlamak üzereyim...beinconnect kullanmıyorum hiçbir yayını kaydetmiyorum.

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
senin tvin kumandasında onunla çalışmasını sağlayan fonksiyonu var diyordu kullanma kılavuzunu oku ondan sonra karar ver digiturk yok bende tv+ var onunda suyu ısındı şutlamak üzereyim...beinconnect kullanmıyorum hiçbir yayını kaydetmiyorum.
Bir bakıyım ama yeni Digiturk uyduları için geçerlidir o dediğin, sanırım.