Kumtel ısıtıcı termostatını devre dışı bırakma

Bu konuyu okuyanlar

kerem3330

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhabalar, kumtelin mh 1800 watt model ısıtıcısını aldım fakat termostatı sondaykende 5 dakkada bir ısısını düşürerek çalışıyor. ben sondayken sürekli çalışsın istiyordum ufolar gibi. kumteli aradığımda bunu doğruladılar yani bir problem yokmuş servise götürüp termostatı devre dışı bıraktırabilirsiniz dediler. oturduğum bölgede servisi yok, kargoyla vs. uğraşmak istemediğimden kendim açtım içini, kablo sökmeyle iş hallolur sanıyordum ki, olmadı. 3 ayrı kabloyu tek tek deneyerek söktüm lakin bir işe yaramadı. ikisinde çok az çalıştı, diğerinde, gene belli bi süre çalıştı fakat önceki gibi ayar düşürmek yerine tamamen kesti. sonra eski haline soktum tekrar. şimdi bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, hangi kabloyu sökmeliyim. yoksa buna başka bi işlem mi gerekir? şöyle gösteriyim: http://resimag.com/p1/1498b2130d.png

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Ne gerek var elektrikli ıstıcı alet şase yapar ev yanar hiç gerek yok bence

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
bence bulaşmamanız daha iyi kablolama karışık

Burdan bakılarak tam anlaşılmıyor foto yarım yakından bakılması lazım bi elektrikçiye gidin halleder

3 tane mi infrared var (ısı veren cam borular)

kerem3330

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence bulaşmamanız daha iyi kablolama karışık

Burdan bakılarak tam anlaşılmıyor foto yarım yakından bakılması lazım bi elektrikçiye gidin halleder

3 tane mi infrared var (ısı veren cam borular)
sağolun, öyle yapacağım olmadı
yok bir tane ama iki ayrı kademede çalışıyor 900 ve 1800 watt olarak

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Aklıma bişey geldi ama görmeden güvenemiyorum

kerem3330

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sorunu basitçe çözdüm. termostat kontrolde atan telin arkasına bir kağıt sıkıştırarak telin atmamasını sağladım ve halloldu. sanırım bu çözüm bütün model ve markalar için işe yarayacaktır

metin nerkis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Termostatsız dikkatli kullanmak gerekir.Çok uzun süre çalışması dış yüzeyi çok ısıtabilir.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
merhabalar, kumtelin mh 1800 watt model ısıtıcısını aldım fakat termostatı sondaykende 5 dakkada bir ısısını düşürerek çalışıyor. ben sondayken sürekli çalışsın istiyordum ufolar gibi. kumteli aradığımda bunu doğruladılar yani bir problem yokmuş servise götürüp termostatı devre dışı bıraktırabilirsiniz dediler. oturduğum bölgede servisi yok, kargoyla vs. uğraşmak istemediğimden kendim açtım içini, kablo sökmeyle iş hallolur sanıyordum ki, olmadı. 3 ayrı kabloyu tek tek deneyerek söktüm lakin bir işe yaramadı. ikisinde çok az çalıştı, diğerinde, gene belli bi süre çalıştı fakat önceki gibi ayar düşürmek yerine tamamen kesti. sonra eski haline soktum tekrar. şimdi bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, hangi kabloyu sökmeliyim. yoksa buna başka bi işlem mi gerekir? şöyle gösteriyim: http://resimag.com/p1/1498b2130d.png

Devamlı çalısması ileride sakıncalı olabilir, bende yeni aldım bugün geldi.

kerem3330

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bir problem olacağını sanmıyorum. ufolarda hiç rastlamadım. bunda da olmaz çünkü zaten termostat attığında sadece düşük ayarda(o da sadece 1 dk) gene çalışmaya devam ettiğin için çok bir şey farkedeceğini düşünmüyorum. şuana kadar bir soruna rastlamadım, raslatlarsam belirtirim

kerem3330

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu yöntemle bir kaç gün sorunsuz çalıştıktan sonra kendi kendine kısılıp yükselmeye başladı. servisteki ustadan öğrendim ki, termostata bağlı iki kabloyu birleştirmek gerekiyormuş. yaptım oldu, sorunsuz.