Ekranda beliren beyaz dalga şeklinde çizgiler...

Bu konuyu okuyanlar

BuKimya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar.Yeni bir üyeyim ve üye olma sebebim de bir sorunla karşılaşmam ve bana fikir verebilecek bir topluluğun üyesi olmak istememdir.
Sorun ise şöyle;
Düne kadar takriben dün akşam saatlerine kadar var olduğunu görmediğim bazı beyaz dalga şeklinde çizgilerin laptopumun ekranında belirmesi.
Durumu farketmemden önce laptopum açık bir şekilde evden çıkmam gerekti ve işim gereği nöbetim bitene kadar da eve dönmedim ta ki bu akşam saatlerinde dönüp laptopmun ekranının açık olduğunu görene kadar.Normalde ekranım açık kaldığında tasarruf amaçlı belirli bir süre sonunda kapanırdı.Ben 24 saatlik nöbetimde iken ekranın da kararmış olması gerekirdi.Ancak ekranım açıktı.İşlerimi halletmek için laptopumu kullanmak istediğimde ekranda bu çizgileri gördüm maalesef...
Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Öncelikle hoşgeldin. Forumda sorulara verilen cevap süreleri değişkenlik gösterir. Bazıları hallolur bazıları hiç hallolmaz. Umarım tez zamanda çözersin.
Ekranını güzelce bir temizlemeyi denedin mi?

BuKimya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hoşgeldin. Forumda sorulara verilen cevap süreleri değişkenlik gösterir. Bazıları hallolur bazıları hiç hallolmaz. Umarım tez zamanda çözersin.
Ekranını güzelce bir temizlemeyi denedin mi?
Hoşbuldum.Evet ekranımı temizledim.Başta bende bir leke sandım ama maalesef...toz lekesi felan değildi.Açık renkli fonlarda belli olmuyor ama renkli fonlarda kaldı ki dizi video izlerken baya belirgin ve ekranın neredeyse her yerinde örümcek ağı gibi var bu dalgalar.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ekran sürücüsünü güncellemeyi ya da kaldırıp yeniden yüklemeyi dene.
Bunların dışında aklıma gelen şey ekran yanığı gibi bir durum ekran değişimi ile hallolur anca.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Eğer ışıktan VS. İle olmadı ise Panel arızasıdır %100. GPU böyle bozulmaz.

BuKimya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran sürücüsünü güncellemeyi ya da kaldırıp yeniden yüklemeyi dene.
Bunların dışında aklıma gelen şey ekran yanığı gibi bir durum ekran değişimi ile hallolur anca.
Geforce Experience üzerinden driver güncellemesi gelmiş ancak yükleyemedim hata verdi. Tekrar denedim ancak bu sefer hata vermedi ama baya uzun bir süredir yüklemeye hazırlanıyor diyor.Normalde hemen kurulurdu driverlar.
Eğer ışıktan VS. İle olmadı ise Panel arızasıdır %100. GPU böyle bozulmaz.
Işıktan kaynaklı ne gibi bir sorun olabilir ki?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Geforce Experience üzerinden driver güncellemesi gelmiş ancak yükleyemedim hata verdi. Tekrar denedim ancak bu sefer hata vermedi ama baya uzun bir süredir yüklemeye hazırlanıyor diyor.Normalde hemen kurulurdu driverlar.

Işıktan kaynaklı ne gibi bir sorun olabilir ki?
lambadan yansır vs.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
@utkuversus dediği gibi yazılım tabanlı bir sorun gibi durmuyor ama bir umut işte. Ekran kartı sürücüsü dilmek için programlar var. Önce silip sonra kurmayı dene.

BuKimya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@utkuversus ve @justlive4life verdiğiniz cevaplar için teşşekkür ederim. Driver güncelleme sorunum var @justlive4life dediğin gibi deneyeceğim.Lambadan yansıyarak olabileceğini düşünmüyorum 3 yıldır hep aynı ışık altında kullandım:tasarruflu beyaz ışık.Ama dediğiniz gibi panelle ilgili olduğunu düşünerek bir bilgisayardan anlayan uzmana göstermem gerecek.

BuKimya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz araştırma sonucu şöyle bir link buldum ve gece yatmadan önce bu linkteki videoyu açık bıraktım yaklaşık 7 saat boyunca.Sabah işe gitmeden önce de videoyu kapatıp pcyi de kapattım az önce geldim ve pcyi açtım ekranda o beyaz dalgalanmalar yoktu.İnşallah bir daha gelmez =)Benim için çözüm oldu gerçekten.