ONEPLUS 6T vs Note 9

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Selam arkadaslar

Son zamanlarda benzer sorular sormus olabilirim ama bu sanirim son olacak :) Ikisi arasinda gidip geliyorum, kardesime almak istiyorum ve kardesim de o kadar telefon düskünü degil. Sirf yüksek fiyatli almak istememin sebebi 500 tl pasaport kaydi verecegim icin degsin istiyorum.

oneplus 6t yetismez diye düsündüm ancak bi kac site türkiye'ye dönüs tarihimden önce verebiliyor. O yüzden 6t yi tekrar listeye ekliyorum.
Fiyat olarak en uygunu 3500 Tl ye geliyor.
Samsung Note 9 ise almanya'daki saturn ve mediamarkt da indirimde o da 699 euro ancak ben isvicre'de yasadigim icin vergiyi geri alabiliyorum o da 588 euro ediyor o da 3500 tl civari ediyor. (vergi iadesi alinca isvicre'ye vergi ödemem lazim mi emin degilim ama buradaki vergi orani %8) Yani telefon bana 3800 hadi 4000 tl ye geliyor..
Türkiye'de bunu bir de kyit ettirecegim.

Sorum cok basit aslinda. Sizce ne yapayim. 6t alayim mi ugrasmadan? cünkü diger türlü siparisi aldiktan sonra, freiburg'daki magazaya gidip vergi iadesi icin kagit istemem lazim o da 45 dk sürüyor arabayla oraya gitmek..Acayip kararsizliklar yasiyorum. Bi ara s9+ alacaktim cünkü o da indirimde. O da 549 euro, vergisiz olarak 462 euro o da 2770 tl ediyor..

ne yapayim hic bilemiyorum..

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
One Plus 6T ekrandan parmak izi okuma , corilla glass 6 ekstra özellikleriyle bana kalırsa öne çıkıyor.Eğer fiyatlari arasinda fark yoksa tercihim One Plus 6T ama yazdigina göre Note 9 pahalıya geliyor 4000 demişsin +500 kayit 500 daha verip Türkiye garantili alırsın. 2770 lira +500 lira 3270 liraya s9 plus ta alınabilir.Ama Türkiye garantili cihazlar beni daha çok cezbeder.Avrupadan alıncaksa kesinlikle fiyat farkinin garantiye değmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Oneplus 6T den yazarak 6T diyorum ama kalem çok kullanırım diyorsanız tabiki note derim.

Tayfury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
???
oneplus-6T-11.jpg

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
6t Daha fazla güncelleme alır,daha iyi performans sergiler ve android skini stoğa çok yakındır. Ekran içi parmak izi sensörü gibi ilginç özelliklere sahip.

Note 9 ise kamera,batarya,suya dayanıklılık kısmında çok daha iyi ve bir stylus taşıyor...tercihine bağlı

Ben olsam 6t’yi tercih ederim. Performansı ve uzun kullanımı benim için çok önemli ve senin için de bu daha iyi bir seçim olabilir

Ama illa o 500₺ olan vergiye değsin diyorsan neden daha pahalı bir telefon almıyorsun(Mate 20 pro,iphone xs max vb)

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Oneplus 6T ne zaman Türkiye'ye gelecek?

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
hala ayik olan var mi bilmiyorum ama APPLE iPhone XS Max 64 GB in fiyati düsmüs simdi 1049 frank o da 5500 TL ediyor. Hepsi burada da baktim, ön siparisle aliniyor ve fiyati 11 bin tl civari..Tam 2 kat fark var. Sanirim iphone XS alacagim. Ne diyorsunuz?

Tayfury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
En kralı oysa al hocam 9900 tl diyor burda en ucuz

Tayfury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Küçük düşünmüşüm ben ? maxsa daha iyidir o zaman hayırlı olsun

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,091
Samsung Galaxy Note 9 almanızı tavsiye ederim :)

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Samsung Galaxy Note 9 almanızı tavsiye ederim :)

tesekkürler hocam ama gece aldim iphone u :) Baktim fiyat farki türkiye ile 2 kat. O yüzden almisken degecek bir sey aldim. Simdi note 9 daki indirim bitmis 1249 euro olmus :) benim aldigim xs max in fiyati 849 euroya geliyor.. Iphone, samsung gibi cok deger kaybetmiyor.. Iphone almak daha mantikli geldi

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,091
tesekkürler hocam ama gece aldim iphone u :) Baktim fiyat farki türkiye ile 2 kat. O yüzden almisken degecek bir sey aldim. Simdi note 9 daki indirim bitmis 1249 euro olmus :) benim aldigim xs max in fiyati 849 euroya geliyor.. Iphone, samsung gibi cok deger kaybetmiyor.. Iphone almak daha mantikli geldi

Hayırlısı olsun, Hızlı şarj kablosu ve adaptörünü falan da alın isterseniz, kutu içeriğinden çıkanlarla şarj işkenceye dönüşebilir batarya kapasitesi de arttırılmıştı hatırlatmak istedim :D:D:D

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Hayırlısı olsun, Hızlı şarj kablosu ve adaptörünü falan da alın isterseniz, kutu içeriğinden çıkanlarla şarj işkenceye dönüşebilir batarya kapasitesi de arttırılmıştı hatırlatmak istedim :D:D:D

sagol hocam.. bu bahsettigin adaptör ve kablo nedir? Bildigim kadariyla apple ürünleri bu sarj olayinda baya kati. Kablosu bile özel olmasi lazim yoksa calismayabiliyor. Var mi önerdigin bir ürün vs?

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Bence en iyi tercihi yapmissini ios ekosistemi android ekosisteminden çok daha kaliteli hayırlı olsun

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Bence en iyi tercihi yapmissini ios ekosistemi android ekosisteminden çok daha kaliteli hayırlı olsun

kardesimde benim eski iphone 6 var hocam. Onu birinin pasaportu üzerine kayit ettirmistik. Aradan yillar sonra kayit düstü, kayit ettiren kisi sanirim bu fetö metö olaylarindan korkup edevletten kaydi iptal ettirdi. Simdi kardesim telefon kullanamiyor sadece wifi ile kullaniyor. Bende suanda iphone 7 var. Zaten son 5 yildir sürekli iphone kullaniyorum (ilk iphone lar hediye gelmisti). Zaten degistirdigimde yine iphone alacagim ama android dünyasi da gayet heyecanli oluyor. Is yerinde samsung a5 mi a7 mi ne verdiler, onu sadece yazilim gelistirmede kullaniyorum. Ama disarda kullanilacak bir telefon gibi görünmüyor bana :)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,091
sagol hocam.. bu bahsettigin adaptör ve kablo nedir? Bildigim kadariyla apple ürünleri bu sarj olayinda baya kati. Kablosu bile özel olmasi lazim yoksa calismayabiliyor. Var mi önerdigin bir ürün vs?

Özelden attım dostum incele istersen :)