Monitörde Sinyal Yok Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

YusuFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normalde çalışan bilgisayar bugün sinyal yok vermeye başladı ilk önce monitörden diye düşündüm televizyona bağladım ve oldu sonra hdmi kablosunuda denedim en son ekran kartını çıkarıp motherboarda taktım hdmi busefer çalıştı ekran kartındaki sorun ne olabilir

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
normalde çalışan bilgisayar bugün sinyal yok vermeye başladı ilk önce monitörden diye düşündüm televizyona bağladım ve oldu sonra hdmi kablosunuda denedim en son ekran kartını çıkarıp motherboarda taktım hdmi busefer çalıştı ekran kartındaki sorun ne olabilir
ekran kartınız ne yazık ki arızalı ,yada şunu ekran kartı takılı iken hdmi üzerinden görüntü geldi mi? bunu tam anlayamadım . eğer vga üstünden görüntü vermiyorsa kablo pinleri zarar görmüş olabilir yada bozulmuş diyebilirm.

YusuFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartınız ne yazık ki arızalı ,yada şunu ekran kartı takılı iken hdmi üzerinden görüntü geldi mi? bunu tam anlayamadım . eğer vga üstünden görüntü vermiyorsa kablo pinleri zarar görmüş olabilir yada bozulmuş diyebilirm.
Ekran kartı takılı iken görüntü gelmiyordu motherboarda taktığım halde gelmiyordu sonra ekran kartını çıkarttım görüntü gelmeye başladı ayrıca farklı hdmi kabloları ve monitörlerde denedim sorun ekran kartından gözüküyor ama birden nasıl olabilir böyle bir şey

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
kul yapısı sonsuza kadar çalışacak diye bir şey yok kasa içi fırın gibi ise komponenetler yada bileşenler zamanla zararını görür. bakmadan bir şey söylemek çok zor.