Asus Zenfone 5 (yeni model) ekran açılmamam sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Tugay Talha İçen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 1 ay önce Asus zenfone 5 in yeni modelini(ASUS_X00QD) aldım bugün bir arkadaşım aradı, konuştuk sonra telefonu kapattım, kapattıktan sonra güç düğmesine tıkladığımda ekran açılmadı sonra kapatma düğmesine baya basılı tuttum telefon kapansın diye ama hiçbir şey olmadı. Şarja falan taktım bir şey olmadı.Çözümü konusunda bilgisi olan varsa ve yardım ederse sevinirim

yezeer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladigim kadariyla telefonunz kapaliysa uzun sure sarj edin.Sarjdan sonra aciliyorsa tamamdir.sistem hata veriyorsa uzun sure guc tusuna basarak kapatin .Tekrar guc tusuyla acin.Acarken ses kisma ile guc tusuna basarak acilan ekranda recovery modu cikacaktir.Buradan fabrika ayarlarina don (factory reset) ile tekrar telefonunuza format atarak acabilirsiniz.Ama onemli verileriniz varsa gider.Eger guc tusula hic acilma kapanma olmuyorsa servisine verin ..Simdiden kolay gelsin..

Tugay Talha İçen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladigim kadariyla telefonunz kapaliysa uzun sure sarj edin.Sarjdan sonra aciliyorsa tamamdir.sistem hata veriyorsa uzun sure guc tusuna basarak kapatin .Tekrar guc tusuyla acin.Acarken ses kisma ile guc tusuna basarak acilan ekranda recovery modu cikacaktir.Buradan fabrika ayarlarina don (factory reset) ile tekrar telefonunuza format atarak acabilirsiniz.Ama onemli verileriniz varsa gider.Eger guc tusula hic acilma kapanma olmuyorsa servisine verin ..Simdiden kolay gelsin..

Verdiğiniz bilgi için sağ olun fakat telefonun ekranı hiç açılmıyoryani herhangi bir ışık falana gelmiyor şarja takmayı ve reset atmayıda denedim (ses ve kapatma tuşlarıyla olan) yine de ekrana hiçbir şey gelemdi)

yezeer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç tepkıme olmuyorsa o zaman donanımda bır sıkıntı var gıbı gelıyor.. Valla yakın bır telefoncu arkadaşınız varsa telefonu açmasını (ama hiç içini açmadan)isteyin.Olmuyorsa servise gönderin. Birden aklıma geldi, başka bir kabloyla şarj edin telefonunuz belki şarjı alır. Yeni bir telefonda donanım arızası olmaması lazım. Kolay gelsin..

Tugay Talha İçen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç tepkıme olmuyorsa o zaman donanımda bır sıkıntı var gıbı gelıyor.. Valla yakın bır telefoncu arkadaşınız varsa telefonu açmasını (ama hiç içini açmadan)isteyin.Olmuyorsa servise gönderin. Birden aklıma geldi, başka bir kabloyla şarj edin telefonunuz belki şarjı alır. Yeni bir telefonda donanım arızası olmaması lazım. Kolay gelsin..
Soruma cevapladiginiz için sağolun