Zenfone 5Z vs Glaxy S8+

Bu konuyu okuyanlar

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Başlıkta açık ikisinden birini alacağım (xiaomi önerecek olan Fanboy lar yazmasın.) İkinci telefon olarak kullanacağım.

Karşılaştırma açısından benim için önemli olanlar ve

Resim ve Video performansı Video kısmında sallanma olmamalı ve netlik ve çözülünürlük açısından iyi olmalı.,

Yağmurlu havalar'da telefon kullanma durumu olabilir bu yüzden S8+ bir adım önde IP68 den dolayı.

Ses düzeyi ve netliği iyi olmalı Bassları düzgün vermeli.

Ön kameranın mutlaka ve mutlaka Video çeker iken sallanmaması net ve güzel olması gerekiyor.

Oyun ve uygulumalar'da kasma olmaması.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
5z'yi daha yeni ve performans açısından daha iyi olduğu için tavsiye ederim ama bahsettiğiniz konularda (Video , su geçirmezlik) S8 Plus daha iyi olabilir. Alabiliyorsanız S9 alın.

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
S9 ile S8+ arasında 400 500 tl fak var imkansız.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
5Z saçma sapan bir cihaz.S8+
G7 ThinQ'ya da bakmanı tavsiye ederim.Video dediğin için Mate 10 Pro demedim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
5Z saçma sapan bir cihaz diyenleri dikkate alma. Dikakte alınası bir tarafları yok. Video çekeceksen S9 Plus alırsın ama Gimbal + 5Z ile 4K 60 FPS video çekerek S8'den daha iyi video elde edersin ayrıca 4K 30'da 5Z'nin süre sınırı yok 4K 60'da var mı yok mu bilmiyıorum. 5Z'nin video satabilziayonu iyi ama S8 kadar iyi değil.
Ön kameranın mutlaka ve mutlaka sallana sı gerkeiyor diyorsun ama bu kladar basit iş değil İki cihazda da önde düzgün iş yapar.

Şimdi kasma meselesi. 5Z performans olarak S8'i katlar sonra 4e böler sonra onları üst üste koyar sonra 8e böler. Vıdı vıdı yapmaya gerek yok. Samsung iyidir hoştur ama 845 biçer geçer nokta. Arayüzde S8 ailesi ile Note 8 arasında bile net fark var. S8 ailesi ile 835'i iyi kullanan 835li cihalzar arasında bile çok çok net fark var. Boş yapmayalım ben hayatta s8 Plus almam 3500'e. 3500-4000 bandında. Mİ8 de alınabilir. Bu fiyata bulanirlsen OnePlus 6 alınabilir ama en önemlisi yakında gelmesi muhtemel Meizu 16 ve 16 Plus var. Bu cihazlar buralara konumlanacak. Onların fiyatını görmek lazım.
S8 Plus'a 3500 verenin ben kafasında sorun ararım. Dolar istediği kadar artsın alternatif çok. S8 serisi Samsung amiralleri içindeki en ama en boş seri.

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
5Z saçma sapan bir cihaz diyenleri dikkate alma. Dikakte alınası bir tarafları yok. Video çekeceksen S9 Plus alırsın ama Gimbal + 5Z ile 4K 60 FPS video çekerek S8'den daha iyi video elde edersin ayrıca 4K 30'da 5Z'nin süre sınırı yok 4K 60'da var mı yok mu bilmiyıorum. 5Z'nin video satabilziayonu iyi ama S8 kadar iyi değil.
Ön kameranın mutlaka ve mutlaka sallana sı gerkeiyor diyorsun ama bu kladar basit iş değil İki cihazda da önde düzgün iş yapar.

Şimdi kasma meselesi. 5Z performans olarak S8'i katlar sonra 4e böler sonra onları üst üste koyar sonra 8e böler. Vıdı vıdı yapmaya gerek yok. Samsung iyidir hoştur ama 845 biçer geçer nokta. Arayüzde S8 ailesi ile Note 8 arasında bile net fark var. S8 ailesi ile 835'i iyi kullanan 835li cihalzar arasında bile çok çok net fark var. Boş yapmayalım ben hayatta s8 Plus almam 3500'e. 3500-4000 bandında. Mİ8 de alınabilir. Bu fiyata bulanirlsen OnePlus 6 alınabilir ama en önemlisi yakında gelmesi muhtemel Meizu 16 ve 16 Plus var. Bu cihazlar buralara konumlanacak. Onların fiyatını görmek lazım.
S8 Plus'a 3500 verenin ben kafasında sorun ararım. Dolar istediği kadar artsın alternatif çok. S8 serisi Samsung amiralleri içindeki en ama en boş seri.

Ozaman öneriniz 5Z değil mi ? yarın alacağım Gimbal alma şamsım var. 4K 60 FPS de de sınırsız ise gayet iyi.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Hocam fanboy değilim ama neden mi8 düşünmüyosun merak ettim?

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Hocam fanboy değilim ama neden mi8 düşünmüyosun merak ettim?
Vatan-MediaMarkt gibi mağazalar'da satılmadığı sürece ve garantisi kesin kendi ellerine aldıklarında belki şuan mağazaları açılmaya başlasa bile sadece istanbul da var ve ben Bursa'dan kalkıp istanbula gidemem.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ozaman öneriniz 5Z değil mi ? yarın alacağım Gimbal alma şamsım var. 4K 60 FPS de de sınırsız ise gayet iyi.
Gimbal alma şansım varsa 5Z direk.
Osmo Mobile 2 + Zenfone 5Z 4K 60 FPS
24 fakirlik bir video sanırım bir sınırlama yok.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hardware Plusun 5Z ısınma testi var orada 4K 60 FPS video çekiliyor herhangi bir süre sınırı yok. Türkiye tkeonolo kanalı linki atmam yasak aratin bulursunuz.

Son düzenleyen moderatör:

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315

Senin burda övdüğün şey 5Z değil SD845 ama. sırf 845 kullanıyor diye orta segment ayarındaki cihaza 3800tl verenin aklına ben şaşarım.Evet saçma sapan bir cihaz 5Z

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
3700tl yi 5z ye vereceğine 4000tl ye lg g7 al

M

Murat Burç

SDN Okuru
Senin burda övdüğün şey 5Z değil SD845 ama. sırf 845 kullanıyor diye orta segment ayarındaki cihaza 3800tl verenin aklına ben şaşarım.Evet saçma sapan bir cihaz 5Z
Neye göre kime göre orta segment? 5 orta segmente işlemci dolayısı ile konumlandıgi için 5Z orta segment mi oluyor? 5Z orta segmentse S8 Plus çöp tenekesi gözümde. İşlemci cihazın kalbidir aynı kamera olmasına rağmen işlemci sayesinde fark var 5 ile 5Z arasında.
Bana Samsung'u boş kalite masalları okumayın bana karşı Samsung'un savunmak gerçekten komik oluyor.
Sormais ayıp hangi telefonu kullaniyorsun

M

Murat Burç

SDN Okuru
samsung fanları böyledir damacana plastiği zamanlarında da htc nin kalitesini beğenmezlerdi
Bu forumda beni tanıyanlara sorsan Samsung savunuyor mu diye en alasini o savunuyor derler adam kalmış yok Samsung şöyle yok Samsung böyle anlatıyor bana
Hayır Samsung karşısında Apple veya Huawei çöplüğü olsa Samsung al deriz de 5Zyi bu kadar ezmek nedir ? :D

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
samsung fanları böyledir damacana plastiği zamanlarında da htc nin kalitesini beğenmezlerdi
Çık bak bakayım ben S8+ övmüş müyüm?
ZenFone 5Z'nin işlemcisi dışında bir avantajı olmadığı o fiyata saçma sapan asla amiral gemisi olmayan ve olamayacak bir cihaz olduğunu belirttim.Gereksiz sallamaya gerek yok,Fan sıfatı takmak da tamamen çaresizlik.hiçbir markanın fanboyluğunu falan yapmıyorum ha yapan milyon tane adam var şurda

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa S8+ ta S7 nin kamerası mı vardı ?

İşlemci + bazı yazılımlar ile fotoğraf performansı artmıyor muydu ?

M

Murat Burç

SDN Okuru

Aynı kamera. Ama işlemci farki ile S8, 4K 30'da EİS kullanabiliyor. Bir de Multi Frame Processor adında bir ayrı görüntü işlemcisi daha var. Kamera donanımı aynı.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315

O da bir şey mi adamlar amiral gemisi diye sundukları cihaza tak diye yapıştırmışlar ZenFone 5'in kamerasını

Son düzenleme:

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
5Z tokat manyağı yapar. Şu S8 Plus'a hiç ısınamadım ben zaten ya. S8'i seviyorum ama Plus'a ısınamıyorum. Objektif olarak bakarsak yine 5z siler atar.

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Çık bak bakayım ben S8+ övmüş müyüm?
ZenFone 5Z'nin işlemcisi dışında bir avantajı olmadığı o fiyata saçma sapan asla amiral gemisi olmayan ve olamayacak bir cihaz olduğunu belirttim.Gereksiz sallamaya gerek yok,Fan sıfatı takmak da tamamen çaresizlik.hiçbir markanın fanboyluğunu falan yapmıyorum ha yapan milyon tane adam var şurda
Peki hangi telefonu öneriyorsun sen söyle bir'de Vatan, Terknosa gibi mağazardan.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Başlıkta açık ikisinden birini alacağım (xiaomi önerecek olan Fanboy lar yazmasın.) İkinci telefon olarak kullanacağım.

Karşılaştırma açısından benim için önemli olanlar ve

Resim ve Video performansı Video kısmında sallanma olmamalı ve netlik ve çözülünürlük açısından iyi olmalı.,

Yağmurlu havalar'da telefon kullanma durumu olabilir bu yüzden S8+ bir adım önde IP68 den dolayı.

Ses düzeyi ve netliği iyi olmalı Bassları düzgün vermeli.

Ön kameranın mutlaka ve mutlaka Video çeker iken sallanmaması net ve güzel olması gerekiyor.

Oyun ve uygulumalar'da kasma olmaması.
Merhaba, dostum ben ikisini de tavsiye ederim ama benim oyum 5z tarafından.

M

Murat Burç

SDN Okuru
@CanAydın
Başka bir konuda 5Z ile Mate 10 Pro'yu kıyaslar gibi olmuştum. 5Z'nin sana nasıl bir cihaz olduğu hakkında bilgi verir.

Boş beleş demememiliydim çöp demeleiydim daha doğru olurdu.
1) 845 ile K970 kıyasının mümkünatı yok. 845 GPU tarafında A11'i bile geçen bir işlemci. K970, 845 yanında ancak sürünür. Uygulama optimizasyonu tarafı da ayrı bir avantaj
2)Kirin 970, NPU ile şişirilen ama ISP'i çöp olan bir işlemci. FHD 30 üstü EIS yok. 4K 60 FPS yok. Video performansı çöp. Çok övülen NPU işini 845 kendi içindeki bir bölümle hallediyor. Zaten Zen Uİ'de bilmem kaç tane yapay zeka opsiyonu var.
3)Mate 10 Pro sözde iyi fotorğaf çekiyor ama pastel boyadan geçilmiyor. AI AI diyorlar P20 Pro'da bile videoda düzgün çalışmıyor AI
4) Amoled de amoled diye tutturuyorlar. Gören de sanacak Samsung amiralinin paneli. Ekran gayet zayıf. OnePlus Optic Amoled'inden de zayıf. Düzgün IPS panellerden de zayıf.
5) Ön kamera hakkında konuşmak istemiyorum. En fanatikleri bile beğenmiyor nerdeyse
6) P20 Pro kullanıcıları bile sesten şikayetçi. 5 ve 5Z kullanıcılarının ses yorumları hep çok olumlu. Bu cihazda DTS desteği de var ses altyapısı kuvvetli.
7)Mate 10 Pro'da iddia 2X kayıpsız zoom fakat burada da bir yalan var. Cihaz kayıpsız zoom yapmıyor. İki kamera da 27mm 2X kayıpsız zoom yapmak için ikinci kameranın 54 mm civarlarında olması gerekiyor.
8) Vİdeo kaydı için harici mikrafon desteği yok. Bakın bu cihazda hep kamera vurgusu yapılıyor.
9)5Z F1.8, 1/2.55 sensör, 1.4 uq kamera özelliklerine sahip olan IMX 363 sensörünü kullanıyor. S9 Plus'da IMX 345 F1.5-2.4 diyafram, 1/2.55 sensör, 1.4 uq piksel boyutu var. Mate 10 Pro'ya bakıyorsun f/1.6, 27mm, 1/2.9", 1.25µm sensör baştan faul. Hadi yazılım farkı diyelim S9 Plus tarafı ayrı bir dünya, samsung yazılımı ayrı bir başarı onu kenara atalım. Zenfone 3'de bile çok iyi kamera deneyimi sunuyordu Asus. Videosu Mate 10 Pro'dan FERSAH FERSAH. BAKIN TEKRAR SÖLÜYORUM FERSAH FERSAH. KAT KAT ÖNDE. Hele birde yanına Gımbal eklenirse 4K 60 FPS'de 4K kaliesi ve 60 FPS akılıclığı ile Mate 10 Pro'nun selasını okutur. Ayrıca Gimbal'a bile gerek yok. Basit işleme programları ile(bununla ilgili bir uygulama paylaşmayı düşünüyorum) çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Fotoğraf kısmında 5Z'nin fotoğrafı da gayet iyi gayet amiral seviyesinde. Diğerlerinde aşağı kalır ynaı yok. Ama Mate 10 Pro ve P20 Pro'nun videosu ÇÖP OĞLU ÇÖP.
Şu videodada 5Z fotorğaf oalrak gayet iyi performans göstermiş.
10) İnsanlar Gorilla Glass 3 gibi, suya dayanıklılık gibi özellikleri göstererek cihazlara orta segment diyor fakat 845 gibi bir detayı atlayabiliyorlar. Bu da yüzsüzlüğün, iki yzülüğüğün. Fanboyluğun belkide en büyük örneği.

Mate 10 Pro fazla şişirilmiş bir balon. Rekabet şansı yok. 5Z ile. 5Z ezer geçer içinden geçer. Param parça eder.

LoN3Ly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
5z derim geçerim dostum daha az ücret ile aynı özeliklerde cihaz alıyorsun