Monster W10 OEM Kod Format atılmasi

Bu konuyu okuyanlar

Mhmtblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ben Monster dan bilgisayar almistim geçenler de. Bilgisayarimi ayni marka ama farklı model degistirdim . Önce ki bilgisayarim da W10 Pro etkinlestirilmisti.
Oncekine format atacaklar büyuk ihtimalle. Nasi bi format bilmiyorum işte Freedos a geri döner galiba.
Format atılmasi halinde ben o kodu yeniden kullanabilir miyim? Kod boşta kalır mı yani?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar ben Monster dan bilgisayar almistim geçenler de. Bilgisayarimi ayni marka ama farklı model degistirdim . Önce ki bilgisayarim da W10 Pro etkinlestirilmisti.
Oncekine format atacaklar büyuk ihtimalle. Nasi bi format bilmiyorum işte Freedos a geri döner galiba.
Format atılmasi halinde ben o kodu yeniden kullanabilir miyim? Kod boşta kalır mı yani?
Anakart değişmediği sürece format atıldıktan sonra da OEM anahtarınız boşta kalmaz istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Laptoplarda her kodu tek bilgisayarda kullanabilirsin çünkü anakarta kayıt olur.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Konuyu netleştirir misin?

Benim anladığım :
Freedos kurulu olarak gelen sisteme sen kendin Windows 10 Pro kurdun ve etkinleştirdin ama sonra o bilgisayarı, freedos kurulu aynı marka farklı bir model bilgisayar ile değiştirdin. Önceden etkinleştirdiğin Windows 10 Pro ürün anahtarı şimdiki sisteminde de kullanılabilir mi diye soruyorsun? Doğru mu anlamışım :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Farklı model geldiğine göre kullanamaz. Etkinleştirdiyse.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Lisans türü devreye giriyor; Retail mi volume lisans mı? bilmiyoruz. Retail olsa bile (eğer lisans sistemden kaldırılırsa, başka bir sistemde de o lisans kullanılabilir. ) volume lisans ise onda da ürün aktifleştirme sınırı var. Sınıra ulaşmışsa, kullanılamaz. Bildiğim kadarıyla...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Konudaki mesaj içeriği ile başlığı arasında uyumsuzluk var, eğer olay tam olarak yukarıdaki yazmış olduğum şekilde ise.

Son düzenleme:

Mhmtblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Konuyu netleştirir misin?

Benim anladığım :
Freedos kurulu olarak gelen sisteme sen kendin Windows 10 Pro kurdun ve etkinleştirdin ama sonra o bilgisayarı, freedos kurulu aynı marka farklı bir model bilgisayar ile değiştirdin. Önceden etkinleştirdiğin Windows 10 Pro ürün anahtarı şimdiki sisteminde de kullanılabilir mi diye soruyorsun? Doğru mu anlamışım :)
Aynen. Söyle ki ben 13.4 modelini aldım. Freedos ile geldi ve W10 Pro yükledim ,etkinleştirdim. Sonra da iade edip 14.1 modelini aldim. Yarin gelecek Freedos olarak. Onceki bilgisayar ise Freedos olacak hine galiba.
Önce ki bilgisayarım da kullandıgım kodu,yenisinde kullanabilir miyim onu soruyorum.
Kodu Oyunfor dan aldım.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Aynen. Söyle ki ben 13.4 modelini aldım. Freedos ile geldi ve W10 Pro yükledim ,etkinleştirdim. Sonra da iade edip 14.1 modelini aldim. Yarin gelecek Freedos olarak. Onceki bilgisayar ise Freedos olacak hine galiba.
Önce ki bilgisayarım da kullandıgım kodu,yenisinde kullanabilir miyim onu soruyorum.
Kodu Oyunfor dan aldım.
Önceki bilgisayarı iade etmeden önce ürün anahtarını kaldırsaydın keşke.
Muhtemelen o bilgisayarı sıfırlarlar, öyle satarlar. Eğer sıfırlamasalar bile, internete bağlanmazsa, Windows 10 Pro lisansının aktivasyonunda sorun yaşamazsın diye tahmin ediyorum. Sorun yaşarsan da, oyunfor ile iletişime geçer durumu bildirirsin artık.

Mhmtblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Önceki bilgisayarı iade etmeden önce ürün anahtarını kaldırsaydın keşke.
Muhtemelen o bilgisayarı sıfırlarlar, öyle satarlar. Eğer sıfırlamasalar bile, internete bağlanmazsa, Windows 10 Pro lisansının aktivasyonunda sorun yaşamazsın diye tahmin ediyorum. Sorun yaşarsan da, oyunfor ile iletişime geçer durumu bildirirsin artık.
Tam anlamadım internet durum vs. ama geldigin de deniyecem. Olma ihtimali var mı bilmiyorum. Sıfırlayacaklar diye biliyorum. Yani o bilgisayarı sıfırlarsa olur mu? Olursa herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Oyunfor ile canlı iletişime geçtim. Bana hiç bir şey yapamayacaklarini söylediler.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tam anlamadım internet durum vs. ama geldigin de deniyecem. Olma ihtimali var mı bilmiyorum. Sıfırlayacaklar diye biliyorum. Yani o bilgisayarı sıfırlarsa olur mu? Olursa herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım ?
Öyle olursa, sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
Başlıkta oem kod yazmışsın, oem değildir o.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bilmiyorum nasil bir kod olduğunu Oyunfor'dan almıştim dedigim gibi , ordan bakabilirsiniz nasil bir kod.
Oem lisans tabiri aslında yanlış kullanılıyor.
Açıkcası bu şekilde bir lisans anahtarı edinmedim ama bu adda ürün lisans anahtarı alanlar var. Sorun yaşarsan muhatap bulamayabilirsiniz veya muhatap bulursan da başka bir key gönderirler muhtemelen.

Mhmtblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Açıkcası bu şekilde bir lisans anahtarı edinmedim ama bu adda ürün lisans anahtarı alanlar var. Sorun yaşarsan muhatap bulamayabilirsiniz veya muhatap bulursan da başka bir key gönderirler muhtemelen.
Yarin deneyecem hocam. Olmazsa başka bir tane alacam artik. Dedigim gibi onlara yazdım ama bir şey yapamayacaklarıni soylediler başka bir kod göndermiyecekler yani.

Mhmtblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugün geldi ve denedim ama ne yazik ki 'Geçersiz lisans anahtarı'diye hata aldım. İlgilenip cevap yazan herkese teşekkürler.

Mhmtblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ürün anahtarı başka bir cihazda kullanılıyor diye hata almadım. Geçersiz ve yok diye hata aldım ? Bi farkı var mı?

Mhmtblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dediğim gibi oldu. Öyle der zaten.
Laptoplarda her kodu tek bilgisayarda kullanabilirsin çünkü anakarta kayıt olur.
Çok fazla para vermicem artık. Zaten 70 tl olmuş Oyunforda okadar veremem artık.
Microsoft Windows 10 Pro & Home Retail 32&64 Bit Tr Hemen Teslim - n11.com
N11 de bunu buldum yorumlar iyi ve Retail key sizce güvenilir mi?. Bu olmazsa;
N11 veya başka sitede güvenilir ve 40 TL yi aşmıyacak key satan yerler var mı?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356