1000-1400 TL arası, yeni telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bataryasının ne kadar gittiğine dair bir bilginiz var mı? Ayrıca güneş altında, ekran parlaklığının yetmemesi gibi bir durum?

Mi 6 /128 modelini zaten babam kullanıyor, aynı telefondan almak istemem. Mix 2 de 2000₺ den alta yok.
Bataryası annem için günlük kullanımda 2-3 gün falan yetiyo bi tekrar sorarım. Bu bahsettiğim sosyal medya kullanımı.
Güneşte yetmeme şeyini bi test etmem lazım, ama otomatik modları falan var yani çok sorun olacağını sanmam.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Mi max 2nin ekranı büyük gelmezse güzel olabilir sizin için. Bataryası oldukça büyük ve Xiaomi telefonlarına iyi güncelleme veriyor muhtemelen android pyi de alır yani.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Mi max 2nin ekranı büyük gelmezse güzel olabilir sizin için. Bataryası oldukça büyük ve Xiaomi telefonlarına iyi güncelleme veriyor muhtemelen android pyi de alır yani.
ne yazıkki ekranı bence dev gibi. evet büyük gelir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Lenovo Moto Z'ye bak istersen. :)

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Lenovo Moto Z'ye bak istersen. :)
Gerçekten iyi bir öneri, istediğim çoğu şeyi fazlasıyla karşılıyor. Ancak bataryası gözümü korkuttu. Şuan k5 2750 mAh ile bana yetmiyorken büyük ihtimalle daha fazla güç tüketicek bir telefonun 2600 mAh ile karşıma çıkması ve ayrıca abimde Samsung s7 (s7 de de 2600 mAh batarya var) var, herşeyinden memnundu ama ikide bir bataryasına nefret kusuyordu. En sonunda içindeki bir iki parçayı eritip, daha büyük bir batarya taktı ama şimdi kapağı bile kapanmıyor :/. Yani biz bataryalardan çok çektik ve şuan da çok çekiyoruz. Ve tabiki zaman geçtikçe batarya ömrünü doldurmaya başlıyor falan filan of kâbus gibi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Gerçekten iyi bir öneri, istediğim çoğu şeyi fazlasıyla karşılıyor. Ancak bataryası gözümü korkuttu. Şuan k5 2750 mAh ile bana yetmiyorken büyük ihtimalle daha fazla güç tüketicek bir telefonun 2600 mAh ile karşıma çıkması ve ayrıca abimde Samsung s7 (s7 de de 2600 mAh batarya var) var, herşeyinden memnundu ama ikide bir bataryasına nefret kusuyordu. En sonunda içindeki bir iki parçayı eritip, daha büyük bir batarya taktı ama şimdi kapağı bile kapanmıyor :/. Yani biz bataryalardan çok çektik ve şuan da çok çekiyoruz. Ve tabiki zaman geçtikçe batarya ömrünü doldurmaya başlıyor falan filan of kâbus gibi.

Eski modele göre daha hızlı şarj olacaktır. Pil tüketimi daha dengeli olur. Eğer yetmez diyorsanız. Xiaomi mi 5s ithalatçı garantili Migrosta 1000TL'ye sarılmakta. :)
Tek eksiği android oreo güncellemesi almaması.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Pil konusu çoğu telde var hızlı şarj olunca sorun olmaz bence ayrıca moto z nin powerkılıfı var moto modu

Djone54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Redmi 5 plusa neden yakın bakmıyorsun gayet hoş ve güncelleme alacak bir telefon xiaomi güncelleme konusunda üzmez.Bence eski değil degerlendirmelisin.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Pil konusu çoğu telde var hızlı şarj olunca sorun olmaz bence ayrıca moto z nin powerkılıfı var moto modu
Ama benim için önemli olan ne kadar hızlı şarj olduğu değil, şarj ettikten sonra kullanım süresi.
Eski modele göre daha hızlı şarj olacaktır. Pil tüketimi daha dengeli olur. Eğer yetmez diyorsanız. Xiaomi mi 5s ithalatçı garantili Migrosta 1000TL'ye sarılmakta. :)
Tek eksiği android oreo güncellemesi almaması.
Yanlış mı anladım? Xiaomi mi 5s 1000₺ ye satılıyor?
Redmi 5 plusa neden yakın bakmıyorsun gayet hoş ve güncelleme alacak bir telefon xiaomi güncelleme konusunda üzmez.Bence eski değil degerlendirmelisin.
Hem biraz bütçemi aşıyor, hem eski diye. Ama eğer güncelleme alıyorsa sıkıntı olmaz herhalde.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ama benim için önemli olan ne kadar hızlı şarj olduğu değil, şarj ettikten sonra kullanım süresi.

Hem biraz bütçemi aşıyor, hem eski diye. Ama eğer güncelleme alıyorsa sıkıntı olmaz herhalde.
Doğu anladınız. 1000TL'ye satılıyor. :)

Djone54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
H

Hocam cihaz 2018 de çıktı eski demek doğru olmaz bence.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
H

Hocam cihaz 2018 de çıktı eski demek doğru olmaz bence.
affedersiniz, mi 5 plus sandım :/. Özellikle uzak kalma sebebim ise redmi 5 te sanal tuşlar var, yani ekrandan yer çalan tuşlar. Onlardan nefret ediyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Doğu anladınız. 1000TL'ye satılıyor. :)
Bir fotoğraf vs. görebilir miyim? Çünkü internette 1800 TL ye satılıyor. Hala inanamıyorum. Bakınız: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-5s-32gb-ithalatci-garantili-p-HBV000002NWZE?magaza=Sen%20Cep&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=Cj0KCQjwjtLZBRDLARIsAKT6fXz7Cw-0paVg26yJ3NghEXoKbernfvDq8sk2Px7VNTbbUqWB8GaPrUYaAsBTEALw_wcB

Son düzenleme:

Djone54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
affedersiniz, mi 5 plus sandım :/. Özellikle uzak kalma sebebim ise redmi 5 te sanal tuşlar var, yani ekrandan yer çalan tuşlar. Onlardan nefret ediyorum.
Önemli değil,sanal tuşları gizleyebiliyorsunuz sanırım araştırdığım kadarıyla.Ben cihazı sipariş verdim hb'den memnun kalacağıma eminim.Tavsiyede ederim :)

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Önemli değil,sanal tuşları gizleyebiliyorsunuz sanırım araştırdığım kadarıyla.Ben cihazı sipariş verdim hb'den memnun kalacağıma eminim.Tavsiyede ederim :)
6 inç ve 18:9 ekrana sahip olmasından dolayı soğuk bakıyorum. Tuşlar gizlenebilirde, peki ya sonra? Nasıl kontrol edicez telefonu?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Bir fotoğraf vs. görebilir miyim? Çünkü internette 1800 TL ye satılıyor. Hala inanamıyorum. Bakınız: Xiaomi Mi 5S 32GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Tabi bu linke bakabilirsin. :)
XİAOMİ Mİ 5S 32 GB SİLVER CEP TELEFONU(ELEC)

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747

Bir fotoğraf vs. görebilir miyim? Çünkü internette 1800 TL ye satılıyor. Hala inanamıyorum. Bakınız: Xiaomi Mi 5S 32GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Tabi bu linke bakabilirsin. :)
XİAOMİ Mİ 5S 32 GB SİLVER CEP TELEFONU(ELEC)
Ben aynı cihaza migrosun farklı bir sitesinden baktım 999tl yazıyordu ama altında -Tükendi- yazıyordu almam ben mağdur olabilirisniz. Doğrusunu yaptınız boşverin.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Peki son olarak; Xiaomi mi 5s mi, yoksa redmi 4/4x mi? Önemli olan batarya performansı, ekranı (çözünürlük vs.) ve hiçbir konuda hayal kırıklığı yaratmaması. İllaki eksikleri olacaktır bu kadar ucuz telefonların ancak "hayal kırıklığı" olmasın.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Peki son olarak; Xiaomi mi 5s mi, yoksa redmi 4/4x mi? Önemli olan batarya performansı, ekranı (çözünürlük vs.) ve hiçbir konuda hayal kırıklığı yaratmaması. İllaki eksikleri olacaktır bu kadar ucuz telefonların ancak "hayal kırıklığı" olmasın.
Cevabım halada Mi 5s.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Eğe ordaki mi 5s snapdragon 821 kullanan ise kesinlikle mi5s.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Son düzenleme: