Pttcell 1Gb internet sonrası 128kps interneti hizlandirma?

Bu konuyu okuyanlar

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleykum cümleten ,

Pttcell 1GB internet sonrası 128kps ye düşen ve sınırsız sayılan bir internet paketim mevcut...

Aklıma takılan ve bu konuda usta olan kişilere düşüncemi sunayım.. Bir çözüm var mıdır?

E-dergi adinda bir uygulamasi mevcut turk telekomun.. Sadece o uygulamada internet hizi 5 7 8 10 12 mbps hizinda ama sadece uygulamaya has.. Baska bir uygulamada hiz 128kbps oluyor... Aradaki bağlantı nedir... Farkı ne ile bagdasiyor.. İp mi mac mi dns mi?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sanırsam gsm hat kartın ile ilişkilendiriliyor, o yüzden hızlandırma yapamazsın :D

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırsam gsm hat kartın ile ilişkilendiriliyor, o yüzden hızlandırma yapamazsın :D

Sanmiyorum ayni hatti arkadas bnden once almisti ve ayni tarifelerdik , cocugun 1 gb si bittignde bile 10mbps nette geziodu bende ise 128kbps bunu bildirince ne yaptilarsa cocugun kini de kisitladilar..

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hatta hız tanımladıkları için düşüyor. Ve gece 2-8 arası sınırsız normal hızına dönüyor

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hatta hız tanımladıkları için düşüyor. Ve gece 2-8 arası sınırsız normal hızına dönüyor
Aynen dediginiz dogru , e-dergi uygulamasindaki bağdasma ne uzerine icinde ne tanimli da ona girince hiz normale donuyor , bu durumla ilgili bi cozum veya teori bile yok mu acaba editor bey?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Aynen dediginiz dogru , e-dergi uygulamasindaki bağdasma ne uzerine icinde ne tanimli da ona girince hiz normale donuyor , bu durumla ilgili bi cozum veya teori bile yok mu acaba editor bey?
Maalesef yok. Çünkü sim kartınıza tanımlatıyorlar. Her telefonda aynı hızı alırsınız çünkü sağlayıcı size hız sınırı getirmekte

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Yapacak bir şey yok gibi. Arkadaşınızda bir hata olmuş belli ki.

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef yok. Çünkü sim kartınıza tanımlatıyorlar. Her telefonda aynı hızı alırsınız çünkü sağlayıcı size hız sınırı getirmekte
Anladim gibi efendim ama şuraya da açiklik getirip konuyu kapatabiliriz..

Arkadaşim benim oldugum tarife ve paketler ayni ama arkadas benden 2 3 ay once pttcell kullanicisi oldu, 1gb bitiminde internet normal hizinda devam ediyor ve biz 5 6 kisi baglandigimiz halde herkes rahatlikla 480 720p seklinde video izleyip takilabiliyorduk... Dedim çok guzel bende geceyim boyle bir sey varsa, neyseki gectim hemen 1gb bitireym test edeyim dedim, sonuc negatif.. Ve bizzat temsilci gmail herturlu yolla iletisime gectim.. Dedikleri sey ayni olmasi lazim arkadasiniz ki de oyledir falan anlasamadik , en son ad soyad vermek zorunda kaldim ve inceleme sonrasi ne yazikki arkadasin internet hizi da benim kine döndü..

Hat a tanimli derken alirken mi olan bir sey sonradan mi uygulanan bi durum..

Benim de düşüncem acaba uygulamasinda bu hiz normale donuyorsa acaba dedim ip mi mac mi dns mi yoksa baska birsey ile mi bagdasip oluyor diye..

Kesin eminlik bir şekilde olmayacaginiz dusunuyorsaniz saygim sonsuz ve konuyu kapatabiliriz

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Anladim gibi efendim ama şuraya da açiklik getirip konuyu kapatabiliriz..

Arkadaşim benim oldugum tarife ve paketler ayni ama arkadas benden 2 3 ay once pttcell kullanicisi oldu, 1gb bitiminde internet normal hizinda devam ediyor ve biz 5 6 kisi baglandigimiz halde herkes rahatlikla 480 720p seklinde video izleyip takilabiliyorduk... Dedim çok guzel bende geceyim boyle bir sey varsa, neyseki gectim hemen 1gb bitireym test edeyim dedim, sonuc negatif.. Ve bizzat temsilci gmail herturlu yolla iletisime gectim.. Dedikleri sey ayni olmasi lazim arkadasiniz ki de oyledir falan anlasamadik , en son ad soyad vermek zorunda kaldim ve inceleme sonrasi ne yazikki arkadasin internet hizi da benim kine döndü..

Hat a tanimli derken alirken mi olan bir sey sonradan mi uygulanan bi durum..

Benim de düşüncem acaba uygulamasinda bu hiz normale donuyorsa acaba dedim ip mi mac mi dns mi yoksa baska birsey ile mi bagdasip oluyor diye..

Kesin eminlik bir şekilde olmayacaginiz dusunuyorsaniz saygim sonsuz ve konuyu kapatabiliriz
kesin emin değilim bu sektörün içini bilmediğim için ama sim karta bu paketi tanımlıyorlarsa arkadaşınızınkini tanımlamayı unutmuş olabilirler sonuçta insan yapıyor. siz arayınca da kapattırmışlardır

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesin emin değilim bu sektörün içini bilmediğim için ama sim karta bu paketi tanımlıyorlarsa arkadaşınızınkini tanımlamayı unutmuş olabilirler sonuçta insan yapıyor. siz arayınca da kapattırmışlardır

Evet haklısıniz ama dediginiz gibi ise hat a hiz siniri tanimlaniyor diyelim, peki kendi uygulamasini gorunce ne algiliyor da hizlaniyor ornek; www.avea urlsini gorunce hizlan veya şu ip gorunce hizlan , aradaki baglantiyi kavrayamadim, e-dergi uygulamasinin icine editor ile karistirmak istedm bi yere varamadim

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Evet haklısıniz ama dediginiz gibi ise hat a hiz siniri tanimlaniyor diyelim, peki kendi uygulamasini gorunce ne algiliyor da hizlaniyor ornek; www.avea urlsini gorunce hizlan veya şu ip gorunce hizlan , aradaki baglantiyi kavrayamadim, e-dergi uygulamasinin icine editor ile karistirmak istedm bi yere varamadim
o konuyu bilmiyorum işte. her operatörün kendine göre sistemi vardır

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o konuyu bilmiyorum işte. her operatörün kendine göre sistemi vardır
Anladim efendim teşekkur ederim. Beklemeye geçeyim forumda belki bu alanda ilgi ve alakasi olan çikar olur veya olmaz öncelik mantigini anlamak istiyorum , olma imkani varsa da degerlendirmek isterdim acikcasi , tekrar cevaplariniz icin tesekkur ederim efendim

eneko325

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende konuya soyle bi farkli katki yapayim. Bazi internet hiz test uygulamalarinda hiz testi yaptigimda, telefonumda bulunan aktarim gostergesi 5 mb/sn lerde geziyo.Bunun programla alakali olabilecegini dusunmustum fakat turktelekomun online islem uygulamasi uzerinden fatura detaylarina baktigimda, internet hiz testi yaptigim esnada kullanilan internet faturada gorunuyordu ve ucret kisminda 00 yaziyodu. Eger boyle bir uygulamayla bu aktarim hizlarina ulasilabiliyorsa ve bu aktarim mb olarak faturada gorunuyorsa sistemin bir acigi olabilir mi? (Not: hiz testini 1 gb internet hakkim bitip hizi 128 kbs ye dustugunde yaptim)