HP Stream Laptop 14-ax002nt modeli solidworks catia (tasarım programlarını)sorunsuz şekilde çalıştırabilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Emreoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar size birkaç sorum var ilgilendiğiniz için şimdiden teşekür ederim sadede gelirsem;
Hp'nin stream laptop 14-ax002nt modeli tasarım programlarında (başlıca solidworks catia gibi ) verim sağlayabilir mi?
Veya bu kulvarda 1.800-2000 tl bütceli tasarım için dizüstü bilgisayar tavsiye edebilirmisiniz ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180308-152152_1.jpg
    Screenshot_20180308-152152_1.jpg
    41.8 KB · Görüntüleme: 893

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
makine yüksek mühendisiyim. üniversite hayatını da katarsak 12 yıldır soldiworks, catia, ugx nx, mastercam tarzı programlar kullanıyorum. belirtmiş olduğun bilgisayar ile istediğin programlar çalışmaz. hatta grafik ihtiyacı az olan autocad bile tam verim alarak çalışamazsın. boş yere bu paraları verme. normalde sanayide bu programlar için iş istasyonları kullanıyorlar. ama senin gamebook tarzı bir bilgisayar işini görür. 3-4 yıl ihtiyacını görecek bir bilgisayar arıyorsan en az 4000 tl civarı bir gamebook almak zorundasın. aklına takılan soru olursa forumdan mesaj atabilirsin.

youhappinesss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
2000-2500 TL. makinalar ihtiyacını gormez. Aldıgın zaman 3500-4000 bin tl makinaları tavsiye ederim.

Emreoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2000-2500 TL. makinalar ihtiyacını gormez. Aldıgın zaman 3500-4000 bin tl makinaları tavsiye ederim.
Söyle ki dostum 1 sene idare edicek ,sonrası zaten monster almayı düşünüyorum okul için şimdilik bu tür hp tarzı pc tasarım verimliliğini merak ediyorum.Cevap için eyvvallah dostum

---- Mesajlar birleştirildi ----

makine yüksek mühendisiyim. üniversite hayatını da katarsak 12 yıldır soldiworks, catia, ugx nx, mastercam tarzı programlar kullanıyorum. belirtmiş olduğun bilgisayar ile istediğin programlar çalışmaz. hatta grafik ihtiyacı az olan autocad bile tam verim alarak çalışamazsın. boş yere bu paraları verme. normalde sanayide bu programlar için iş istasyonları kullanıyorlar. ama senin gamebook tarzı bir bilgisayar işini görür. 3-4 yıl ihtiyacını görecek bir bilgisayar arıyorsan en az 4000 tl civarı bir gamebook almak zorundasın. aklına takılan soru olursa forumdan mesaj atabilirsin.
İlğiniz için teşekür ederim.Şayet idare bir bilgisayar arıyorum sadece solidworks cat bölümü kaldıracak bir bilgisayar başka öneriniz varsa zevkle dinleyebilirim teşekür ederim .

---- Mesajlar birleştirildi ----

İlğiniz için teşekür ederim.Şayet idare bir bilgisayar arıyorum sadece solidworks cam bölümü kaldıracak bir bilgisayar başka öneriniz varsa zevkle dinleyebilirim teşekür ederim .

Son düzenleme:

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
iş yerinde iş istasyonu var çizim yaparken kullandığımız. iş gereği seyahat ediyorum. o yüzden günlük hayatta macbook ve çizim ihtiyacım olunca dell insprion 15 7000 gamebook (16 gb ram; paylaşımsız 4gb ekran kartı var) kullanıyorum. tabiki gamebook fiyatları biraz yüksek. ama önerim alacağın bilgisayar enaz 8gb ram; paylaşımsız 2 gb ekran kartı olsun. bu donanımlara sahip bir bilgisayar bile program içinde salkım ağacında kademeler arttıkça kasmaya başlayacaktır.

Emreoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iş yerinde iş istasyonu var çizim yaparken kullandığımız. iş gereği seyahat ediyorum. o yüzden günlük hayatta macbook ve çizim ihtiyacım olunca dell insprion 15 7000 gamebook (16 gb ram; paylaşımsız 4gb ekran kartı var) kullanıyorum. tabiki gamebook fiyatları biraz yüksek. ama önerim alacağın bilgisayar enaz 8gb ram; paylaşımsız 2 gb ekran kartı olsun. bu donanımlara sahip bir bilgisayar bile program içinde salkım ağacında kademeler arttıkça kasmaya başlayacaktır.
Dolar kuru sağolsun fiyatlar çok yüksek yurt dışında 3 fiyatına alınan bilgisayarı burda 5 fiyatına alıyoruz, tavsiyen için teşekür ederim.Makine okuyan 2.sınıf öğrencisi olarak solidworks'de tasarladığımız kalıp 50 parçayı geçmiyo demek istediğim zaten tam anlamı ile programı kullanmıyoruz(şimdilik)demem o ki 1 sene gibi zaman dilimi çerçevesinde işimi görecek bir bilgisayar, sonrasında monster 1060 modelini alıcam.