Huawei, Çin'de Samsung'a karşı bir dava kazandı!

• Konuyu başlatan Shiftdelete.Net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
Huawei-Cinde-Samsung-ile-olan-patent-davasini-kazandi.jpg

https://shiftdelete.net/huawei-cinde-samsunga-karsi-kazandi

Ezeli iki rakip teknoloji markası Huawei ve Samsung, Çin'de sürdürülen bir patent davası sonucunda karşı karşıya geldi!

:: Siz bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu hiç adil olmuyor. Tıpkı Apple'ın Amerikalı olmayan diğer firmalara Amerikan mahkemelerinde dava açıp kazanması gibi. Bu konuda neden 3. bir ülkede ve uluslararası niteliği olan bir mahkemede dava açılmaz da kendi ülkesinde açılır. E haliyle Çin mahkemesi de kendi firmasını koruyacaktır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ezeli rakip? Harbi rakip firma olan Apple'ı dersiniz anlarım. Kaç senelik Sony'i HTC'yi deseniz anlarım. Huawei ile Samsung ne ezeli rakibi anlayamıyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ya bu daha dün modem üretmiyormuydu ne ara ezeli rakip oldu :) Huawei iyi hamle yapmaya çalışmış

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Birde şöyle düşünmek lazım bakıyorsunuz Samsung a Apple ile patent den davalı Huawei ile patentden davalı Nokia ile patentden davalı ama hep nasıl oluyorsa mahkeme sıkıntılı.Her olayın başında Samsung geliyor biraz dikkat etmesi lazım bu patent olaylarına iyice inceleyip patent sahibi firma ile anlaşmaya gitmesi lazım kullamadan .

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bakın hiç Lg e dava açılıyo mu adamlar prof çalışıyo :)

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Orada kazanır tabi.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kazanması kadar doğal birşey yok yukarıdada belirttiğim gibi Samsung telif hakkı ve patent olayını dikkatsiz bir şekilde işleme alıyor ve mahkemelik oluyor başka izahı yok bunun

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben de Türkiye'de israil malı telefon görsem dava açarım yani :D bence hak her zaman normal yollardan alınamıyor çünkü oyunun kurallarını kim önce başlamışsa ve güçlü ise o belirliyor. dolayısı ile oyunu kuralına göre değil gerçek adalete göre kurmak gerekiyor . bu kadar basit.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kazanması kadar doğal birşey yok yukarıdada belirttiğim gibi Samsung telif hakkı ve patent olayını dikkatsiz bir şekilde işleme alıyor ve mahkemelik oluyor başka izahı yok bunun

Ya kazansın kazanmasına sorun yok da ben diyorum ki hakem kendi hemşosu olunca maç şaibeli oluyor, hak ederek kazanmış olsa bile şaibe ortadan kalkmıyor. Tarafsız bir hakem olsun ki vicdanlar kanamasın, adalet tam olarak yerini bulsun. Apple'ın açtığı davalarda kendi ülkesinin hakimleri hiç karşı tarafı haklı bulduğu oldu mu?

Son mesajlar