S7 Edge mi iPhone 7 mi kararsız kaldım

S7 edgemi iphone 7 mi kararsız kaldım.

• s7 edge

Kullanılan: 19 44.2%
  • iphone 7

Kullanılan: 25 58.1%

• Kullanılan toplam oy
    43

Bu konuyu okuyanlar

tsagaday7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
s7 edgemi iphone 7 mi kararsız kaldım

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Bütçeniz ne kadar? Onları alacağınız fiyata çok daha mantıklı cihazlar önerebiliriz.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
O fiyata HepsiBurada.com da Türkiye Garantili s8 var.
Samsung Galaxy S8 (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı
Resmi distribütör garantili ve güvenle alabilir, alanların yorumlarına da bakabilirsiniz.
Onun dışında daha ucuz fakat çok iyi diğer cihazlar:
Eğer ses kalitesine ve kameraya önem veriyorsanız:
HTC U11 128GB Kırmızı Dual Cep Telefonu
Fakat dikkat edin sakın yere düşürmeyin. İthalatçı garantisine güvenmezseniz ve kalite, stabillik, güzel kamera isterseniz:
Nokia 8 64 GB (Nokia Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Ama U11 in kamerası daha iyi.
Buna da bakabilirsiniz:
Sony Xperia XZ Premium (Sony Türkiye Garantili) Fiyatı
Ama bunun da tasarımı kötü. Hangisini istiyorsanız alabilirsiniz

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Bana kalırsa biraz daha bekleyip OnePlus 5T alabilirsiniz.Artan parayla da gidip bir kulaklık alırsınız müziğinizi dinlerken kahvenizi içersiniz :).Onun haricinde OnePlus 5 de alınabilir.HTC U11 de ses,kamera ve arka tasarımı ile çok iyi.İthalatçı istemezseniz S8 alabilirsiniz o fiyata HB de Samsung TR garantili var mağazada satılanlardan hiçbir farkı yok içiniz rahat olsun.HTC U11 TR garantilisi de var o fiyata o da olabilir.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
O kadar bütçeyle s7 edge ne alaka?

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
İkisi arasında kesinlikle iphone 7 fakat iphone telefonlarda plus modeli alınmalı

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
s8
u11
sony xz premium
op5
mi6
s7 edge
xz1
xz premium
p10 plus
nokia 8
bu cihazlarada bakabilirsin
iki cihaz arasında kaldıysen sen karar vermelisin ios mu tercihin android mi tercihin
iphone 7 plus alabilirsin

Aycan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android seviyorsan s7 edge ama ios diyorsan iphone 7'yi al

Tahalw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yaklaşık 1 yıl 3 aydır s7 edge kullanıyorum .VR için almıştım ama yeterli görmüyorum VR ı . Telefonun kendisi güzel. Hızlı şarj özelliği ve batarya kapasitesinden dolayı s7 edge ı tercih etmen daha iyi olur bence .

mahmudyildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

1 yıldan uzun bir süredir s7 edge kullanıyorum.. Sana tavsiyem kesinlikle s7 edge. Neden diye soracak olursan, tasarım, kamera, işlemci ve özellikle pil performansı çok çok ileri seviyede.

Mehmet BAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Android ve IOS sevmenle de alakalı bi durum biraz. 1 yıldır s7 edge kullanıyorum. Telefonu aşırı aktif kullanan biri olmama rağmen 1 günü çok rahat çıkartıyo. Eğer pil sorunum olmaz diyosan kesinlikle iphone 7 al derim neden diyecek olursan 1 yılda özenle kullanmama rağmen piksel kaybı, şarj soketi temassızlığından garantiye verdim ve telefondan soğudum. Android'de ne zaman güncelleme gelir diye düşünürken IOS sana 3 yıl sonraki güncellemeyi bile tam zamanında sunmuş olacak.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
O fiyata s8 alınabilir.Ama iki cihazdan s7edge.htc u11 ve sony xz premiumda düşünebilirsiniz

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
S7 edge kullanmadım bir şey diyemem fakat iphone 7 ile ekran sürem 6,5 saatten aşağı inmiyor. Günü rahatlıkla çıkarıyor. Gün bitimi ortalama %30 şarjım kalıyor. Stabilite konusunda ise IOS gibisi yoktur bilgin olsun. Her 2sini de deneyimlemeden tercih yapmamanı öneririm.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
S7 edge kullanmadım bir şey diyemem fakat iphone 7 ile ekran sürem 6,5 saatten aşağı inmiyor. Günü rahatlıkla çıkarıyor. Gün bitimi ortalama %30 şarjım kalıyor. Stabilite konusunda ise IOS gibisi yoktur bilgin olsun. Her 2sini de deneyimlemeden tercih yapmamanı öneririm.
Sizin Iphone 7 ile gün bitimi %30 sarjınız kalıyorsa S7 Edge ile %50 ile bitirirsiniz. İphone 7 daha doğrusu Plus olmayan modellerle günü çıkarmak çok zor. Normal modellere nazaran Plus modellerinin pilleri daha iyi ancak yinede pil konusunda her türlü S7 Edge'nin çok daha iyi olduğu bariz ortada. İş stabiliteye gelirse ben 8-8,5 aydır S7 Edge kullanıyorum. Herhangi bir stabilite problemi yok. Cihaz gayet hızlı, performanslı çalışıyor. S7 Edge stabilite noktasında Iphone 7'den çok daha iyidir diyemem ama inanın farkı anlamazsınız. Açıkçası S7 Edge'nin Iphone 7'den çok daha fazla avantajı var. Bu yüzden S7 Edge daha başarılı bir cihaz.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İosta ekran süresi diye bişey yok şunu anlayın artık sadece kullanım süresi var sen telefonun ekranını kapatıp müzik dinlesen bile o süre kullanım süresine işliyo androidde hepsi ayrı ayrı alınıyo ekranı kapatıp müzik dinlersen o müzik dinleme süresi olarak ayrı bi şekilde gösterilir senin mantığınla düşünürsek ben s7 edge kullanıyorum her gün 12 13 saat ekran süresi almam lazım

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
S7 edge önerim olacakta 3000 tl bütçen varsa galaxy s8 alman daha mantıklı olur

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
İkisi arasından her türlü S7 Edge çok daha iyi bir cihaz, batarya, yenilikçi tasarım, ek yazılımsal özellikler ve kamerada daha iyi ayrıca ekran konusunda konuşmaya bile gerek yok İphone ekranları yanından geçemez S7 Edge'in.

Performans konusunda da her türlü kapışırlar hatta bana kalırsa performansta da S7 Edge daha avantajlı çünkü normal zamanda zaten ikisi de birbirinden hızlı İphone'un stabilite için ayriyetten bir avantajı yok.

Ancak güncelleme sonrası İphone'da her sene istisnasız problem yaşayacaksın ama S7 Edge'te yaşamazsın, IOS 11 geldi daha yeni yeni sorunları düzeltmeye çalışıyorlar seneye IOS 12 gelir gene aylarca sorun yaşarsın ama S7 Edge'e Nougat güncellemesi geldiğinde zaten iyi olan performans daha da iyileşti.

Daha fazla sayıda güncelleme almasına değil güncelleme de ne kazandığına bakılmalı bence, IOS güncellemeleri genelde sorundan başka hiçbir şey kazandırmaz ama Android güncellemeleri beraberinde bazı yenilikler getirir.

IOS senelerdir aynı IOS, isterse 20 tane güncelleme gelsin Android'in 1 veya 2 güncelleme de verdiklerini veremez.

O yüzden ikisi arasında kaldıysan her türlü S7 Edge derim ama diğerlerinin de dediği gibi o fiyata S8 gibi biraz daha iyi seçenekler de bulabilirsin.

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sizin Iphone 7 ile gün bitimi %30 sarjınız kalıyorsa S7 Edge ile %50 ile bitirirsiniz. İphone 7 daha doğrusu Plus olmayan modellerle günü çıkarmak çok zor. Normal modellere nazaran Plus modellerinin pilleri daha iyi ancak yinede pil konusunda her türlü S7 Edge'nin çok daha iyi olduğu bariz ortada. İş stabiliteye gelirse ben 8-8,5 aydır S7 Edge kullanıyorum. Herhangi bir stabilite problemi yok. Cihaz gayet hızlı, performanslı çalışıyor. S7 Edge stabilite noktasında Iphone 7'den çok daha iyidir diyemem ama inanın farkı anlamazsınız. Açıkçası S7 Edge'nin Iphone 7'den çok daha fazla avantajı var. Bu yüzden S7 Edge daha başarılı bir cihaz.

Stabilite derken anlatmaya çalıştığım şey çok çok ufak farklar zaten. Kalkıp da “i7 0.4 saniye daha geç açılıyor, s7 bilmem kaç milisaniye geç uygulamayı açıyor” gibi şeylerden bahsetmiyorum. Ios arayüzünün sadeliğini korurken efekt ve kullanılabilirlik açısından kendini ne kadar geliştirdiğinden bahsediyorum. Kendi içinde dahili bulunan uygulamalara getirdiği yenilikçi özellikler, 3. Parti uygulama gereksinimini ortadan kaldırıyor. Kendi notlar uygulamasına not kilitleme özelliği sunmuş ve parmak izi ile açılıyor, belge tarama özelliği getirmiş sayfa sayfa belgeleri gerçek bir tarayıcı kullanır gibi tarayıp paylaşımına olanak tanıyor. Bunun dışında force touch denilen bir yeniliği daha var ki, sık kullanan biri olarak söylüyorum kullanım deneyimini üst seviyelere çıkarıyor. Bir de ios tamamen kapalı sistem!’ gibi bir anlayış var. Ben şu anda Jailbreak yapmadan istediğim torrent dosyasını indirebiliyorum. İstediğim ücretli uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebiliyorum. Ve bütün bunları yaparken sistem kendi performansından ve arayüz akıcılığından hiç bir ödün vermiyor. Bu saydıklarım android cephesinde de var biliyorum çok kullandım ama en azından insanlardaki kapalı sistem iphone önyargısını bir kenara bırakması için çabalıyorum.

İosta ekran süresi diye bişey yok şunu anlayın artık sadece kullanım süresi var sen telefonun ekranını kapatıp müzik dinlesen bile o süre kullanım süresine işliyo androidde hepsi ayrı ayrı alınıyo ekranı kapatıp müzik dinlersen o müzik dinleme süresi olarak ayrı bi şekilde gösterilir senin mantığınla düşünürsek ben s7 edge kullanıyorum her gün 12 13 saat ekran süresi almam lazım

Android’de olduğu gibi IOS sisteminde de ekran süresi var ve benim bu verdiğim istatistikte müzik kullanımı dahili hoparlör ile en fazla 10-15 dakikalık bir kullanım. Eğer daha fazla bir kullanımım olsaydı ve ekran süresinde bir azalma gözlemleseydim bunu ekstra olarak belirtirdim. Ayrıca her uygulamanın ekran açıkken ve ekran kapalıyken ne kadar kullanımda bulunduğunu ayrı ayrı olarak gösteriyor. Eğer arkaplanda ses çalındıysa bunu ayrı olarak gösteriyor.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
ikisi arasindan s7 edge ama s8 alabilirsiniz o bütçeyle s8 alin direk ip8&8+ rakibidir

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Stabilite derken anlatmaya çalıştığım şey çok çok ufak farklar zaten. Kalkıp da “i7 0.4 saniye daha geç açılıyor, s7 bilmem kaç milisaniye geç uygulamayı açıyor” gibi şeylerden bahsetmiyorum. Ios arayüzünün sadeliğini korurken efekt ve kullanılabilirlik açısından kendini ne kadar geliştirdiğinden bahsediyorum. Kendi içinde dahili bulunan uygulamalara getirdiği yenilikçi özellikler, 3. Parti uygulama gereksinimini ortadan kaldırıyor. Kendi notlar uygulamasına not kilitleme özelliği sunmuş ve parmak izi ile açılıyor, belge tarama özelliği getirmiş sayfa sayfa belgeleri gerçek bir tarayıcı kullanır gibi tarayıp paylaşımına olanak tanıyor. Bunun dışında force touch denilen bir yeniliği daha var ki, sık kullanan biri olarak söylüyorum kullanım deneyimini üst seviyelere çıkarıyor. Bir de ios tamamen kapalı sistem!’ gibi bir anlayış var. Ben şu anda Jailbreak yapmadan istediğim torrent dosyasını indirebiliyorum. İstediğim ücretli uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebiliyorum. Ve bütün bunları yaparken sistem kendi performansından ve arayüz akıcılığından hiç bir ödün vermiyor. Bu saydıklarım android cephesinde de var biliyorum çok kullandım ama en azından insanlardaki kapalı sistem iphone önyargısını bir kenara bırakması için çabalıyorum.

Android’de olduğu gibi IOS sisteminde de ekran süresi var ve benim bu verdiğim istatistikte müzik kullanımı dahili hoparlör ile en fazla 10-15 dakikalık bir kullanım. Eğer daha fazla bir kullanımım olsaydı ve ekran süresinde bir azalma gözlemleseydim bunu ekstra olarak belirtirdim. Ayrıca her uygulamanın ekran açıkken ve ekran kapalıyken ne kadar kullanımda bulunduğunu ayrı ayrı olarak gösteriyor. Eğer arkaplanda ses çalındıysa bunu ayrı olarak gösteriyor.
Yanlış biliyosunuz hocam geçen bi arkadaşda sizin gibi düşünüyodu mantıklı bi açıklama yaptım arkadaş bana hak verdi.Yinede senin gibi düşünecek olursak 6.5 ekran süresini s7 edgede anca alabiliyorum ben iphone 7 nin o süreyi alması imkansız ki s7 edge en iyi batarya ömrüne sahip telefonlardan biri iphone 7 plus bile o süreyi zor alır

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
ıphone 7 plus mu s7 edgemi deseler neyse ıphone 7 rakip olamaz s7 edgeye kesinnlikle tasarım 0 ı7 de birinin tasarımı (s7 edge) 2020 geleceğinden haber verirken birisi (ıphone 7 ) 2014 serisi akıl vvar yani

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yanlış biliyosunuz hocam geçen bi arkadaşda sizin gibi düşünüyodu mantıklı bi açıklama yaptım arkadaş bana hak verdi.Yinede senin gibi düşünecek olursak 6.5 ekran süresini s7 edgede anca alabiliyorum ben iphone 7 nin o süreyi alması imkansız ki s7 edge en iyi batarya ömrüne sahip telefonlardan biri iphone 7 plus bile o süreyi zor alır

Şarjım şu an %20, gece 10,11 gibi bitmiş olur muhtemelen.
Bittiğinde ayrıntılı pil analizini ekran görüntüleri dahilinde buraya atarım hocam. İstersen ekran kaydı da çekebilirim. Ortak bir karara varırız muhtemelen.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Şarjım şu an %20, gece 10,11 gibi bitmiş olur muhtemelen.
Bittiğinde ayrıntılı pil analizini ekran görüntüleri dahilinde buraya atarım hocam. İstersen ekran kaydı da çekebilirim. Ortak bir karara varırız muhtemelen.
Öyle yaparız hocam

Son mesajlar