CS:GO Yeterli Sistem olmasına rağmen düşük fps

Bu konuyu okuyanlar

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar Sistemim cs:go için yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum.Bilgisayardanda iyi kötü anlayan bir insanım fakat ne yaptıysam yapayım fps 40 ı geçmiyor.Bilgisayar da aklınıza gelicek tüm performansı etkileyebilecek faktörler seçili Örn : Bilgisayarım Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > En iyi performans için ayarla. Bu ayarların felan hepsi yapılı Ekran kartı ayarlarında herşeyi performans için ayarları oyun içi ayarlarda. Varmıdır başka bir çözümü internette aramadığım uygulamadığım konu kalmadı

Sistemim ;

Marka : Lenovo B51-35

işlemci : AMD A8-7410 2.2 GHz

Ekran Kartı : AMD R5 M330 2GB

Ram : 4 GB

NOT : Sistem mükemmel değil fakat cs:go için kesinlikle iyi bir seviyede olduğunu düşünüyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ekran Kartının gücü yetmiyor Ram da az oyunun grafik ayarlarını mecbur kısacaksın

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran Kartının gücü yetmiyor Ram da az oyunun grafik ayarlarını mecbur kısacaksın

Oyun ayarları en düşükte , Ekran kartı ayarlarıda performansa göre yapılı herşeyi. En düşükte kesinlikle iyi fps de olması lazım çok farklı bi problem var ama çözemedim

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Oyun ayarları en düşükte , Ekran kartı ayarlarıda performansa göre yapılı herşeyi. En düşükte kesinlikle iyi fps de olması lazım çok farklı bi problem var ama çözemedim

Pc yi performans moduna alıp bir de öyle deneyin
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayrıca kullandığınız windows orjinalse son sürüme güncelleyin

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pc yi performans moduna alıp bir de öyle deneyin
Ayrıca kullandığınız windows orjinalse son sürüme güncelleyin

Performans modundan kastınız Bilgisayarım Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > En iyi performans için ayarla. Olan bölüm ise konu içinde paylaşmıştım. Windows'um orjinal ve güncel.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Game booster gibi uygulamalarla deneyin.

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Game booster gibi uygulamalarla deneyin.

Bu tür programların güvenilirliğinden eminmisiniz yada sisteme bir zarar vermediğinden eminmisiniz diye sorsam daha doğru olur. Önceden Game booster tarzı programlar kullanmıştım. Advanced System Care vs. Ne zaman kullansam ilk 1 hafta güzel sonra kesinlikle format atmak zorunda kalıyorum sistem de değişik problemler çıkmaya başlıyor. Önerebileceğiniz program varsa onları deneyebilirim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
o programlar dışında yapılacak başka bir çözüm yok ekran kartınız zaten eski Cs Go yu serverler de oynuyorsanız birazda internetiniz etkiler fps yi

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bu tür programların güvenilirliğinden eminmisiniz yada sisteme bir zarar vermediğinden eminmisiniz diye sorsam daha doğru olur. Önceden Game booster tarzı programlar kullanmıştım. Advanced System Care vs. Ne zaman kullansam ilk 1 hafta güzel sonra kesinlikle format atmak zorunda kalıyorum sistem de değişik problemler çıkmaya başlıyor. Önerebileceğiniz program varsa onları deneyebilirim.
Kardeşim Advanced Sysem Care bilgisayarı bozuyor ama yanlış kullandığında eğer doğru kullanırsan gerek yok. Game boostera gelecek olursak o program güvenli bir sıkıntı çıkarmaz. Oyuna başladığın zamam oyun kipine girersen bittiğinde çıkarsın sana sıkıntı yaratmaz. Ama her game boosterı kullanma benim tavsiyem IOBİT Game Boosterı kullanmam.

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim Advanced Sysem Care bilgisayarı bozuyor ama yanlış kullandığında eğer doğru kullanırsan gerek yok. Game boostera gelecek olursak o program güvenli bir sıkıntı çıkarmaz. Oyuna başladığın zamam oyun kipine girersen bittiğinde çıkarsın sana sıkıntı yaratmaz. Ama her game boosterı kullanma benim tavsiyem IOBİT Game Boosterı kullanmam.

Eve gittiğimde programı kuracağım sonucunu yazarım buraya.Bakalım bir etkisi olacakmı :) Teşekkürler bu arada yardımlarınız için

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Eve gittiğimde programı kuracağım sonucunu yazarım buraya.Bakalım bir etkisi olacakmı :) Teşekkürler bu arada yardımlarınız için

Sen Csgo yu Single mi oynarken 40 fps alıyorsun yoksa serverlerde takılırken mi

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Rica ederim. :)

Bir sıkıntı olursa söyle.

İyi forumlar...
Sen Csgo yu Single mi oynarken 40 fps alıyorsun yoksa serverlerde takılırken mi

Tekrar Merhaba. Game Booster kurdum fakat hiçbir değişiklik olmadı, olmamasının sebebi bence zaten yeni format attım cs:go dan farklı bişey yüklü değil.

Cs go yu normal serverlarda oynarken 40 fps alıyorum single oynarken de birşey farketmiyor.

Başka önerebileceğiniz birşey varsa açığım,Sorun hala düzelmedi Teşekkürler...

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
normalde 250 300 fps alıyordum bi ara 70 e indi. xbox dvr'ı kapatınca düzeldi
dene istersen.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
FPS'inin 40-60 arasında sabit olması gerek. Benim FPS'im de aşağı yukarı o civarlarda. 4:3'te ve gölge ile texture'lar orta ayarda, filtreleme 2x'te oynuyorum. FPS değil, endişelenmen gereken şey oyunun sürekliliği. Takılmalar.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben yine sanal bellek sorunu olabileceğini düşünüyorum. sanal belleği mutlaka kapatın. fps çok farkediyo.

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle Xbox DVR kapalı dediğim gibi internette olan birçoğu şeyi hatta hepsini yaptım denilebilir kapatsamda fazla bir fark olmadı,

FPS'inin 40-60 arasında sabit olması gerek. Benim FPS'im de aşağı yukarı o civarlarda. 4:3'te ve gölge ile texture'lar orta ayarda, filtreleme 2x'te oynuyorum. FPS değil, endişelenmen gereken şey oyunun sürekliliği. Takılmalar.

Bahsettiğin şeyi tam anlayamadım Endişelenmen gereken fps değil takılmalar demişsinde fps düşük olunca doğal olarak takılmasına neden oluyor buda :)

ben yine sanal bellek sorunu olabileceğini düşünüyorum. sanal belleği mutlaka kapatın. fps çok farkediyo.

böyle bişeyi ilkkez duyuyorum yardımı dokunucağını sanıyorum bu akşam eve gidince deniyip sonucu buraya yazacağıım.Teşekkürler

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Sisteminiz kötü, fps değerleriniz normal.Aşağıda ki videoda kayıt edildiğinden dolayı çok düşük tabi .Sisteminiz 60 FPS civarı verecektir, 720P de en düşük ayarlarda 60fps aşağısına düşmeden oynayabileceğinizi düşünüyorum, daha fazlasını da beklemeyin o sistemde.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bahsettiğin şeyi tam anlayamadım Endişelenmen gereken fps değil takılmalar demişsinde fps düşük olunca doğal olarak takılmasına neden oluyor buda :)
Benim oyunum 40-60FPS arası, ama takılma olmadığı için oyun oldukça akıcı. FPS'e bakmasam muhtemelen daha yüksek olduğunu düşünürdüm. Şu mouse lag'ını, anlık yada sürekli donmaları falan çözmen lazım senin. Oyun firmaları bu konuda yanlış bir konsept yarattılar sanki 200FPS altı kasıyormuş gibi. Sadece donanım satmanın yolu.
Şunu da ekleyim, filmler 24FPS zaten hehe diyen tayfadan değilim. Araştırmacılar insan gözünün 1000FPS üstü görebileceğini savunuyorlar. Televizyon ile arandaki mesafen gözünde bir süreklilik ilüzyonu oluşturuyor. Bilgisayar monitöründe kesin akıcılığı yakalamak istiyorsan en azından 40FPS almalısın. Monitör ile arandaki mesafe ve monitörün konumlandırılması da ergonomik açıdan önemli. Ama senin ilgilenmen gereken birincil konu oyundaki FPS'in stabilliği olmalı.
Sisteminiz kötü, fps değerleriniz normal.Aşağıda ki videoda kayıt edildiğinden dolayı çok düşük tabi .Sisteminiz 60 FPS civarı verecektir, 720P de en düşük ayarlarda 60fps aşağısına düşmeden oynayabileceğinizi düşünüyorum, daha fazlasını da beklemeyin o sistemde.
Farkındaysan o arkadaş Multicore Rendering'i kapattı. O felaket FPS düşürür kapatılırsa. CS:GO geliştiricileri ne akla hizmet daha fazla FPS için kapatın der bilmiyorum ama kesinlikle kapatmayın.

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Eronis'in dediği gibi iyi bir performans için Multicore Rendering kapatmak bir hayli saçmalık.Performans için de Kalite içinde her hâlükârda o ayarın "enabled" olması lazım o adamın çektiği video yu pek dikkate almamak gerek yinede teşekkürler..

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Merhaba. Kesinlikle işe yarıyor denedim fps artık 60-75 arası artık daha rahat oynayabiliyorum. Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar için bu işlemi kesinlikle yapmalarını öneririm.

f.krtl1 TARAFINDAN ALINTI :

* Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler kısmına tıklayın.
* Sol kısımdaki menüden "Gelişmiş Sistem Ayarları"na tıklayın.
* Açılan pencerede "Gelişmiş" başlığı altından "Performans" bölümündeki ayarlar butonuna basınız.
* Açılan pencerede "Gelişmiş" başlığı altından "Sanal Bellek" bölümündeki değiştir butonuna basınız.
* Açılan pencerede "Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet" yazısının yanındaki tiki kaldırınız.Diğer seçeneklerin açıldığını göreceksiniz.
* Listedeki sürücüleri sırayla seçerek,"Disk belleği dosyası yok" seçeneğini aktif edelim.Ve ayarla butonuna basalım.
* Kayıt defterinde son dokunuşları yapalım.Windows tuşu + R kombinasyonu ile "Çalıştır"ı açalım.Ve içerisine "regedit" yazıp tamam diyelim.
* "Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" yolunu üstteki adres yoluna yapıştırıp Enter yapalım (Gitmez ise soldaki menüden sırayla gidin).
* Burada bulunan "ClearPageFileAtShutdown" ve "LargeSystemCache" dosyalarına sırayla çift tıklayıp DWORD değerlerini 0 yapalım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bişey daha diyeyim , raminizin hızı ne kadar yüksek olursa fps de o oranda artar, ram çok önemli ve gpu rami de hızlı olmalı. bilgisayar alırken bunlara dikkat etmeli aksi halde darboğaz oluyor :) ayrıca sanal belleği menüden kapatınca ve bilgisayarı yeniden başlatınca herşey yolunda oluyor bir de kayıt defterinde işlem yapmanıza gerek yok.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
bişey daha diyeyim , raminizin hızı ne kadar yüksek olursa fps de o oranda artar, ram çok önemli ve gpu rami de hızlı olmalı. bilgisayar alırken bunlara dikkat etmeli aksi halde darboğaz oluyor :) ayrıca sanal belleği menüden kapatınca ve bilgisayarı yeniden başlatınca herşey yolunda oluyor bir de kayıt defterinde işlem yapmanıza gerek yok.
O dediğin sadece APU sistemlerde geçerli :)
My main computer rig specs:
CPU - Intel i7-4770 3.4Ghz
GPU - Nvidia GTX 1070
8GB RAM - 24GB DDR3 ADATA 1600MHz
OS - Ubuntu 16.04 64Bit/Windows 10 Pro 64Bit (Dual Boot)
HDD - 1TB WD Green Caviar

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Evet menüden kapatınca kayıt defterinde ayar yapmama gerek yoktu ayarlar " 0 " dı zaten bir arkadaş forumda paylaşmış bende kopyalayıp direk yapıştırdım. Tekrar teşekkür ederim yardımınız için.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
işlemcinin rolü olan her oyunda geçerli diye biliyorum ki, çoğu oyunda işlemci çok iş yapar. işlemci de bilgisayarın ana ramine çalışacağı için gpu ve gpu ramine yardımcı olacaktır ve hız artacaktır. ben az oyun oynarım ama hep böle oldu bende :D
Evet menüden kapatınca kayıt defterinde ayar yapmama gerek yoktu ayarlar " 0 " dı zaten bir arkadaş forumda paylaşmış bende kopyalayıp direk yapıştırdım. Tekrar teşekkür ederim yardımınız için.

eywallah hocam , daha da az ise fps azcık hız aşırtma da yapabilirsiniz. :D

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
işlemcinin rolü olan her oyunda geçerli diye biliyorum ki, çoğu oyunda işlemci çok iş yapar. işlemci de bilgisayarın ana ramine çalışacağı için gpu ve gpu ramine yardımcı olacaktır ve hız artacaktır. ben az oyun oynarım ama hep böle oldu bende :D

eywallah hocam , daha da az ise fps azcık hız aşırtma da yapabilirsiniz. :D

Hocam valla fps için kendimi bile pazarlarım yıllardır fps sorunu çekiyorum hız aşırtma dediğiniz olay nedir hertürlü riski almaya hazırım :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
kardeş sakin ol , öyle şeyler yazma. bunlar basit işler. msi afterburner var onunla gpu yu hız aşırtma yapıp saat frekans ayarları ile oynayabilirsin. ama dikkatli ol, az az dene ve bir de test programı olarak da PerformanceTest programını kur dene . yalnız bilgisayarın soğutması iyi mi, sıcaklık düşük ise o kadar iyi overclok olur.

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam akşam 6-7 gibi evde oluyorum o programı felan araştırıp kullanıp sana geri dönüş yapacağım.

Aykansarii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kardeş sakin ol , öyle şeyler yazma. bunlar basit işler. msi afterburner var onunla gpu yu hız aşırtma yapıp saat frekans ayarları ile oynayabilirsin. ama dikkatli ol, az az dene ve bir de test programı olarak da PerformanceTest programını kur dene . yalnız bilgisayarın soğutması iyi mi, sıcaklık düşük ise o kadar iyi overclok olur.

Hocam overclock yapılamıyor ya Sadece " Core clock " ayrı oynanabiliyor diğerleri kilitli. " core clock " değeride zaten fazla ilerleyemiyo sonlardaydı. Fazlada şey etmemek lazım :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
peki ama yine de ben sölim :D

ayarlar simgesinden "resmi hız aşırtma sınırlarını genişlet" seçeneği var, onu işaretliyorsun. memory clock yazan da aktif olmalıydı aslında :D (canını çıkarmak istersen ekran kartının eğer günün birinde ... )
ve osd yi de aktif etmen , oyunlarda fps , sıcaklık vs. değerleri takip etmen açısından iyi olurdu.
EKRAN KARTINA SÖLE, "KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK !" :D