Hangi Telefonu Seçmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Yılmazadam1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler sorumun saçma geldiğini biliyorum ama soruyorum: S7 edge mi Asus Zenfone 3 mü Lenovo P2 mi? S7 ye çok para koymak istemiyorum youtube de zf 3 ve p2 çok iyi iş çıkarıyor hız ve kamera benim için çok önemli fikir verirseniz sevinirim.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
s7 edge in yanına o telefonları yazman bile hata hocam

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
bütçe ne kadar bu telefonların arasında fiyat farkları çok s7 edge bu kıyaslamadan

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
lenovo p2den kamera bekleme. zenfone 3 e o parayı verme. paran varsa git s7 edge al kurtul

Yılmazadam1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
s7 edge in yanına o telefonları yazman bile hata hocam
Youtube deki karşılaştırma videoları öyle demiyor ama
--- Gönderi Güncellendi ---
Zf 3 kötü mü
Bir telefoncu bana zf 3 ve p2 nin s7 ye çok yakın olduğunu söyledi
Ne diyorsunuz
Ne diyorsunuz

Reaksiyon puanı
222
Çok yakın değiller ama berbat değiller orta segment için ideal telefonlar zenfone 3 ün kamerası tasarımı vs çok şık p2 pil ömrü olarak öne çıkıyor s7 edge ise 2016 yılının en iyi telefonu bütçen yetiyorsa s7 edge öneririm

Yılmazadam1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bi
Çok yakın değiller ama berbat değiller orta segment için ideal telefonlar zenfone 3 ün kamerası tasarımı vs çok şık p2 pil ömrü olarak öne çıkıyor s7 edge ise 2016 yılının en iyi telefonu bütçen yetiyorsa s7 edge öneririm
Peki neden internette hep zf 3 ve s7 edgeyi karşılaştırıyorlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Youtube deki karşılaştırma videoları öyle demiyor ama
Zf 3 kötü mü
Bir telefoncu bana zf 3 ve p2 nin s7 ye çok yakın olduğunu söyledi
Ne diyorsunuz
Ne diyorsunuz
Herkes S7 edgeye yakın zaten
Bakma sen hepsi yakın

Çok para vermem diyorsan zf3 gayet güzel bir model fakat s7 edge dediğimiz cihaz 2016 amiral gemilerinin kralı ve 2017de çıkan çoğu amiral gemisinden daha iyi bir cihaz paran varsa bütçeni sarsmayacaksa S7 edge al obur türlü zenfone 3 iyi mi5se de göz at ,fiyatı şişen hepsiburadaya stoklar gelince fiyatı 2000e düşecek mi6ya da bakabilirsin

Yılmazadam1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkes S7 edgeye yakın zaten
Bakma sen hepsi yakın

Çok para vermem diyorsan zf3 gayet güzel bir model fakat s7 edge dediğimiz cihaz 2016 amiral gemilerinin kralı ve 2017de çıkan çoğu amiral gemisinden daha iyi bir cihaz paran varsa bütçeni sarsmayacaksa S7 edge al obur türlü zenfone 3 iyi mi5se de göz at ,fiyatı şişen hepsiburadaya stoklar gelince fiyatı 2000e düşecek mi6ya da bakabilirsin
mi6 almayı düşünüyorum ama güvenmiyorum zf 3 ün 4 64 modeli premium cihaz gibi geliyor bana

Reaksiyon puanı
222
Bi

Peki neden internette hep zf 3 ve s7 edgeyi karşılaştırıyorlar

Hep diye birşey yok oraya huawei mate 9 vs samsung s7 camera compare yazarsanız huawei ile samsungun karşılaştırmasını görürsünüz, ha şöyle bişey var zenfone 3 ün kamerası lansmanda iddalı bir şekilde tanıtıldı o fiyat bandında da rakiplerine göre güzel fotoğraf çekiyor
mi6 almayı düşünüyorum

mi 6 almayı düşünüyorsan bunlardan çok daha iyi stokları bekle onu kesinlikle

Yılmazadam1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hep diye birşey yok oraya huawei mate 9 vs samsung s7 camera compare yazarsanız huawei ile samsungun karşılaştırmasını görürsünüz, ha şöyle bişey var zenfone 3 ün kamerası lansmanda iddalı bir şekilde tanıtıldı o fiyat bandında da rakiplerine göre güzel fotoğraf çekiyor

mi 6 almayı düşünüyorsan bunlardan çok daha iyi stokları bekle onu kesinlikle
ben en iyisi zf 3 alayım yabancılar işi iyi biliyor 4 64 lük modeli fıstık gibi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mİ6 alma düşüncen varsa alabilirsin iyi cihaz Mİ6 vs S7 edge dersen ben S7 edge tercih ederim çok daha fazlasını sunuyor bana göre S7 edge

Yılmazadam1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben kararımı verdim, zf 3 s7 edgeye kafa tutuyor orta segment olmasına rağmen herkese teşekkürler.... :D:D

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Beyler sorumun saçma geldiğini biliyorum ama soruyorum: S7 edge mi Asus Zenfone 3 mü Lenovo P2 mi? S7 ye çok para koymak istemiyorum youtube de zf 3 ve p2 çok iyi iş çıkarıyor hız ve kamera benim için çok önemli fikir verirseniz sevinirim.
S7 varken bu modellerle kıyaslanmaz bile internette ki her video ya inanma ona kalacak olsan bir zaman meuzu diye bir telefon vardı ismini tam hatırlayamadım öve öve bitiremediler. Benim bir arkadaşım aldı şarj yeri bozuldu kendi hatası olsa bile ne bir teknik servis bula bilmişti ne de tamirciler tamir yapmak için o sorumluluğu aldılar. S7 al bak keyfine derim ben.

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
S7 edge ile öteki dediğin telefınlar kıyaslanmaz bile.. Eğer ki bütçen uygunsa tabiki S7 edge al. Ama çok zorlamayım dersen orta segmentte zenfone 3 çok başarılı bir cihaz.

Emin Yaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S7 ve 6s aynı fiyat.bence 6s almak daha mantıklı.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
S7 varken o telefonlara geçilmez hocam...

charlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S7 Edge alman için bir kaç sebeb.
1: Kablosuz sarj ( çokmu gereklı? Kullanana kadar gereklı degıl. Ama bır kere kullandıktan sonra kablo tak, cıkar yapmak ıstemessın. Ayrıca masanın ustunde dıklemesıne guzel duruyor. Saat, bıldırım vs.. bakmak ıcın ıdeal)
2: Hızlı sarj ( Normalde kullanmadıgım ama cıl durumlarda ısıme cok yarıyor)
3: Always on dısplay ( saat, mesaj, arama ekranı acmadan gorebılıyorsun.) Edge feed ozellıgı sayesınde kenar ekranda bıldırımlerı okuyabılıyorsun.
4: Muzık player telefonu acmadan yonetebılıyorsun. (Bundan sonra alacagım telefonlarda olmazsa olmaz ozellık. )
5: Oculus gozluk. ( Bu olayı bambaska bır yere tasıyor. Inanılmaz bır dunya. Baslı basına almak ıcın bır sebeb. Ama gelısmesı lazım)
6: Healt uygulaması (nabız, kalp vs.. olcme. Bazen ıse yarıyor)
7: Kamera. Bugun cıkan ust duzey telefonlara hala kafa tutuyor. Bazılarından ıyı bıle olabılır.
8: Performans. Arkada kac uygulama actıgının onemı yok. Telefon kasılmıyor.
Olumsuz yanları:
1: Pıl kımıne gore ıyı gıdıyor. Kımıne gore bekledıgınden daha az gıdıyor. Ortalama 5 - 6 saat. Ekranı kısarak kullanırsan ıyı cekım gucu olan bır yerdeysen 7 - 8 saat ekran suresı alabılırsın.
2: Ses cıkısı hoporlor ıyı ama daha ıyı olabılır. Ses kalıtesı ıyı. Ses sevıyesı 2 tık daha yukarı olabılır.
3: Kulaklık cıkısı kesınlıkle daha yuksek olmalıydı. Yınede vlc eq yukseltmesıyle ıstedıgın sevıyeye gelıyor.
4: Telefon cok sık. Ama camı kırılırsa canın yanar. Gercı benım telefon 4 - 5 kere yere dustu belkı ekran koruyucu sayesınde bır sey olmadı. Ama bır kısı yataktan dusurmus camı catlamıs. Bıraz sans ısı..
En son olarak ne ıcın kullanacagına karar vermelısın. Nette gezıneyım. Ortalama ustu foto cekeyım. Cok fazla oyun oynamam dıyorsan ve yukarıda saydıgım ozellıkler ısıne yaramıyorsa S7 edge almana gerek yok. Ama bır kere alayım her seyı ust duzey yapayım dıyorsan S7 ılerı sevıye bır telefon. Iphone dıyen arkadaslar bıle yukarıda saydıgım ılk 6 ozellıgın hıc bırını kullanamıyor. Aklında bulunsun.
1: Kablosuz sarj ( çokmu gereklı? Kullanana kadar gereklı degıl. Ama bır kere kullandıktan sonra kablo tak, cıkar yapmak ıstemessın. Ayrıca masanın ustunde dıklemesıne guzel duruyor. Saat, bıldırım vs.. bakmak ıcın ıdeal)
3: Always on dısplay ( saat, mesaj, arama ekranı acmadan gorebılıyorsun.) Edge feed ozellıgı sayesınde kenar ekranda bıldırımlerı okuyabılıyorsun.
4: Muzık player telefonu acmadan yonetebılıyorsun. (Bundan sonra alacagım telefonlarda olmazsa olmaz ozellık. )
5: Oculus gozluk. ( Bu olayı bambaska bır yere tasıyor. Inanılmaz bır dunya. Baslı basına almak ıcın bır sebeb. Ama gelısmesı lazım)
7: Kamera. Bugun cıkan ust duzey telefonlara hala kafa tutuyor. Bazılarından ıyı bıle olabılır.
Olumsuz yanları:
1: Pıl kımıne gore ıyı gıdıyor. Kımıne gore bekledıgınden daha az gıdıyor. Ortalama 5 - 6 saat. Ekranı kısarak kullanırsan ıyı cekım gucu olan bır yerdeysen 7 - 8 saat ekran suresı alabılırsın.
2: Ses cıkısı hoporlor ıyı ama daha ıyı olabılır. Ses kalıtesı ıyı. Ses sevıyesı 2 tık daha yukarı olabılır.
3: Kulaklık cıkısı kesınlıkle daha yuksek olmalıydı. Yınede vlc eq yukseltmesıyle ıstedıgın sevıyeye gelıyor.
4: Telefon cok sık. Ama camı kırılırsa canın yanar. Gercı benım telefon 4 - 5 kere yere dustu belkı ekran koruyucu sayesınde bır sey olmadı. Ama bır kısı yataktan dusurmus camı catlamıs. Bıraz sans ısı..
En son olarak ne ıcın kullanacagına karar vermelısın. Nette gezıneyım. Ortalama ustu foto cekeyım. Cok fazla oyun oynamam dıyorsan ve yukarıda saydıgım ozellıkler ısıne yaramıyorsa S7 edge almana gerek yok. Ama bır kere alayım her seyı ust duzey yapayım dıyorsan S7 ılerı sevıye bır telefon. Iphone dıyen arkadaslar bıle yukarıda saydıgım ılk 6 ozellıgın hıc bırını kullanamıyor. Aklında bulunsun.
Olumsuz yanları: