Pc çalışıyor ancak ekrana goruntu gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Merhaba arkadaslar bu sabah oyun oynarken pc den birden ekranin bir kismi parazitlendi ve oyun dondu bikac saniye maus hareket etti sonra o da dondu pc yi resetledim ama ekrana hic goruntu gelmemeye basladi surekli pc calisiyor fakat ekranda no signal yazip duruo sorun nerede olabilir
1497250352911819011821.jpg

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ekranın parazitlenmesi bellek modüllerinin arızalanması ya da yerinden oynamasını aklıma getiriyor ama hangi bellekler? gpu daki mi, sistem bellekleri mi?... gpu yu hiç hız aşırtma yaptınız mı ya da normal bellekleri?

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Parazitlebne dedigim sey tv lerde sinyal gidince ekranin kayar gibi olmasi gibi oldu
Ayrica ekran karti yerinden oynamis olabilir mi oyunun ortasinda adami tam oldurcektim oyun dondu 2 sn mausu oynattim sonra o da dondu yardiminiz icin simdiden tesekkurler
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayni zamanda daha dün pc virus bulasmisti combofix yaptim ondan da bisi olabilirmi eger ondansa ne yapmam gerekiyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
overclock yaptınız mı hiç? parazitlenme ya da kayma genelde belleklerde, özelliklerde karıncalanma belleklerde sorun olduğuna işarettir.ama kayma için bişey tam diyemiyorum. gpuyu yerine tam oturtunuz eğer şüpheniz varsa.

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Teşekkürler ama şuna da değinmek isterim son haftadır çok donmaya başlamıştı açılırken falan
Combofix yapmıştım o bir sorun çıkarır mı

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
combofix bir sorun çıkartmaz eğer sistem dosyalarına bir virüs bulaşmamışsa ve o da onu silmemişse ... :) combofix taramanın sonunda rapor verir. raporda ne yazıyordu? sorumu hala cevaplamadınız, overcolck yaptınız mı?

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
combofix bir sorun çıkartmaz eğer sistem dosyalarına bir virüs bulaşmamışsa ve o da onu silmemişse ... :) combofix taramanın sonunda rapor verir. raporda ne yazıyordu? sorumu hala cevaplamadınız, overcolck yaptınız mı?
Eger overclock yapmak icin kasayi acmak gerekiuorsa yapmadim ancak acmak gerekmiyorsa belki yapmisimdir ama neredeyse imkansiz.
Hala yardim etmediniz simdi ne yapmam gerekiyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ekran kartı yanmış olabilir, bir çok sorun var ihtimal dahilinde... bu arada overclock yani hız arttırma program ile ve biosdan yapılıyor. sen bunlardan herhangibirini yaptıysan belki gpuyu yakmışsındır...
ekran kartını başka bir bilgisayarda deneyebilir misin? bios ekranı dahi gelmiyor sen de değil mi ? acaba ekrana bağlanan kablon mu sorunlu...? kablonu şöyle bir tak çıkar, bük - ey bakalım görüntüsel bir değişiklik oluyor mu?

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
ekran kartı yanmış olabilir, bir çok sorun var ihtimal dahilinde... bu arada overclock yani hız arttırma program ile ve biosdan yapılıyor. sen bunlardan herhangibirini yaptıysan belki gpuyu yakmışsındır...
ekran kartını başka bir bilgisayarda deneyebilir misin? bios ekranı dahi gelmiyor sen de değil mi ? acaba ekrana bağlanan kablon mu sorunlu...? kablonu şöyle bir tak çıkar, bük - ey bakalım görüntüsel bir değişiklik oluyor mu?
Denedim kabloyu bukmeyi ancak bir degisiklik olmadi ama yarin yine deneyeceğim ama son hafta daha cok bilgisayar donmaya basladi bisi olcak gibiidi sanki bunu da goz onunde bulundurmanizi isterim
Denedim kabloyu bukmeyi ancak bir degisiklik olmadi ama yarin yine deneyeceğim ama son hafta daha cok bilgisayar donmaya basladi bisi olcak gibiidi sanki bunu da goz onunde bulundurmanizi isterim
Bide bu olay aniden oldu. Kabloda problem olsaydi birden degil bi kac hareketle ekran gider diye dusunuyorum bence sorun gpu veya ram da
Overclock demisken windows un kendi ozelligi vardi boyle mb falan seciodunuz sisteme ayrilan rami falan ben onu biraz arttirmistim pc biraz kasiodu
Ram 2 gb 3.0 ghz islemci

Bugra ¿?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba forumda yeniyim.
Şuanda görüntü alabiliyormusun alabiliyorsan hangi girişden ekran kartındanmı-anakartın(onboard)danmı eğer görüntü alamıyorsan Vga kablosunu onboard girişine takarmsn görüntü alıp alamadığını yazarsan yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Overclock demisken windows un kendi ozelligi vardi boyle mb falan seciodunuz sisteme ayrilan
Öncelikle merhaba forumda yeniyim.
Ekran kartını söküp,vga'yı onboard'a takarmısın problemin hangisinde olduğunu anlayalım.
Tesekkurler kardesim ancak yarina gidio servise yardimin icin cok tesekkur ederim

Bugra ¿?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşallah fazla masraf cıkmaz :) iyi akşamlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Bide ben bi ara ram in sisteme ayrilan kismini arttiramak gibi bisi vardi windowsun kendi hizmetiydi bile 1096 mb falan secioduk etkileyebilor diyenler olmustu ben yinede yapmistim belkide o tetiklemistir sorunu
İnşallah fazla masraf cıkmaz :) iyi akşamlar
Tesekkurler kardesim ins

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
yok merak etme senin o yaptığın sanal ram ayırmak, ondan bişey olmaz ...
pc de kaç ekran çıkış yeri var..? dahili gpu nun çıkışından da mı görüntü alınamıyor?
bu arada kusura bakma iftardaydım.

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
yok merak etme senin o yaptığın sanal ram ayırmak, ondan bişey olmaz ...
pc de kaç ekran çıkış yeri var..? dahili gpu nun çıkışından da mı görüntü alınamıyor?
bu arada kusura bakma iftardaydım.
Hic dahili gpu cikisini denemedim bugun deneyecegim tesekkurler

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Hayir ekran gelmedi bence ya ekran karti yandi yada ekran karti yerinden oynadi pc nin icini acamiyorum bi kez actigimda kasayi patlatmistim sag elim yanmisti biraz
Peki ortalama bir bilgisayar icin en ucuz ve kalitesiz olmayan ekran karti kac tl gelir

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
dahili gpu dan da görüntü gelmediyse anakart arızalanmış olabilir büyük ihtimal ! çünkü hem harici hem dahili gpuların ikisi birden görüntü veremiyor... ihtimal sayısı daha da arttı. sadece ekran kartı almakla işin çözüleceğini sanmıyorum.

kasanın içini açarken fişleri prizden kesinkes ayır ve iletken kısımlara dokunma :) fazla bilgin olmadığı anlaşılıyor, onun için kasanın içini açma bence. anakartın ekran kısmıyla ilgili birimleri zarar görmüş diğer birimlerin bazıları çalışıyor ki ışıklar yanıyor.

en güzeli arıza tespiti için bir bilgisayarcıya baktırtman, parayı sölesin , ucuzsa işine gelirse yaptırırsın. ayrıca bize de geri dönüş yap ki hatanın, arızanın nerde olduğu hakkında görüşlerimize bakabiliriz.

Son düzenleme:

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Tesekkurler kardesim ama sende o kadar bilgisizmişsin. ☺ Tek sorun ram daymis birinin mandali cikmis yerinden oynamis tek sorun bu. Ayrica kendim duzelttim sorunu.
Iyi ki mesajini gec okumusum yardimin icin tesekkurler

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ekranın parazitlenmesi bellek modüllerinin arızalanması ya da yerinden oynamasını aklıma getiriyor ama hangi bellekler? gpu daki mi, sistem bellekleri mi?... gpu yu hiç hız aşırtma yaptınız mı ya da normal bellekleri?

ilk mesajımda zaten belleklerde sorun olabileceğini açıkça belirttim güzel kardeşim, ram demek bellek demek. ama kasanın içini açmakta tereddüt yaşadın diye öle demiştim, niyetimiz iyiydi yani... bak yukarıda ne demişim , "bellek modüllerinin yerinden oynaması" şeklinde yazmışım. hakkımı yeme lütfen :D

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
ilk mesajımda zaten belleklerde sorun olabileceğini açıkça belirttim güzel kardeşim, ram demek bellek demek. ama kasanın içini açmakta tereddüt yaşadın diye öle demiştim, niyetimiz iyiydi yani... bak yukarıda ne demişim , "bellek modüllerinin yerinden oynaması" şeklinde yazmışım. hakkımı yeme lütfen :D
O kadar heyecana gerek varmiydi bro

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
herneyse olduysa oldu, biz işimize bakarız. yaptığımız iyiliği ALLAH için yaparız. tartışma yaratacak sözlerden uzağız, oruçluyuz.