Bilgisayar eski performansını kaybetti

Bu konuyu okuyanlar

enesdogan26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarım eskisine nazaran deha çok kasıyor nedeni ne olabilir? Eskiden csgoda 50-70 fps alırken şimdi 25-30 fps alıyorum. Eskiden açılması 1 dk sürerken şimdi 2 buçuk dakika sürüyor. İnternet tarayıcısı bile kasıyor.

WatchAndlearn02

Asistan
Reaksiyon puanı
15
yıllar gectıkce makıne yıpranır gerdek dılle sıstem yıpranıp eskilenir sana tavsiyem ılk once guzel bı bakım yap ıcındekı tozlar vb pıslıklerı kopmle temızle sonra temiz bir format at. sana advench sistem care i onerırım o programda pc nı hızlandırabılırsın azda olsa bile iyi forumlar

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hem yazılımsal eksikler ve hatalar hem de donanımsal eskimeler bilgisayarı yavaşlatıyor bu birazda boş alanların toz kaplaması gibi bir durum. Bir yandan da sürekli daha fazla sistem gereksinimi barındıran uygulamaların geliştirilmesi böyle sonuçlar doğuruyor. Bence siz @WatchAndlearn02
dediği bir temizlik yapın sonra güzel bir format atın. Güncellemelerini güzelce yapın. Bunlardan sonra hala olmazsa sistemde yükseltmelere gidersiniz

enesdogan26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Daha yeni format attım 2 hafta olmadı. Temizledikten sonra hala kasıyorsa format atayım mı? Bi de termal macunu değiştiriyim mi. Değiştereli 2 sene olda. İlk değiştirsiğimden beri çok sıcaklık farkı yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hdd kaynaklı olabilir ssd de fark olur ısınma yoksa sorun olmaz ramleri memtest86 ile test et www.ubuntu.com burdan ubuntu indir onda memtest var test bitmiyor hata varsa görürsün esc ile durur.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
windows10 mu? 7 mi? güncellemeleri tam mı? orijinal mi?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Sorun yazılımsal ise , ASC ve CCleaner öneririm gerçekten güzel temizler , ayrıca ASC deki diğer şeyleride kullan tek tek .

Disk temizleme filan yap , bir de extra olarak windows + R ye bas yani çalıştır , buraya sırasıyla temp , %temp , prefetch yaz arat gelen her şeyi sil .

Güzel bir virüsleri tarat .

Msconfig den başlangıçta açılan ve gerek duymadığın her şeyi kapat .

Driverların güncel mi emin ol .

IObit uninstaller ile kullanmadığın programları sil .

Şimdilik aklıma bunlar geliyor sorunun yazılımsalsa bunlar çözer , çünkü ben birkaç kişinin pcsini bu yöntemlerle düzelttim , kesin bir şey diyemem.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Auslogigs Boostspeed her durumda eski performansı geri getirir. 30 $ gibi bir fiyatı olmalı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ön izleme sürümü ise son güncellemeyi kaldır microsoft bişeyleri batırmıştı...

WatchAndlearn02

Asistan
Reaksiyon puanı
15
hdd'de kuruluysa ondan yavaş microsoft ssd'de kullanılcak gibi yapmış sabret sıfırlanır.
zaten yarıda kapattım sabah ıse buyuk bır suprızle karsılastım :D 2 ay devre dısı kaldı pc en sonunda wın 10 attım
--- Gönderi Güncellendi ---
Daha yeni format attım 2 hafta olmadı. Temizledikten sonra hala kasıyorsa format atayım mı? Bi de termal macunu değiştiriyim mi. Değiştereli 2 sene olda. İlk değiştirsiğimden beri çok sıcaklık farkı yok.
temizledikten sonra at