Donanım Güncelleme Düşünceleriniz Önemli

Bu konuyu okuyanlar

Kunget

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar acer aspire e1-571g model bilgisayarım var biraz güncelleştirmek istiyorum. Şu an i5 2.5 ghz, 4gb ram, 500 hdd, 1gb gt620m ekran kartı var. Yapmak istediğim şey 4gb daha ram ekleyip 8gb yapmak istiyorum ama şu anki rami çıkarıp 1.35volt her şeyi aynı olan iki tane 4gb takmayı planlıyorum. Bir diğer konu ise 240gb ssd takmayı planlıyoum. Böyle yaptığımda bu sistem kendini ne kadar toplar acaba? Alt kasa kırık onuda değiştireceğim baya bir değişime uğrayacak yani. Boşa para harcamak istemiyorum

Reaksiyon puanı
628
SSD hızlandırır bilgisayarı. Ram da fark ettirir ancak asıl önemli farkı SSD yaratır.

Kunget

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SSD hızlandırır bilgisayarı. Ram da fark ettirir ancak asıl önemli farkı SSD yaratır.
Bende öyle düşünüyordum yanlış değilmiş demek ki. Ram tak geç işte boşuna hafızayı düşürme diyenler var çevremde. 4 sene rahat götürür mü peki bu sistem beni? Oyun konusunda değil ona artık ekran kartının gücü yetmez zaten :) günlük işler olarak

Reaksiyon puanı
628
Bende öyle düşünüyordum yanlış değilmiş demek ki. Ram tak geç işte boşuna hafızayı düşürme diyenler var çevremde. 4 sene rahat götürür mü peki bu sistem beni? Oyun konusunda değil ona artık ekran kartının gücü yetmez zaten :) günlük işler olarak
Yeterli olacaktır bence.

Kunget

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram araştırırken öğrendm voltaj değeri varmış. Bilgisayarımdaki 1.5v ise ben güç tasarrufu amaçlı iki tane 1.35v alsam çalışır mı? Bir sıkıntı yaratır mı? Çok araştırdım internette ama bulamadım. Anakartın desteklediği mhz hızınıda bulamadım. Acaba bilen veya bulabilen bir arkadaş beni bilgilendirebilir mi? Anakart: Mobil Intel HM77 Express Chipset