vestel venüs vega, leo, z10 mu; general mobile gm 5+ , gm6 , gm6+ mı?

• Kullanılan toplam oy
    10

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
4.5 g indirme ve karşıya yükleme hızları yüksek olan bir telefon bakıyorum aynı zamanda fiyat/performans açısından da iyi olan bir telefon...

en son fiyatı nispeten ucuz gm 5+ bakıyordum (cat 7 özellikli çünkü ) fakat vestelin yeni telefonları satışa çıkacakmış, ayrıca general mobile da yeni telefonlarını piyasaya sürecekmiş. Sanırım bu telefonların hepsi 2017 sonuna kadar piyasada olur. Bekleyeyim diyorum. Siz ne dersiniz, hangi telefon daha avantajlı?

Bu arada general mobile 6+ için bir haber duymadım ama ileriye dönük olarak onu da yazdım :D izninizle ...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
epey.com da gm5+ için cat 7 demiş eyvallah ama diğer telefonlar daha üst model olmasına rağmen cat 4 denmiş... Daha 20 gün olmadı, moto g 4+ için öncesinde cat 6 demişlerdi ben de almak üzereyken sonkez bir daha bakayım dedim , ne göreyim moto 4 g+ cat 6 den cat 4 'e düşmüş. sonra motorola nın internet sitesinden baktım cat 4 imiş... yani epey.com verileri doğru yazmayabiliyor, özellikle yeni çıkan/çıkacak telefonlarda! dikkat edilmesi gerekli diye düşünüyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
ayrıca çoğu sitede samsung s8+ için cat 16 deniyo 5 taşıyıcılı... Alttaki samsung un resmi sitesinde söylendiği üzere aslında s8+ cat 16 yani 1000mbits kapasitesinde fakat oparatörler 450 mbits yani cat 9 destekliyor, deniyor. yani epey.com samsung s8 ve s8+ için cat 16 yazmalı değil mi , ben mi yanlış anlıyorum?

Galaxy S8 and S8+ | Specifications | Samsung Singapore

Network
& Connectivity

LTE Cat 9 (up to 450Mbps)

*Galaxy S8 and S8+ for Singapore is LTE Cat 16 capable, but currently only supporting Cat 9 in Singapore.

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Hocam Bütçenizi söylerseniz daha sağlıklı bir cihaz önerebiliriz ayrıca yurtiçi garantili mi arıyorsunuz yoksa ithalatçı olsada olurmu ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bütçem 1500 tl kadar çıkabilir, daha fazla vermek istemem bir telefona... onun için hesaplı ve modemi hızlı bir telefon bakıyorum. Benim için en önemlisi sağlam ve internet hızı yüksek olsun ama 2000 tl de vermem yani... :) Zaten telefonla fazla bir iş yaptığım yok, fotoğraf ve video için çoğu telefon yetiyor bana, fazlası lazım değil. Oyun da oynamıyorum hemen sıkılıyorum oyunlardan :D Ha bide pili 1 günü rahat geçirsin, hatta mümkünse 1,5 - 2 gün gitsin . Çok mu fazla istedim acaba :)

Kesinlikle türkiye garantili olmalı, ithalatçı garantililerle ilgilenmiyorum. Sorun çok oluyormuş onlarda.

Son düzenleme:

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
bütçem 1500 tl kadar çıkabilir, daha fazla vermek istemem bir telefona... onun için hesaplı ve modemi hızlı bir telefon bakıyorum. Benim için en önemlisi sağlam ve internet hızı yüksek olsun ama 2000 tl de vermem yani... :) Zaten telefonla fazla bir iş yaptığım yok, fotoğraf ve video için çoğu telefon yetiyor bana, fazlası lazım değil. Oyun da oynamıyorum hemen sıkılıyorum oyunlardan :D Ha bide pili 1 günü rahat geçirsin, hatta mümkünse 1,5 - 2 gün gitsin . Çok mu fazla istedim acaba :)

Kesinlikle türkiye garantili olmalı, ithalatçı garantililerle ilgilenmiyorum. Sorun çok oluyormuş onlarda.
Hocam ozaman temizinden ikinci el s7 yada lg g5 bakabilirsin o bütçeye v20 bulursan hiç kaçırma şuan v20 kullanıyorum saydıklarının fazlası var sıfır cihaz bakarsan orta segment bulursun o bütçeye s7,g5,xz bakabilirsin hangisi hoşuna giderse onu tercih et

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam ozaman temizinden ikinci el s7 yada lg g5 bakabilirsin o bütçeye v20 bulursan hiç kaçırma şuan v20 kullanıyorum saydıklarının fazlası var sıfır cihaz bakarsan orta segment bulursun o bütçeye s7,g5,xz bakabilirsin hangisi hoşuna giderse onu tercih et
1500 tlye ikinci el G5den başkasını bulamaz. S7 ve V20nin imkanı yok

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
gm6 geç ne gerek araba parası dökmeye taksit maksit de yok...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
v20 cat9 muş ama 2700 civarı fiyatı var :D ikinci el de almak istemiyorum. beklerim daha iyi yeni model telefonları . yıl sonuna kadar sabredebilirim. benim telefon da bozulmuyor :D maşallah deyim. şu an piyasadaki bana göre en alınabilecek telefon gm5+ 1029 tl vatanda. bana 3-5 yıl yeter ama şu yeni teller gelince hem fiyatlar düşer hem alternatifler çoğalır diye düşünüyorum.
bu arada v20 nin internet hızı max kaç oluyor bir resim atabilir misiniz? 450 mbits ye ne kadar yaklaşabiliyor?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
xiaomi mi 5 prime fiyatı nispeten çok ucuzmuş ve cat 12 (600-100 mbits) ve iyiymiş :) 800 bandının olmaması sorun değil diyenler var ??? kafamı kurcalayan o... yoksa alınır aslında ithalatçı olsa bile :D

Reaksiyon puanı
628
xiaomi mi 5 prime fiyatı nispeten çok ucuzmuş ve cat 12 (600-100 mbits) ve iyiymiş :) 800 bandının olmaması sorun değil diyenler var ??? kafamı kurcalayan o... yoksa alınır aslında ithalatçı olsa bile :D
O fiyata alınabilecek en iyi f/p telefonu. İthalatçı istemediğiniz için yazmamıştım ben onu. Cat 12 var ama maalesef Türkiye'de ona destek veren bir altyapı yok.[emoji5]

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
vega diyorum ama çıkmadı heralde çıkmayan bütün telefonları koymussun

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
vega diyorum ama çıkmadı heralde çıkmayan bütün telefonları koymussun

okulların kapanmasından sonra veya bayramda çıkar diye umuyorum artık ama bir malumatım da yok hani :D
O fiyata alınabilecek en iyi f/p telefonu. İthalatçı istemediğiniz için yazmamıştım ben onu. Cat 12 var ama maalesef Türkiye'de ona destek veren bir altyapı yok.[emoji5]

belki 1-2 sene sonra altyapı müsait hale gelir filan diye düşünüyorum, sonuçda geleceğe de dönük bir telefon iyi bir seçim olur. bir kere alayım 5 sene kullanayım rahat rahat diyorum :)

Reaksiyon puanı
628
okulların kapanmasından sonra veya bayramda çıkar diye umuyorum artık ama bir malumatım da yok hani :D

belki 1-2 sene sonra altyapı müsait hale gelir filan diye düşünüyorum, sonuçda geleceğe de dönük bir telefon iyi bir seçim olur. bir kere alayım 5 sene kullanayım rahat rahat diyorum :)
O zaman Mi5 Prime tam size göre.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hocam almak istesen hani mağazadan filan, yok... istanbul bilişim, migros elektronik filan başka modelleri satıyor ama bu yok. internetten almayı pek sevmiyorum güvenemiyorum...

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
gm 6+ çıksın onu alın bence.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam en son Vestel Venus aldım demiştiniz. Telefon nasıl, memnun musunuz?