Türkcell mi? Vodafone mu?

Bu konuyu okuyanlar

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Merhaba,

Mevcutta Vodafone Yeni Red 15 kullanıyorum. Çok fazla kampanyası olmasıyla beraber hizmet anlayışı 0 'dır. Mesela bir probleminiz oldu fatura yada internet problemi. Çözebilmeniz imkansız. Çok tecrübesiz bir müşteri hizmetleri mevcut. Mesela red kullanıyorsunuz özel müşteri hizmetleri olması lazım öyle diyorlar. Artık herkes red olduğu için müşteri hizmetleri karışık oldu. 7008 'i arayıpda faturasız hatta bağlandığını bile hatırlıyorum.

Ve şu an hattımla alakalı arama problemi var, çözemediler. Türkcell bir tık daha pahalı gözüküyor. Fakat kalitesi ortada. Platinum'un da içerikleri çok yetersiz gözüküyor. Vodafone, kampanya konusunda fazlasıyla Turkcell'i aşmış gözüküyor.

Tecrübeniz ve öneriniz varsa alabilir miyim?

Mesela 4.5G'de hangisi iyi?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Merhaba,

Mevcutta Vodafone Yeni Red 15 kullanıyorum. Çok fazla kampanyası olmasıyla beraber hizmet anlayışı 0 'dır. Mesela bir probleminiz oldu fatura yada internet problemi. Çözebilmeniz imkansız. Çok tecrübesiz bir müşteri hizmetleri mevcut. Mesela red kullanıyorsunuz özel müşteri hizmetleri olması lazım öyle diyorlar. Artık herkes red olduğu için müşteri hizmetleri karışık oldu. 7008 'i arayıpda faturasız hatta bağlandığını bile hatırlıyorum.

Ve şu an hattımla alakalı arama problemi var, çözemediler. Türkcell bir tık daha pahalı gözüküyor. Fakat kalitesi ortada. Platinum'un da içerikleri çok yetersiz gözüküyor. Vodafone, kampanya konusunda fazlasıyla Turkcell'i aşmış gözüküyor.

Turkcell sabahtan akşama kadar. Müşteri kalitesi çekim kalitesi her konu da üstüne Yok. Ayrıca ben platinum kullanıcısıyım ama merak ettim bilgi amaçlı soruyorum ne gibi bir eksiği varki içerikler eksik derken.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Turkcell sabahtan akşama kadar. Müşteri kalitesi çekim kalitesi her konu da üstüne Yok. Ayrıca ben platinum kullanıcısıyım ama merak ettim bilgi amaçlı soruyorum ne gibi bir eksiği varki içerikler eksik derken.

Vodafone Red

Turkcellden 4,5 kat daha fazla dolu ve zengin avantajlar mevcut.

En çok kullandığım; havalimanı lounge kampanyası. Uçuşun var havalimanına gidiyorsun girmden önce ilk hızlı geçiş ardından lounge a gidip sınırsız içecek, yiyecek, wifi dan ve rahat koltuk tv hizmetinden yararlAnıyorsun. Ve tablette var kullanabiliyorsun. Yorgunsan uyuyorsun vs. Ve yemeksepeti kampanyaları oldukça başarılı. Vodafone karakartal üyesiyim, beşiktaş maçlarında da maç bileti hediye etti sürekli. Turkcell ile kampanya , avantaj anlamında kıyaslanamaz bile. Ama işinz düştü, arızanız var vs. Bi arıyorsunuz müşteri hizmetleri buz gibi , ilgilenmiyor seninle. Çok amatör ve çözüm sunmuyorlar. İntetnetten gayet memnunum. Müşteri hizmetleri değişse asla vodafone dan vazgeçmem

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Vodafone Red

Turkcellden 4,5 kat daha fazla dolu ve zengin avantajlar mevcut.

En çok kullandığım; havalimanı lounge kampanyası. Uçuşun var havalimanına gidiyorsun girmden önce ilk hızlı geçiş ardından lounge a gidip sınırsız içecek, yiyecek, wifi dan ve rahat koltuk tv hizmetinden yararlAnıyorsun. Ve tablette var kullanabiliyorsun. Yorgunsan uyuyorsun vs. Ve yemeksepeti kampanyaları oldukça başarılı. Vodafone karakartal üyesiyim, beşiktaş maçlarında da maç bileti hediye etti sürekli. Turkcell ile kampanya , avantaj anlamında kıyaslanamaz bile. Ama işinz düştü, arızanız var vs. Bi arıyorsunuz müşteri hizmetleri buz gibi , ilgilenmiyor seninle. Çok amatör ve çözüm sunmuyorlar. İntetnetten gayet memnunum. Müşteri hizmetleri değişse asla vodafone dan vazgeçmem
Bak bunları bilmiyordum üstat
--- Gönderi Güncellendi ---
Türkcell de müşteri hizmetleri gayet başarılı hem canlı destek var mesajla destek alabiliyorsun hem normal müşteri hizmetlerini arıyorsun ve sıra bile beklemeden bağlanıyorsun sıra olursa daha sonra aramaları için onay veriyorsun onlar seni arıyor. Diğer hatlarda varsa da bilemem böyle kampanya

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bak bunları bilmiyordum üstat
--- Gönderi Güncellendi ---
Türkcell de müşteri hizmetleri gayet başarılı hem canlı destek var mesajla destek alabiliyorsun hem normal müşteri hizmetlerini arıyorsun ve sıra bile beklemeden bağlanıyorsun sıra olursa daha sonra aramaları için onay veriyorsun onlar seni arıyor. Diğer hatlarda varsa da bilemem böyle kampanya

Aynen benim özetlediğim;

Turkcell; kalite, pahalı
Vodafone; kalitesiz, uygun, kampanyaları çok iyi. Benim gibi böyle kararsız kalınıyor

Güncel

bhgrcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Turkcell pahalı ama ne kadar pahalı eskisi gibi fiyat farkı çok uçuk değil ama aldığınız hizmet sonrasında hak ettiğini düşüneceksiniz

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba,

Ankara ve Konya için konuşuyorum En iyisi Turkcell pahalı fakat en iyisi 4.5G'de sırayla Turkcell-Vodafone-Türk Telekom geliyor.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Turkcell pahalı ama ne kadar pahalı eskisi gibi fiyat farkı çok uçuk değil ama aldığınız hizmet sonrasında hak ettiğini düşüneceksiniz
Size şöyle bir örnek vereyim gerisine siz karar verin Vodafone da 4gb 500dk 1000sms ben 19 TL'ye alıyorum. Turkcell de ise aynı paket 40 TL

punıısher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
5-6 yıldır vodafone kullanıcısıydım. 1 ay önce turkcelle geçtim kalitesinden çok memnunum. Vodafonda Evimde 2-3 diş çeken LTE turkcell ile full çekiyor.
750dk 1000sms 5gb 40₺

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
kafam hiç ağrımasın az pahalı olsun diyorsan turkcell
yok biraz feragat ederim dersen vodafone.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
turkcellin 20 - 25 tl lik tarifelerinden / paketlerinden yararlansan bile salla kazan gibi kampanyalarla neredeyse iki kat hediye gb geliyor. avantajı o. ayrıca bip kullanıyorsanız beleş . daha var mı bilmiyorum :)

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Doğru Türkcell pahalı ama kullanım alışkanlığına göre uygun fiyata hatta hattın parasını neredeyse bedava getirmek senin elin de. Mesela ben platinum kullanıyorum bu ay iki kere sinemaya gittim pazar günü ikinci kişiyi bedavaya getirdim. 16+16 32 tl oradan kazancım var nasıl olsa gidecem o sinemaya bu hafta alacak olduğum kitap vardı dr den şansıma 20 tl indirim çıktı bir 20 tl de öyle cebimde kaldı 52 tl. Bu ayki fatura bana 27 tl gibi bir rakama geliyor. Ben bunu kendim için söylüyorum benim mecburi yapacak olduğum harcamalar.

kosed

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Merhaba,

Vodafone o kapmanyalari kendisinin cekim gucu ve hizininda iyi olmadigi icin ve musterileri kendinde tutmak icin yapiyor kisacasi herturlu turkcell

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Turkcell gerek hediyeleri gerekse hizmetiyle her zaman ilk tercihim.

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
9 yıldır Vodafone kullanıyorum ses kalitesi kesinlikle Turkcell 'in daha başarılı.

Data / 4.5 g İstanbul için en sağlıklısı Vodafone. Siz reklamlarındaki en hızlı net bizde sloganlarına kanmayın derim :) Tecrübeler ile sabit.
Fiyat performans derseniz, Vodafone tamam ama ses kalitesi kesinlikle Turkcell uzak ara lider diyebilirim.

Keza, Red 'in avantajları da güzel, Lig TV, Spotify premium gibi olanaklar cezbedici.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Vodafone musteri hizmetleri Türk Telekomdan daha iyi ama en iyi temsilci türkcellde. Arada fazla fiyat farkı yoksa Tukcell tercih sebebi olabilir. Vodafone kullanıyorum 4.5.g de Türk telekomum ve Turkcell in gerisinde.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Türkcell daha iyi ama pahalı vodafone bu yönden iyi ve bizim buralarda daha iyi çekiyor

furyFay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Spotify premium gibi olanaklar cezbedici.
Bende vodafone a spotify premium için geçmiştim bir kaç ay kullandıktan sonra bitti. Hatta son ay parasını vermeme rağmen kullanamadım.
Buda yetmezmiş gibi yanımda uygulaması üzerinden tarifemi değiştirmeye çalışıyorum geçebiliceğim tarfieleri göstermiyor.
İnternet sitesi ayrı berbat telefonuma TL yükleyemiyorum

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
Bende vodafone a spotify premium için geçmiştim bir kaç ay kullandıktan sonra bitti. Hatta son ay parasını vermeme rağmen kullanamadım.
Buda yetmezmiş gibi yanımda uygulaması üzerinden tarifemi değiştirmeye çalışıyorum geçebiliceğim tarfieleri göstermiyor.
İnternet sitesi ayrı berbat telefonuma TL yükleyemiyorum

farklı bir sıkıntı olabilir, müşteri hizmetleri bu duruma ne dedi peki ?

Vodafone Red

bu arada yeni red tarifelerinde spotify görünmüyor hiç bilemedim şu an

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
9 yıldır Vodafone kullanıyorum ses kalitesi kesinlikle Turkcell 'in daha başarılı.

Data / 4.5 g İstanbul için en sağlıklısı Vodafone. Siz reklamlarındaki en hızlı net bizde sloganlarına kanmayın derim :) Tecrübeler ile sabit.
Fiyat performans derseniz, Vodafone tamam ama ses kalitesi kesinlikle Turkcell uzak ara lider diyebilirim.

Keza, Red 'in avantajları da güzel, Lig TV, Spotify premium gibi olanaklar cezbedici.

Vodafone Red 15 'ten Turkcell Platinum 10 'a numara taşıma talebini an itibariyle yaptım. Çok ilgililer. İş yerine eve sim kartını da kargo ile getiriyorlar. Yarın kartı alacağım 4-5 güne de taşınacağını söylediler. Farklarını kullandıktan sonra buradan paylaşacağım.

Herkese teşekkür ederim, yoruma açığız :)

punıısher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Turkcell de dün bi hattımı faturalı yaptım.
500dk, 1000sms, 4GB = 25₺ çok güzel bi tarife. Ve 90 gün boyunca cayma bedeli ödemeden çıkabiliyosunuz

punıısher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şöyle; ben 6 yıldır vodafone kullanıyodum onu turkcelle geçirdim aktif kullandığım hattı. O hattımda 750dk, 1000sms 5gb net= 40₺
Askerden geldim asker hattımı normal hatta çevirttim dün de o hattı faturasızdan faturalıya geçirdim o hatta da 500dk, 1000sms, 4gb net = 25₺
Kesinlikle turkcell kalitesi diyorum. Ben hattım çekmediği için turkcelle geçtim ve şuan geyet iyi 2 diş 4G çeken hat şuan full 4G çekiyo. Turkcellin kampanyalarıda güzel örneğin sinema bileti bi alana bi bedava veriyo ve geçerli sinemalar çok vodafonede bedava bilet verdiği sinema sayısı azdı. Bu küçük bi örnek tabi

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Şöyle; ben 6 yıldır vodafone kullanıyodum onu turkcelle geçirdim aktif kullandığım hattı. O hattımda 750dk, 1000sms 5gb net= 40₺
Askerden geldim asker hattımı normal hatta çevirttim dün de o hattı faturasızdan faturalıya geçirdim o hatta da 500dk, 1000sms, 4gb net = 25₺
Kesinlikle turkcell kalitesi diyorum. Ben hattım çekmediği için turkcelle geçtim ve şuan geyet iyi 2 diş 4G çeken hat şuan full 4G çekiyo. Turkcellin kampanyalarıda güzel örneğin sinema bileti bi alana bi bedava veriyo ve geçerli sinemalar çok vodafonede bedava bilet verdiği sinema sayısı azdı. Bu küçük bi örnek tabi

Süpermiş, ben de bugün hattı getirecekler 2-3 güne de numara taşınır. Vodafone Red 15 'ten Turkcell Platinum 15 'e geçtim.

Mergulat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hiçbirisi müşteri odaklı değil Türkcell , vodafone , Türk telekom hepsi de aynı şeyin laciverti.. rekabet kurulu herkesi kararsız bırakarak zaten bunların rekabet içerisinde olduğunu zannediyor.. vodafone red de large tarifesi kullanıyorum.. önceden spotify vardı lig tv vardı.. sağolsunlar hepsini uçurdular.. uçurmaları hiç önemli değil öncelikle koskocaman şirketsin herşeye mesaj atmasını biliyosun. buna da mesaj at de ki " saygıdeğer kullanıcımız , üzgünüz ki spotify ile anlaşmamız bitmiştir. bu şekilde kampayada alternatifler üretmek için elimizden geleni yapacağız." mesajı at yeminle kullanıcıların hepsi hoşnut olur. adamlar iptal ediyor ne bir haber var ne bir bildirim var.. önceki arkadaşların söylediği gibi müşteri hizmetleri red olmasına rağmen hat saffada kalitesiz.. eğri oturup doğru konuşalım bir sıkıntı yaşadın mı diye sorsanız.. derimki ufak tefek sıkıntılar yaşadım fakat bunları büyütmek için elinden geleni yapan bir red müşteri hizmetleri olduğu için sağolsunlar soğuttular beni.. benim sloganım oldu artık ya şu cümle " elin ingiliz gavuru gelip beni deli gibi sömürüp köpek muamelesi yapacağına , giderim Türkcell'e hepsi bizden olmasa dahi bir kısmı yine bizim ülkemizin insanına dönüyor. Türkcell kazıklasın beni hiç değilse derim ki kendi ülkemizin adamı bunlar yapsın.. " taahhütüm bitsin saniye düşünmeden Türkcell..