Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Arena" ismi özenti, şık değil!

Bu konuyu okuyanlar

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
Türk Dili Kurultayı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, statlar ve spor salonlarına "Arena" adı verilmesi,nin doğru olmadığını söyledi.

5152829.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "Arena" çıkışı geldi. Türk Dili Kurultayı'nda konuşan Erdoğan, statlara ve salonlara verilen "Arena" ismini eleştirdi.

Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

Bir özentidir gidiyor. Kendi dilimizin zenginlikleri varken bu özentilerle adeta, biraz ağır olacak ama hayvanların yarıştırıldığı malum Avrupa’daki arenaları kalkıp spor salonlarında isim olarak kullanmak pek de kibar değil, şık değil.

Kendimizin yeteri kadar önem vermediği Türkçe konusunda başkalarının hassasiyet göstermesini bekleyemeyiz. Dilimizle birlikte milli ruhumuzun da zayıfladığı gerçeğini kabul etmeli ve bu konudaki tedbirleri ona göre hep birlikte almalıyız. Dilimizin zenginliklerinin tamamını kucaklayan bir anlayışla Türkçemize sahip çıkacağız.

kaynak: fanatik

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Doğru Söylüyor,Arena ismi yerine alternatif bir isim bulunmalı.

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
Alternatif isim bulalım o halde arkadaşlar,

''Vodafone Spor Alanı'' ile başlatıyorum :)

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Vodafone sahası yada Vodafone Futbol Meydanı

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
adam istediği ismi koyuyor çünkü önünde bir engel yada en azından bir eleştiri yok. bu kadar akademisyendi, edebiyatçıydı dururken bunu da cumhurbaşkanı gündeme getirip düzeltmeye çalışıyor. o kurumlarda tonla para alıp çalışıyorum diye geçinenler ne iş yapıyor?

oğluna galatasaray fenerbahçe ismini koyanlar da duyduk bu ülkede. yetkili mercilerin engellemesiyle önü alınır ancak bu işlerin. kimse görevini düzgün yapmıyor ki sattımının memleketinde.

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
İlla arena yada spor alanı tarzı şeylere gerek yokki mesela bülbül yuvası gibi gibi isimli stadlar olabilir mesela trabzonsporun fırtına vadisi olabilir

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
İlla arena yada spor alanı tarzı şeylere gerek yokki mesela bülbül yuvası gibi gibi isimli stadlar olabilir mesela trabzonsporun fırtına vadisi olabilir

aynen öyle. bjk den kartal yuvası beklerdim mesela. taraftarı kendi arasında bile kartal yuvası diyor da bunu neden stadına vermiyorsun hayret ediyorum. vodafone arena, pehh

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Para veriyorlarsa, "Vodafone Kartal Yuvası" olabilir.