Çevrecinin daniskası!

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
cevrecitayyip.jpg

Penguen dergisi Başbakanın 'Ben çevrecinin daniskasıyım' açıklamasını kapak konusu yaptı. İşte o karikatür.
vreciler boş zamanlarını dolduruyor. Asıl çevreci benim. Ben çevrecinin daniskasıyım" sözleriyle siyasi litaratüre yeni bir 'seviye' örneği sokan Başbakan Erdoğan'ı mizah dergisi Penguen böyle hicvetti...

Bence Bu Sefer Çok İleri Gitmiş Penguen Dergisi...

Alıntı

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bencede fazla ileri gitmişler, İnşAllah gereği yapılır...

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
açıkcası ağzından çıkanı kontrol edemiyor :)
ama çok da yakışık aldı diyemem şahıstan iğrensem de.

Velhasıl bu adamın inanılmaz destekçileri var ya lafım size ; önüne kağıt konulmadan konuşamıyor dedğiniz adam varya böyle hazırlıksız yada da sağda solda panel olmayınca işte böyle konuşmuyor. bir de arkadaşa bakın. Selametle.

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
penguenin ve uykusuz dua etsin kapanmadı akp .. varı yoğu akp adamların onlar olmadımı ne çizcekler acaba..

RadioHead

Asistan
Reaksiyon puanı
4
haklısın akp den başka kim böyle demeç verebilir degilmi..

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Güzel olmuş çizen kimse tebrik etmek gerek :)

Remi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Harika tebrikler. Az bile yazdıkları çizdikleri. Devam Penguen. Arkandaki halkın sesini dinle.

Remi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
мυяαт;422552 dedi ki:
başbakanımıza fazla ayıp ediolar bence...

Peki ya başbakanın ayıpları.....

- ananı alda git...
- askerlik yan gelip yatma yeri değildir....

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
böyle milletimizn temsilcilerine hakaret yapan onları küçük düşürücü mahluklar oldukca biz hiç ilerleyemeyiz..... ayıp gercekten ya sahsen böyle insanlarla aynı yolda yürümek bile istemezdim...

мυяαт

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki ya başbakanın ayıpları.....

- ananı alda git...
- askerlik yan gelip yatma yeri değildir....
onlar da yanlış tabi ama başbakana yapılan ilk ayıp deil, çok fazla yapıldığı için böyle bi yorumda bulundum...

Webkont

Asistan
Reaksiyon puanı
0
herşeyden önce bir başbakan.. Bir kaç kendini bilmez yüzünden bu derece konulara alet edilmesi yanlış.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
İngiliz bir gazete eski başbakan Tony Blair i köpek olarak karikatürize etmiş ve başbakanın buna tepkisi olmamıştı. Rahmetli Cumhurbaşkanımız Özal kendisi hakkında çizilen tüm karikatürleri saklar gelen yabancı devlet adamlarına gösterirmiş. Bu kendine güvenen , belli bir seviyeyi geçmiş olan devlet adamlarının göstereği davranıştır. Tayyip ise bu yolla dava açarak kazanacağı paralarla zengin olmaya karar vermiş sanırım. nerdeyse kendine oy vermeyenlere de dava açacak Tayyip:)

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
böyle milletimizn temsilcilerine hakaret yapan onları küçük düşürücü mahluklar oldukca biz hiç ilerleyemeyiz..... ayıp gercekten ya sahsen böyle insanlarla aynı yolda yürümek bile istemezdim...

Yazıkkk...Tayyip'e muhalifleri çok mu yanlış yapmış..Kıyamam ben sana:) Çok mu üzüldün. Senin başbakanının hiç suçu olmadı demi?

hasal111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
мυяαт;422552 dedi ki:
başbakanımıza fazla ayıp ediolar bence...

sevsende sevmesende bu adam bizim başnakanımız sahip çıkmamız gerekiyor.
penguen değil hepsi maymun...:icon_-1:

velia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler herkes bişiler söölemiş ama benim şöyle bir prensibim var eğer bir konuda bilmişlik taslıyorsan o konuya çözüm getirecek birşeyler yapman lazım,
Başbakana kafa tutuyorsan başbakanlık yapacaksın yada sence başbakan olması gereken kişiyi buraya yazacaksın. oturtuğumuz yerden ahkam kesmekle bu işler olmaz.
Not: Başbakanın konuşmaları yanlış ama bunlar yanlış eee doğrusu ne kim yapacak buna birşey diyemiyorsan susacaksın. bu ülkede 3 kişiden biri AKP ye oy verdi bunuda unutmayın.Sonra Tuncay Özkan durumuna düşmeyin.

Penguen dergisinin karikaturune gelince ahlak yoksunu insanlar. Bir gun dergileri bir yerde elime geçti iğrenç ötesi karikatürler ahlak yoksunu konular ben bunu kız kardeşime anneme babama okuturum diyen varsa başka bişi demiyorum.

Kalın sağlıcakla.

ernesto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok ya susacakmışız..

bir söz vardır

herkes haddini bilse ne amerika keşfedilirdi ne tekerlek...

Başbakanın haddini bilipte şehitler e "Askerlik yan gelip yatma yeridir" dedi dimi.

Yüzlerce şehit veren aileler susssun dimi

yağma yok

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Karikatür, ele aldığı konuları komik veya iğneleyici olması için abartan veya çarpıtan resim türüdür. bu sanatsal bi çalışmadır, anlamak belli bi kültür birikimi gerektirir.. ama bizim milletimizde ne yazik ki heykellere bile açık diyerek karşı çıkıyo, karikatüre ahlaksız demeleri çok normal.. dünya görüşünün farklılığı burada açığa çıkıyor....

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
penguenin ve uykusuz dua etsin kapanmadı akp .. varı yoğu akp adamların onlar olmadımı ne çizcekler acaba..

Türk mizahını bilmeden yorum yazmak bu olsa gerek..

Söz konusu dergilerin sadece varı yoğu AKP değil.. Merak etmeyin CHP'yide Çiziyolar.. Genelde Hükümetin yanlışlarını mizahi yorum katarak yaparlar.. Misal bundan önce Turgut Özal içinde yapılıyodu.. B.Ecevit içinde..

Bende Penguen ve Uykusuzun tüm serisi var.. sıkı takipcisiyim anlıyacağınız.. AKP'den de çok çizilecek Gündem konuları mevcut dergilerde.. Dergilerin ilk 1 ve 2. sayfalarında mevcuttur..

Penguen & Uykusuz .. :icon_:

ChernobyL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
legolas444 başbakanın sürekli tazminat davası açtığını söylüyorsun peki açtığı kişilerin yazdığı çizdiği şeylere hiç baktın mı doğru dürüst işini yapan adama kimse bi şey demez.
ayrıca ben penguen in karikatür değil siyasi bir dergi olduğunu düşünüyorum..

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Çevreciyim diyenlere ve özellikle Greenpeace denilen garabete şüpheyle yaklaşıyorum. Ayrıca Bergama'da gösteri yapanları da hiç gözüm tutmuyor...Haklı mıyım yoksa dolduruşa mı geliyorum...ileride görürüz bakalım @:{I~

velia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok ya susacakmışız..

bir söz vardır

herkes haddini bilse ne amerika keşfedilirdi ne tekerlek...

Başbakanın haddini bilipte şehitler e "Askerlik yan gelip yatma yeridir" dedi dimi.

Yüzlerce şehit veren aileler susssun dimi

yağma yok

susma ama konuştuklarında ipe sapa gelsin yok amerika keşfedilmezdi tekerlek bulunmazdı.
Evet gördük dağlıca baskını olurken komutanlar düğünde göbek atıyormuş ve de neymiş dağlıca baskını önceden haber verilmiş bu adamlara şimdi de lafının arkasında duracakmısın bakalım .
Askerlik ne yeriymiş..... karakolun basılırken göbek atma yeri başbakan yanlış söylemiş...

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Valla çok ileri gittiği falan yok. Yurtdışında bu tip şeyler hep olur. Bu tip şeylere mizahla yaklaşılmadığı sürece hayat geçmez... Bence az bile yapmışlar...