PowerBank alırken

Bu konuyu okuyanlar

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Bir powerbank almak istiyorum. 2600 mah lık bataryamın iki katı olması bana yeterli olacaktır sanırım. Fakat telefonumu başka şarj aletiyle şarj etmek durumunda kaldım 3 gün. Telefonun bataryası kafayı yedi. Acaba powerbank ile şarj edince benzer bir sorunla karşılaşır mıyım?

telefonun şarj aletinin output'unda
9.0 V - 1,67 A
5.0 V - 1 A
yazıyor
Telefonun bataryasında Charge Voltage: 4,35 V/ 2600 mah yazıyor.

Powerbank'in bataryamı bozmaması için, ya da başka şarj aletiyle şarj ederken, değerlerin ne aralıkta olması lazım? Ya da nelere dikkat etmeliyim?

Reaksiyon puanı
628
Benzer sorunla karşılaşmazsınız büyük olasılıkla. Ama şunu dikkat edin alacağınız taşınabilir sarj aleti Xiaomi, TP Link, Samsung, Asus gibi iyi ve güvenilir bir marka olsun. Sonra şu olabilir: "aaa bu taşınabilir sarj aleti ucuzmuş. Yorumlar da iyi. Hadi şunu alayım. AA ne oldu şimdi bozuldu." veya "aaa sarj etmiyor."

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Xiaomi iyi ve güvenilir marka oldu mu ya? Güvenilirliği tartışılsa da, son dönemdeki kariyeri cidden sempati kazandı.

Yani, normal şarj aleti ile şarj etmemden farkı olmayacaktır? Teşekkür ederim

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Bir powerbank almak istiyorum. 2600 mah lık bataryamın iki katı olması bana yeterli olacaktır sanırım. Fakat telefonumu başka şarj aletiyle şarj etmek durumunda kaldım 3 gün. Telefonun bataryası kafayı yedi. Acaba powerbank ile şarj edince benzer bir sorunla karşılaşır mıyım?

telefonun şarj aletinin output'unda
9.0 V - 1,67 A
5.0 V - 1 A
yazıyor
Telefonun bataryasında Charge Voltage: 4,35 V/ 2600 mah yazıyor.

Powerbank'in bataryamı bozmaması için, ya da başka şarj aletiyle şarj ederken, değerlerin ne aralıkta olması lazım? Ya da nelere dikkat etmeliyim?
Aman güvenilir bilindik marka al. Bom bom patlıyor çünkü bunlar