Mehmet Şimşek: Atatürk madeni paradan çıkarılmayacak

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Atatürk'ün portresinin yeni basılan madeni paralardan çıkarılacağı iddialarına açıklık getirdi.

upload_2017-2-22_10-37-56.png

TBMM Genel Kurulunda, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere vergi indirimi, Ahilik Sandığı kurulması, yabancılara konut ve iş yeri satışlarında KDV istisnası, TEDAŞ ve tarımsal kredi alacaklarını yeniden yapılandıran düzenlemeleri de içeren "Torba teklif"in üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

Teklifin tümü üzerinde soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Atatürk'ün portresinin yeni basılan madeni paralardan çıkarılacağı iddialarına da açıklık getirdi.

"ATATÜRK PORTRESİ MADENİ PARADAN ÇIKARILMIYOR"

Atatürk'ün portresinin yeni basılan madeni paralardan çıkarılmasının söz konusu olmadığını belirten Şimşek, "Bunlar sınırlı sayıda basılan hatıra paralardır. Hiçbir şekilde ülkemizin kurtarıcısı, kurucusu ve hepimiz için büyük lider olan Atatürk'ün portresinin madeni paralardan çıkarılması asla ve asla söz konusu değildir, olmayacaktır. Hatıra paralara sınırlı bir istisnadır." dedi.

Türkiye'nin zor bir konjonktürden geçtiğini dile getiren Şimşek, "Geçici birtakım sıkıntılar var ama inanıyorum ki daha çok reformla, rasyonel politikalarla Türkiye'nin aşamayacağı hiçbir sorun yoktur. Türkiye'nin geleceği parlaktır." diye konuştu.

Kaynak :Mehmet Şimşek: Atatürk madeni paradan çıkarılmayacak

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yok bide çıksaydı. Bunu konuşuyoruz ya. Vay halimize...

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bunu konuşmuyoruz da, birileri böyle ortalığa uluorta üfürünce zehirli zerrecikler gibi yayılıyor, adam da çaresiz cevap veriyor ne yapsın yani?!
Doğru. Ama neden konuşuluyor işte o da önemli? Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Darphane eskiden beri zaman zaman hatıra paralar çıkarır.
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü

Bakın bura satıştaki hatıra paralar var.

Satışta olmayanlar listesi bayağı uzun ve çok çok ilginç hatıra paralar var.
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü

Mutlaka paralara bakın derim çok ilginç paralar var.

Geçmişten bu yana darphannin yaptığı bu uygulama hangi cahil bir zeka özürlünün bu hatıra pralardan birine rastlayıp bu şekilde yorumlandı ve o delinin çukura attığı bu taşı neden ülke olarak çıkarmaya çalılıyoruz.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
zaytung haberi diye giriş yaptım, çıkıyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Böyle bir şey olsaydı ülkeyi terk ederdim...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Avrasya köprüsüne anket açmışlardı, Atatürk mü olsun, II. Abdulhamit mi diye.
Atatürk oyları daha yüksek çıkınca anket iptal edildi.
İktidarın içerisinde Atatürk ile sorunu olanlar var, bu kesin.

Dolayısıyla bu haberler boşuna çıkmıyor.
Bu haberlerin yıpratmak amacıyla çıktığını düşünmek naif bir düşüncedir.

C48GbmfWEAAuwG_.jpg

tekpi2.jpg

ataturk-puttur-onunde-durmayiz-2506141200_m.jpg

akp-atat%C3%BCrk.png

search

meclis-ve-ataturke-hakaretler-yagdiran-siyasetcinin-oglu-akpden-aday-0904151200_m2.jpg

C48GbmfWEAAuwG_.jpg

77956.jpg

Şimdi arasam 100 tane böyle resim bulurum.
İktidar içerisinde Atatürk düşmanlığı yapan kesim HDP kadar sayıca fazla olmasa da mevcut.
Maalesef bu sözleriniz Atatürk'ü seven insanlara güven vermemekte.
Maalesef bu sözleriniz ancak Atatürk kini ile dolmuş vatan hainlerine güven vermekte.
Yapılan propogandalar ile Yunan uçaklarından Anadolu köylerine Yunan ordusu Halife'den izin aldığı için Halife ordusu sayılır kağıtları atan cemiyetin başkanını, şapka takmadığı için idam edildiğini sananlar var yani bu bozuk niyetli şahıslar o derece manipülasyon yapabilme kabiliyeti kazandı.
Mevcut iktidar 15 yıldır bir tane yapısının adına Atatürk ismini vermedi, bilhakis Atatürk isimleri olan yapıları her yıl birer ikişer isimlerini değiştirdi.
Başta PKK'lı ve FETÖ'cü teröristler olmak üzere ne kadar vatan haini varsa Atatürk'e kin beslemekte.
Bu ikisine hoş gözükmek için zamanınca yapılanlar hala akıllarda. (Misal çözüm sürecinde PKK'ya hoş gözükmek için TC tabelalarının sökülmesi)

Güven kazanmak zordur, kaybetmek kolaydır.

Son düzenleme:

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Madeni parayla Kamal Atatürk'e sahip çıkmak... Hmmmm

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Böyle diye diye zaten oluyor bu işler, yavaşça ve alıştırarak.
Stadın ismi kaldırılır, stad ismi ile Atatürk'e mi sahip çıkacaksınız ?, başka bir yerden ismi kaldırılır, aynı cümle, müfredattan yavaşça kaldırılır, aynı cümle.
Cümlede sorun yok, Atatürk'ü hemen her alandan çıkarma icraatleri devam etmekte, sorun burada.
Samimiyetsizlik ile manipüle etmek zaten ancak bu şekilde icra edilebilir, başka yol yok.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Kusura bakmayın da Kamal Atatürk ya da bir başkasının sevgisi insanların kalbine işlemedikten sonra Mars'a adını kazısan neye yarar. Sevgi soyut, somut şeylerle sevgi tecelli etmez. Taşla toprakla olmaz bu işler. Bi öğrenemediniz..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Klasik ezberlenmiş cümleler söylemektesin.
Biz herşeyi hızlı öğreniriz, merak etmeyesin.
Ben de sana klasik uslupla cevap vereceğim.
Senin kimseyi sevme mecburiyetin yok.
Hakaret etmemen kafi.
Manipüle etmemen kafi.
Yozlaşmaman kafi.
Terör destekçilerine sahip çıkacağına, Atatürke sahip çıkman kafi.

Sizin söylemleriniz ancak modacı söylemlerdir.
Sizin görüşleriniz de ancak konjektürel görüşlerdir.
Biz dün ne dediysek bugün de aşağı yukarı aynısını demekteyiz.
Siz ise dün çıkarınız neyi gerektiriyorsa onu derken, bugün çıkarınız neyi uygun görmekteyse onu demektesiniz.

Misal böyle bir resim var.
AKP-T%C3%9CRKLERE-NEDEN-D%C3%9C%C5%9EMAN.jpg

Bu resimde mutlu musun yüzde elli sözünü son derece yanlış bulduğumu söyleyerek başlayayım.
Ama bugün milliyetçi geçinen bazı şahısların geçmişte Türk bayraklı gösterilere dahi izin vermediklerini ve aynı dönemde PKK, Abdullah Öcalan bayraklı gösterilerin rahatlıkla yapıldığını hatırlatıyorum.
akil-insanlar-heyeti-toplantisinda-bayrak-ve-istiklal-marsi-tartismasi-1505131200_m.jpg

Bu da yetmedi bayrağa, istiklal marşına ve her türlü milli değere hakaret eden haddi aşmış kötü niyetli kişiler vardı ve bu kişilerin çoğu yüksek mevkilerde idi.

Peki bunu niye hatırlatıyorum ?
Birkaç yıl önce olsa idi sizin gibi milliyetçi geçinenler çıkarları gerektirdiği için bu yapılanları savunacaktı ve nitekim şiddetle savundular.
Biz ise aynı değerleri savunacaktık.
Çünkü siz yapılan herşeyi çıkarınız uğruna savunma alışkanlığına sahipsiniz.
Bundan vazgeçmeniz ve samimi olmanız sizin hayrınızadır.

Benim demek istediğim tek bir nokta var.
Açıklamalar artık güven vermiyor çünkü güven kaybedildi ve tekrar kazanılması zaman alacak.
Gerçi iktidarda sizin gibi kitle mevcutken o güven kısa ve orta vadede kazanılır mı, emin değilim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ne çok Atatürk düşmanı varmış beğenmeyen arabistan'a gitsin.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Bu işler lafla olmuyor, klavye başında ne ülke kurtarılır ne de Atatürk'e sahip çıkılır. Seçim zamanları şezlonglardan kalkıp sandığa gidin, sahip çıkın o zaman.
Bakıyorum laftan, ezberden başka icraat yok. Yıllardır aynı teraneler, aynı ezber. Lafa gelince muasır medeniyetler, icraate gelince Afrika. İş yapın kardeşim. Takılıp kalmışsınız ezberlere, korkularla nereye kadar. Çok çalışmanız lazım
--- Gönderi Güncellendi ---
ne çok Atatürk düşmanı varmış beğenmeyen arabistan'a gitsin.

Benim tarihim 90 yıla sığmayacak kadar büyüktür. Bu topraklar da kimsenin babasının malı değildir. Koskoca medeniyeti 3 5 kişiye indirmeyezsin. Hem sen kimsin de bana yol gösteriyorsun. Haddini bil

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sizin cümleleriniz ancak fabrika çıkışı, glikoz şuruplu ve katkı maddeli, seri üretim ezberidir.
Kimsenin tarihi 90 yıla sığdırdığı da medeniyeti 3-5 kişiye indirdiği de yoktur.
Bilhassa bu ülkede tarih dersinin öğretilmeye başlanması ve Türk Tarih Kurumu'nun kurulması Atatürk ile olmuştur.

Asıl bu cümleleri söyleyen kaç kişi varsa tarihi sadece Osmanlı ile eş görmektedir.
Hatta Osmanlı'nın tamamı bile değil sadece küçük bir kısmı ile eş görmektedir.
Onların samimiyetsizliklerinin ve yalanlarının kanıtı budur.
Merakın olmasın ki bizim tarihe bakış açımız, sizinkinden en az 10 kat geniştir.

Klavye başında kimsenin ülke kurtardığı yoktur, bu ezbere cümleleri söyleyeceğine kendine ait cümleler söylemen senin hayrınadır, hem zihnini kuvvetlendirir.
İcraat yok diye kibirlenmektesin, bu kibrinin nedeni birtakım hayal dünyasında kurulmuş yalanlara inanmandan ötürüdür.
Böyle kibirlenenlerin çoğu az çalışıp dalkavukluk ile mevki edinmiş insanlardır.
Nitekim çalışkanlık tevazuyu ve iyi ahlakı yanında getirir, misal Aziz Sancar'ın kişiliğine bakarak bunu görebilirsin.
Tembellik, dalkavukluk ile mevki edinmek ise kibri. misal liyakata önem verilmeyen yerlerde yüksek mevki sahiplerine bakarak bunu görebilirsin.

Kimsenin korkusu da yoktur, sadece bazı şeyleri hatırlatmaktayız.
Benim bunları hatırlatmamın nedeni bu iddiaların boş olduğu söylemine karşı cevap içindir.
Nitekim bu iddialar boş değildir.
Çünkü güven ortamı kaybedilmiştir, tamiri için zamana ve iyi niyete ihtiyaç vardır.
Cevaptan rahatsız olsanız da Allah'ın izniyle bazı hataların tekrarlanmaması için hatırlatacağız, başka yolu yok.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Atatürk dediğimiz kadar ALLAH deseydik şimdiye cennetteydik.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sayın modum karizmatik bir cümle söylemiş olsanız da teorik olarak haksızsınız çünkü Işid üyeleri sizin bahsettiğiniz sayıda Allah demiştir ama çoğunun cennete girmesi pek mümkün değildir.
Nitekim cennet o kadar da kolay değildir.

""
Acaba sizden öncekilerin başlarına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeksizin, kolayca Cennet'e gireceğinizi mi sandınız? Onlar öylesine ağır sıkıntılara ve zorluklara uğradılar, öylesine sarsıldılar ki, peygamberleri ile çevresindeki inanmışlar; Allah'ın yardımı ne zaman gelecek?» dediler. İyi bilin ki, Allah'ın yardımı yakındır.
""
BAKARA-214

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sayın modum karizmatik bir cümle söylemiş olsanız da teorik olarak haksızsınız çünkü Işid üyeleri sizin bahsettiğiniz sayıda Allah demiştir ama çoğunun cennete girmesi pek mümkün değildir.
Nitekim cennet o kadar da kolay değildir.

""
Acaba sizden öncekilerin başlarına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeksizin, kolayca Cennet'e gireceğinizi mi sandınız? Onlar öylesine ağır sıkıntılara ve zorluklara uğradılar, öylesine sarsıldılar ki, peygamberleri ile çevresindeki inanmışlar; Allah'ın yardımı ne zaman gelecek?» dediler. İyi bilin ki, Allah'ın yardımı yakındır.
""
BAKARA-214
Kalp Allah demedikçe dil istediğini yapsın, nafile. Sonuç olarak ne söylemek istediğimi anladınız. Kalıp olarak ne söylemek istediğimi anlamak istemeyip işi yüklemin derinliklerine sürüklemişsiniz.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ben sizin ne anlamda söylediğinizi biliyorum zaten.
O yüzden sadece teori olarak haksızsınız dedim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Mustafa Kemal Atatürk diyememek te ayrı bir mesele tabi...

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Ha bide, Başkomutan Gazi Recep Tayyip Erdoğan var, unutmayalım.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kamal? Kemal olması gerekmez mi?
Gazi Mustafa Kamal Atatürk kendi ismini kemalden kamal olarak değiştirmiştir. Bu kendi isteğiyle olan olaydır. Bunu araştırabilirsiniz gayet açık kaynaklarda görebilirsiniz. İki kelimeninde anlamlarına bakarsanız ne anlamla değiştirdiğini anlarsınız.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Asıl gereksiz konular bence bunlar.
Atatürk son yıllarında Kamal kelimesi Göktürk dilinde "Kale "anlamına geldiğinden, daha öz bir Türkçe isme sahip olabilmek için bu değişikliği yaptı.
Lakin yıllar sonra yapılan çalışmalarda bu ismin kaynağının Göktürk Devleti olmadığı, Arap kökenli bir sözcük olduğu kanısına varıldı.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Asıl gereksiz konular bence bunlar.
Atatürk son yıllarında Kamal kelimesi Göktürk dilinde "Kale "anlamına geldiğinden, daha öz bir Türkçe isme sahip olabilmek için bu değişikliği yaptı.
Lakin yıllar sonra yapılan çalışmalarda bu ismin kaynağının Göktürk Devleti olmadığı, Arap kökenli bir sözcük olduğu kanısına varıldı.
Evet gereksiz konular zaten buraya kadar sürüklendik bir şeyler anlatmaya çalıştık arkadaşlara önemli olan bu :)