Windows'u Etkinleştir Yazıyor ! Zaten etkin olması lazım ..

Bu konuyu okuyanlar

PunchAss

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bugün sistemime yeni ekran kartı, psu ve bir de yeni anakart takıldı. Sene başında orjinal windows 7 den windows 10'a geçtim. Fakat şimdi Windowsu etkinleştirmek için ayarlara gidin yazıyor. Ayarlara girdiğim zamanda etkinleştirme anahtarı istiyor. Anakart değiştikten sonra böyle oldu onla bir alakası olabilir mi ? Lütfen yardım edin, Windows 10 hala ücretsizken halledelim şu konuyu.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Anakart değiştiği için lisans iptal olmuş. Windows 7 lisansınız var ise onunla etkinleştirme yapmayı deneyin olmazsa Microsoft'u arayıp durumu anlatın belki yardımcı olabilirler

PunchAss

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Anakart değiştiği için lisans iptal olmuş. Windows 7 lisansınız var ise onunla etkinleştirme yapmayı deneyin olmazsa Microsoft'u arayıp durumu anlatın belki yardımcı olabilirler
Windows 7 lisansımı bilmiyorum. Başka bir yöntemi yok mu ?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Eski anakartını sadece 1 kere takıp anahtara bak dostum. @Kadima nın önerdiği programla.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Aynı sorunu bende yaşadım bir çare bulamadım lisans aldım. :)

Mustafa UYGUR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu konu ile ilgili en güzel cevabım şu olacak eğer bir lisans ile yükseltme yaptıktan sonra windows 10 lisansınızı göremiyorsanız sana adım adım yapman gerekeni anlatmak isterim. Windows 7'den Windows 10'a geçerken bilgisayarındaki lisans numarasını alıp direk anakartın içine lisans gömmekte ve bu lisans numarasını bulmakta sıkıntı yaşıyoruz . Şimdi anakartını değiştiğin için Windows 7 yükleme yapıp Windows 10 a yükseltme yapacaksınız ve ardından bir program sayesinde Windows 10 a geçtiğin için farklı lisans numarasını entegre edecek o entegre edilen lisans numarasını ( Recovery Keys 9.0.3 ) ile bütün lisansları pdf uzantılı olarak kaydetme imkanınızı yakalarsınız. örnek bir fotoğraf olarak belge olarak sunmuş bulunmaktayım. . Kart değiştirdin veya format attın lisans anahtarım yok diyip ilerleyeceksin en son lisans girme işlemine gelip yedeklediğin lisans numarasını girerek düzenli şekilde windowsunu aktif hale getirebilirsin.

Programı yükleme adresi reklam olmasın diye direk link adresini vermek istiyorum.
h tt ps:/ / cloud.mail.ru/public/fefc8e97cc07/Recover.Keys.8.0.3.112.Enterprise.x64x86.rar

Файл из Облака Mail.Ru

Ekli dosyalar

• Tarama Sonucu.jpg
    Tarama Sonucu.jpg
    481.5 KB · Görüntüleme: 940

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yeni lisans dediğin 50 TL cik :D
Bunun yerine winodws7 kursun otomatik lisanslamazsa ilaçlasın onu sonra windows 10'a yükseltme yapsın windows 10 otomatik lisanslanıyor. Temiz kurulum yapmak istiyorsa tekrar windows 10'u islip windows 10 yüklesin temizden yine otomatik lisans veriyor :D

Mustafa UYGUR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni lisans 50 tl falan değil arkadaşlar + arkadaşımız anakart değişimi yaptığı için gömülü bir lisans ı geriye tekrar temiz windows 10 kurmakla lisanslama yapmaz. ben ortak çözüm olarak koydum ve bu program network üzerindeki bütün bilgisayarların adlarına göre tarama yaparak lisansları çıkartır. iyi deneyimler ... :)

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Yeni lisans 50 tl falan değil arkadaşlar + arkadaşımız anakart değişimi yaptığı için gömülü bir lisans ı geriye tekrar temiz windows 10 kurmakla lisanslama yapmaz. ben ortak çözüm olarak koydum ve bu program network üzerindeki bütün bilgisayarların adlarına göre tarama yaparak lisansları çıkartır. iyi deneyimler ... :)
OEM lisans 50 lira. Ben aldım kullanıyorum ve bunu söyleyen arkadaş satıyor :D

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bunun yerine winodws7 kursun otomatik lisanslamazsa ilaçlasın onu sonra windows 10'a yükseltme yapsın windows 10 otomatik lisanslanıyor. Temiz kurulum yapmak istiyorsa tekrar windows 10'u islip windows 10 yüklesin temizden yine otomatik lisans veriyor :D
Microsoft bu açığa nasıl izin veriyor anlamış değilim :D 27 Temuuzdan sonra bu şekilde lisanslama yapanlara bir gıcıklık yapmaz umarım :D

50 TL'ye ben satıyorum o yüzden söylemiştim :D Senin söylediğin yöntemin benzerini de ben söylemiştim. Sorun şu ki arkadaş önceki windows 7 lisansını da bilmiyor. 4 Seçeneği var şuan.
1- Eski anakartı takıp mevcut lisansları alarak yeni anakartta etkinleştirme yapmayı denemek. Ama bu olmayabilir çünkü büyük ihtimal lisanslar OEM'dir.
2- Microsoft'u arayıp durumu anlatarak bi ihtimal yeni lisans ya da eski lisans ile etkinleştirme işlemini yaptırabilir.
3- @Lazzz'ın dediği yöntemi uygulamak.
4- Yeni lisans satın almak.
:D

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
İlaç işe yaramadı bende, bir süre sonra geçici Windows lisansınızın süresi sona ermek üzere diye hata verdi hem bu kadar uğraşmaktan'sa 50₺ vermek daha kolay.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bence hayret ettim gerçekten. Şuan Windows 10 lisansı anakarta gömülü şuan 8.1 dreamspark kullanıyorum. Ama elinde bir lisansın olsun derim. Bizim yaptığımız işin geri tepmesi olabilir yükseltmeler bitince :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İlaç işe yaramadı bende, bir süre sonra geçici Windows lisansınızın süresi sona ermek üzere diye hata verdi hem bu kadar uğraşmaktan'sa 50₺ vermek daha kolay.
Ben 1 ay kadar kullandım ufak tefek hatalardan dolayı 8.1'e geri düşürdüm. Ama bu ay tekrar 10'a geçerim.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
kullandığın aktivatörden de kaynaklanıyor olabilir. Başka aktivatör araçları ile olabilir aslında :)

Mustafa UYGUR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben program önerdim bilgisayarınızda bi çok uygulamalarınız var ve lisans anahtarlarını bilmiyorsunuz o zaman işte kullanman gereken program olarak sunmak isterim. umarım yardımcı olmuşumdur ki sizlere yardım olmazsa bile başka arkadaşlara yardımın dokunacağından adım gibi eminim :) ..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
vatandaşın eski motherboard'u yanık bunu da göz önüne alın.

PunchAss

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar ben program önerdim bilgisayarınızda bi çok uygulamalarınız var ve lisans anahtarlarını bilmiyorsunuz o zaman işte kullanman gereken program olarak sunmak isterim. umarım yardımcı olmuşumdur ki sizlere yardım olmazsa bile başka arkadaşlara yardımın dokunacağından adım gibi eminim :) ..

vatandaşın eski motherboard'u yanık bunu da göz önüne alın.

Aynen eski anakart pert. Şimdi anladığıma göre sizin söylediğiniz programı yükleyip W7 den W10 a geçerken kullanılan lisansı bulabilecek miyim ?

PunchAss

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Benim bildiğim kadarıyla yok. Çünkü etkinleştirme işleminde lisans bilgisi anakarta gömülüyor. Anakartta değiştiği için sistem lisansı bulamıyor.
Yine de Key Viewer uygulaması ile sistemde gömülü lisans var mı bakabilirsin.
http://www.nirsoft.net/utils/produkey-x64.zip

Son seçenek Microsoft'u aramak :)

Verdiğin linkteki programda bir key çıktı ancak o keyi girdiğim zaman etkinleştirilemedi diyor ve aynı hatayı veriyor. Şuan kapanmış destek, yarın aramayı deneyeceğim..

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Verdiğin linkteki programda bir key çıktı ancak o keyi girdiğim zaman etkinleştirilemedi diyor ve aynı hatayı veriyor. Şuan kapanmış destek, yarın aramayı deneyeceğim..
Key hangi sürüm için peki? Windows 7 mi 10 mu?

PunchAss

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sorunumu çözdüm arkadaşlar. Microsoftu aradım ama aslında aramama da gerek yokmuş. Bu kadar yıl bu bilgisayarı kullandım, kasanın yanındaki stickerı görmemişim. Üzerinde önceden kullandığım W7 keyi yazıyodu. Onu girdim halloldu. Yinede yardımlarınız için sağolun.