BİLGİSAYAR HIZLANDIRMA

Bu konuyu okuyanlar

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Yıl 2016..
Oyunlar, Programlar yenileniyor ve bu bizim işimizi zorlaştırıyor.İşlem yaparken ya da oyun oynarken olan kasmalar, takılmalar hepimizi sinir ediyor :) Ve bende bunun için bir yıllık araştırma sonucumu burada size anlatıyorum, umarım işinize yarar..

1-) MSCONFİG AYARLARI!

'Windows+R' tuşlarına aynı anda basarak 'ÇALIŞTIR'ı açıyoruz.Kutucuğa 'msconfig' yazdıktan sonra 'TAMAM'a tıklıyoruz.Buradan 'BAŞLATMA' sekmesine gelip 'TÜMÜNÜ DEVRE DIŞI BIRAK' seçeneğine tıklıyoruz.

'Windows+R' tuşlarına aynı anda basarak ÇALIŞTIR'ı açıyoruz.Kutucuğa 'msconfig' yazdıktan sonra TAMAM'a tıklıyoruz.Buradan HİZMETLER sekmesine gelip, 'TÜM MİCROSOFT HİZMETLERİNİ GİZLE' seçeneğine tıklıyoruz ve 'TÜMÜNÜ DEVRE DIŞI BIRAK' diyoruz.

2) GÖRÜNÜMÜ PERFORMANS'A AYARLAMA!

'BİLGİSAYARA' sağ tıklıyoruz ve özellikler kısmına geliyoruz.Buradan 'GELİŞMİŞ SİSTEM AYARLARINA'
gelip 'PERFORMANSA' giriyoruz.Daha sonra 'EN İYİ PERFORMANS İÇİN AYARLA' diyoruz ve kaydedip çıkıyoruz.

3) ÖNBELLEK TEMİZLEME!

LİNK : CCleaner - PC Optimization and Cleaning - Free Download

Verdiğim linkten 'Ccleaneri' indirin ve kullanın!

UMARIM İŞİNİZE YARAMIŞTIR!

Son düzenleyen moderatör:

MrVolkan

Asistan
Reaksiyon puanı
12
1. Bölümdeki 2.şey zararlı değil dimi? çünkü cok fazla şey devre dışı bırakıldı

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Windows'un bütün hizmetlerini devre disi birakinca muhtemelen bir cok program hata verecek. Orada bilincsizce her seyi kapatmak yerine neyi kapattiginizi iyi bilmeniz lazim.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Windows'un bütün hizmetlerini devre disi birakinca muhtemelen bir cok program hata verecek. Orada bilincsizce her seyi kapatmak yerine neyi kapattiginizi iyi bilmeniz lazim.
Windows'un tüm hizmetlerini kapatmaktan ziyade uygulamaların update hizmetlerini kapatmayı kastetmiştim :)

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Windows'un tüm hizmetlerini kapatmaktan ziyade uygulamaların update hizmetlerini kapatmayı kastetmiştim :)
Anlattığım şeyde zaten bu (MİCROSOFT HİZMETLERİNİ GİZLEDİK) ayrıca uygulamalardan hata almazsınız uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım..

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Anlattığım şeyde zaten bu (MİCROSOFT HİZMETLERİNİ GİZLEDİK) ayrıca uygulamalardan hata almazsınız uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım..
Kapanan şeylerin neredeyse hepsi GÜNCELLEME üzerine.

ctunc66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylaşım güzel fakat her şeyi kapat deyince neyin lazım olup neyin olmadığını bilmeyen insanlar yanlış yönlenebilir. Bilgisayar açıldığı anda çalışması istenen programlar olabiliyor. Özellikle resmi dairelerde kullanılan bazı programlarda. O yüzden oraya bir uyarı eklenebilir.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
CCleaner yerine BleachBit öneririm.
Yükledikten sonra ayarlardan Enable Community Cleaners seçeneğini işaretleyin ve tekrar başlatın. Sonra biraz bekleyin new win2app downloaded yazısını görünce bir kez daha tekrar başlatın.
CCleaner'a göre çok daha derin ve daha güvenli tarama yapıyor. Hatta Linux versiyonu bile mevcut.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
CCleaner yerine BleachBit öneririm.
Yükledikten sonra ayarlardan Enable Community Cleaners seçeneğini işaretleyin ve tekrar başlatın. Sonra biraz bekleyin new win2app downloaded yazısını görünce bir kez daha tekrar başlatın.
CCleaner'a göre çok daha derin ve daha güvenli tarama yapıyor. Hatta Linux versiyonu bile mevcut.
Eklentiniz için teşekkür ederim :)

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Paylaşım güzel fakat her şeyi kapat deyince neyin lazım olup neyin olmadığını bilmeyen insanlar yanlış yönlenebilir. Bilgisayar açıldığı anda çalışması istenen programlar olabiliyor. Özellikle resmi dairelerde kullanılan bazı programlarda. O yüzden oraya bir uyarı eklenebilir.
Düşünceniz için teşekkür ederim :) Fakat resmi bir kurumdan çok, kişisel bir bilgisayar için açmıştım bu konuyu.Yinede teşekkür ederim :)