Fikirlerinizi ve tecrübeleriniz bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

the imam50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar xperia m cihazımı emekli etttim yeni bir telefon alacağım. Bütçe taş çatlasa 1500. Kendi yaptığım araştırmalar sonunda samsung galaxy a5(2016) ve xperia z5compact arasında kaldım. htc desire eye ve m8 de değerlendirilebilir görünüyor.Birçok arkadaş lg g3-g4 asus zenfone gibi cihazları tavsiye ediyor fakat tercihim değil kesinlikle marka olarak sony htc samsung dan başka tercih etmiyeceğim. Günlük kullanımda batarya sıkıntısı olamayan perfonmansı güzel üzmeyecek bir cihaz arayışındayım. Ekran kesinlike 5,2 inçten büyük olmayacak cepte taşımak sıkıntı oluyor ve çok kaba oluyor tek el kullanım mümkün olmuyor sonuçta bu cihazın en önemli görevi telefon olması. Görüşlerinizi tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Arkadaşlar xperia m cihazımı emekli etttim yeni bir telefon alacağım. Bütçe taş çatlasa 1500. Kendi yaptığım araştırmalar sonunda samsung galaxy a5(2016) ve xperia z5compact arasında kaldım. htc desire eye ve m8 de değerlendirilebilir görünüyor.Birçok arkadaş lg g3-g4 asus zenfone gibi cihazları tavsiye ediyor fakat tercihim değil kesinlikle marka olarak sony htc samsung dan başka tercih etmiyeceğim. Günlük kullanımda batarya sıkıntısı olamayan perfonmansı güzel üzmeyecek bir cihaz arayışındayım. Ekran kesinlike 5,2 inçten büyük olmayacak cepte taşımak sıkıntı oluyor ve çok kaba oluyor tek el kullanım mümkün olmuyor sonuçta bu cihazın en önemli görevi telefon olması. Görüşlerinizi tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.
Z5c , g4 sana çözüm olabilir. Tavsiyem g4'dür. Z5c çok hantal tasarıma sahip o yüzden g4 alabilirsin.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
G4 daha hantal cihaz. 9.8mm

the imam50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Z5c , g4 sana çözüm olabilir. Tavsiyem g4'dür. Z5c çok hantal tasarıma sahip o yüzden g4 alabilirsin.
z5c 127 x 65 x 8.9 mm vs lg g4 148.9 x 76.1 x 9.8 mm hantal olan hangisi bidaha düşünün bu konuda. Ayrıca özellikle belirttim lg tercihim değil ve 5.2 inçden büyük ekran.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
a5 e göre z5c yi tavsiye ederim küçük ekran istiyorsanız

the imam50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dersenizki sony z5 compact ve galaxy a5 arasında düşünmenize gerek yok. Ben otobandada gitsem 140-150 hızı geçmem bana 300km/s hıza ulaşan arbayıda verseniz aynı olur 200/km hızda aynı. Yani a5 bana yeter kanaatim oluşursa ve cihazı sizlerde tavsiye ederseniz fiyat uygunluğundan dolayı tercih ederim.

the imam50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
a5 e göre z5c yi tavsiye ederim küçük ekran istiyorsanız
Teşekkürler. Bu fiyatlarda sizce en uygun F/p olarak saydığım markaların içinde z5 compact tan başka tavsiyeniz olurmu örneğin htc

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
htc m8 m9 pek hoşuma gitmiyor misal g5 vs m10 deseniz ma0 derdim ama m8 dense ben şahsen alacak olsam z5c alırdım tabi bu benim düşüncem imkan varsa x serisini de bekleyebilirsiniz ama o biraz tuzlu olur z5c güzel tercih bana göre

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
z5c 127 x 65 x 8.9 mm vs lg g4 148.9 x 76.1 x 9.8 mm hantal olan hangisi bidaha düşünün bu konuda. Ayrıca özellikle belirttim lg tercihim değil ve 5.2 inçden büyük ekran.
Dostum telefonu al eline sonra konuş. G4 kıvrımlı o en kalın noktası.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Samsung a5 2016 nodelini almanizi tavsiye etmem. A5 2016 modeli ekran, pil, kamera, kasa malzemesi konularinda fiyatinin karsiligini veriyor o konuda bir sıkıntı yok. A5 2016 modeli icin sorun islemcisinde. 1500 lira bandinda satilan cihaz kesinlikle fiyatinin karsiligi olmayan bir islemci ile geliyor. Urunun tek eksi yani bu. Ama eksi anlaminda baya bi eksi cunki performans noktasina baktigimizda gundelik kullanimda bile sorunlar yasatabilen bir islemciye sahip urun. Note 4 ve ustu modeller ile ozellikle arayuzde kasma, donma takilmalari geride birakan samsung kullanicilarini uzen soruna a5 ve a7 2016 ile doner. Urunu inceledigimde her konuda begendim fakat performansi islemcisi yuzunden hic iyi degil. Ayrica a5 2016 2gb ram ile gelmesi de samsung urunleri icin bir dezavataj. Samsung'un touchwiz arayuzu yuksek ram kullanimi olan bir arayuz. Artik stock android cihazlarda bile 3gb ram kullaniliyorken touchwiz gibi agir bir arayuzlu cihaz icin de 2gb ram yeterli degil.

the imam50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yorumlarınız ile yardımcı olduğunuz için ayrı ayrı teşekkür ederim. İlk uygun fiyat bulduğumda z5compact alacağım inşallah. Renk olarak siyah tercihim olacak. Renklerde bile fiyat farkı olduğu için extra bi ücret ödemek istemiyorum renginden dolayı.

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20

İlk olarak HTC den bahsettiğin modellerde selfie gibi bir durumun varsa kamera sıkıntısı çekersin.
Sony kesinlikle tavsiye etmiyeceğim bir cihaz güncellemeleri çatır çatır alsada benim gözümde sadece kamera olarak sony iyi başka bişeyi için alınmaz
Samsung A5 de ise 2 sene boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak bir cihaz çok çok.Daha sonra gerek touchwizden kasmalar illa ki olacaktır ve çöpe atacaksın.
Şimdiden hayırlı olsun

anystopmr

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Yazından ve yorumlardan anladığım kadarıyla gönlün Sony'de , sen gönlünü dinle ;)

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
m8 alırım ben samsungun note ve s serisinden başka diğerler ara ürünleri alınmaz

Reaksiyon puanı
2,554
Xiomi mi 5 alırdım ben olsam.Sony severim compact serisi güzel ama s810 lu cihaz alınmaz samsung ve lg zaten almam.Htcnin de sadece htc 10 modelini beğeniyorum oda pahalı.

the imam50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Xiomi mi 5 alırdım ben olsam.Sony severim compact serisi güzel ama s810 lu cihaz alınmaz samsung ve lg zaten almam.Htcnin de sadece htc 10 modelini beğeniyorum oda pahalı.
Zaten piyasada sayısız marka model var.Karar verme noktasında önce marka seçimi gerekiyor.Ben htc sony samsung arasında kaldım. sony daha önce kullandım diğerleri konusunda tecrübem yoktu. Hem aklen hemde gönlümün sesi beni tekrar sony alamaya çağırdı. Ayrıca her cihaz ısınır şu anda sony aşırı ısınma sorununu aştığı görülüyor bu konuda araştırmam devam ediyor. Isınma sorunu yok dersek performans olarak gayet iyi s810

the imam50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Renk konusunda siyah renk istiyorum ama inadıma beyaz renk indirime giriyor:) İnternet üzerinde siyah renk indirimde gören olursa haber versin :)

Reaksiyon puanı
2,554
Zaten piyasada sayısız marka model var.Karar verme noktasında önce marka seçimi gerekiyor.Ben htc sony samsung arasında kaldım. sony daha önce kullandım diğerleri konusunda tecrübem yoktu. Hem aklen hemde gönlümün sesi beni tekrar sony alamaya çağırdı. Ayrıca her cihaz ısınır şu anda sony aşırı ısınma sorununu aştığı görülüyor bu konuda araştırmam devam ediyor. Isınma sorunu yok dersek performans olarak gayet iyi s810
S810 lu cihaz ısınır kim ne derse desin sende alınca görcen zaten üstelik bide yaz geliyor sen bilirsin tabi z5 compact bende seviyorum ama ısınan telefon almam ben.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Dediklerine göre sana gidecek en iyi telefon z5c. Hem tercih ettiğin de bir marka gönlün rahat olur. Oyunlarda da bi sıkıntı çekemezsin 720p ekrana snapdragon 810.