Free disc space hatası alıyorum sebebi nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Hunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolay gelsin arkadaşlar, bilgisayara kurulumsuz portable oyun attım. oyunu çalıştırmaya çalıştığımda nvd3dum.dll hatası aldım. directx 8.1 veya üst sürümlerini yükleyin diyordu. directx indirdim açmaya çalıştığımda yeterli alan yok diyor. Oynamak içinde GameRanger indirdim onuda kuramıyorum oda free disc space hatası veriyor. 90 gb yer var ve ccleaner le bir güzel temizledim ama düzelmedi. problem ne olabilir ?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
selam @Hunlu
İlk önce bilgisayar bileşenlerimizi sonra işletim sistemimizi ve nereden indirdiğimizi yazalım ki sorununa daha çabuk çözüm olalım. ;)

Hunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam güzel ilginiz için teşekkür ederim. Oyun problemi kalmadı. Oyunu başka bir yerden indirince çalıştı problem olmadı. Ama GameRanger programını kurmaya çalışırken hala Free disc space hatası alıyorum. 30 gb yer boşalttım yine bir sonuç elde edemedim. GameRangeride kendi sitesinden free olarak indirdim.
Bilgisayar özellikleri şöyle :

İşlemci : AMD Athlon(tm) II X4 640 Processon 3.00 GHz
Bellek : 10 GB
İşletim sistemi : Windows 10 - 64 Bit
Ekran - Nvidia GT-730 128 bit
Harddisk : Sadece C : Toplam 300 GB - Boş olan 114 GB.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Game Ranger programını hiç kullanmadığım için tam olarak bilemiyorum ancak aklıma şöyle bir şey geldi, acaba programı Windows 10 da değilde uyumluluk modundan Windows 7 veya 8.1 modunda çalıştırmayı denesen belki faydası olur ?
şimdilik aklıma gelen bu :(

Hunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef hocam, uyumluluğu 7 ve 8 olarak denedim yönetici olarak çalıştırdım ettim bir faydası olmadı. Benimde aklıma hiç bir yöntem gelmiyor başka ne yapsam bilemedim :/

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Malesef hocam, uyumluluğu 7 ve 8 olarak denedim yönetici olarak çalıştırdım ettim bir faydası olmadı. Benimde aklıma hiç bir yöntem gelmiyor başka ne yapsam bilemedim :/
Sınamayımı denesek? Uyumluluk gidericisinden? :/

Hunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef hocam oda olmadı :/ 30 gb yer boşalttim yine nafile. Dostâne yardımlarınız için şeref duydum efendim teşekkür ederim :). 1 2 sorun çözme yöntemi bulunur da çözemezsek vazgeçeceğim sanırım.
164d3c71ea134034fded03b48e587623.jpg

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Allahallah. Sağlam bi format tokatlamak şart oldu o zaman. Yapacak birşey yok.
Üzgünüm. :(

Hunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam formatlamayada değmez valla ya. Bunun gibi multiplayer oyun oynatan benzeri program biliyormusunuz tek çözüm bu kaldı :)

Hunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flood için özür dilerim düzenleme yapamadım.

Hocam aklıma birşey geldi aslında. Bu gameranger setup installer olarak iniyor internetten indirme yaparak kuruyor. Cikcik okey diye bir programada güncelleme gelmişti onuda hiç bir şekilde güncelleyemedim. Acaba problem güncellemeleri engelleyen veya internetten down etmeleri engelleyen bir problem mi? Avira antivir virüs programı kullanıyorum birde Windows 10.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Son sürücülerde nvidia da baya bozdu işi baya bir şikayet aldı kartı bozulan vatandaşlar var biraz saldılar ancak genel olarak bakarsak bende nvidia yı önde görüyorum ...

Flood için özür dilerim düzenleme yapamadım.

Hocam aklıma birşey geldi aslında. Bu gameranger setup installer olarak iniyor internetten indirme yaparak kuruyor. Cikcik okey diye bir programada güncelleme gelmişti onuda hiç bir şekilde güncelleyemedim. Acaba problem güncellemeleri engelleyen veya internetten down etmeleri engelleyen bir problem mi? Avira antivir virüs programı kullanıyorum birde Windows 10.
Dediğim gibi tek aklıma gelen format