Microsoft'tan Apple'a Karşı Atak

Bu konuyu okuyanlar

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Apple, iPhone uygulamalarının indirilebileceği ''iPhone App Store''u açmasının ardından, Microsoft bu hamleye cevapsız kalmayarak Windows Mobile için portal açtı. Ancak Microsoft’un karşı atağı, iPhone’un sunduğu imkanlar karşısında biraz sönük kalıyor.

(Windows Mobile portalından görünüm.)

Windows Mobile portalında gördüğümüz eksiklikler şöyle.

Program Kısıtlaması
iPhone kullanıcıları birçok kategorideki onlarca programı indirme imkanına sahipken, Windows Mobile portalından iş-ticaret kategorisindeki programlar indirilebiliyor. Yani portala Twitter'ı bulacağınızı umarak girmeyin :)

Linux Gözardı Edilmiş

Microsoft’un yeni portalı ''Silver Light'' altyapısına sahip. Bu yüzden Linux kullanıcıları siteye erişebilmek için Windows kurulu bir sistem kullanmalılar. Ayrıca portal Internet Explorer’a göre yapılandırıldığından Firefox kullanıcıları hata ile karşılaşabiliyorlar.

Yavaşlık

Portal, Silver Light ile oluşturulmasına rağmen yavaşlığı dikkat çekiyor. Menü ve programlar arası geçişler biraz yavaş.

Saydığımız nedenler düşünüldüğünde, Microsoft'un hamlesi Apple'ın gerisinde kalmışa benziyor.

NOT: Bilgisayarınızda Silver Light kurulu değil ise, uyarı ekranı geliyor ve kurmanız isteniyor. Aksi takdirde siteyi görüntüleyemiyorsunuz.

Yazan: Cihan Pehlivan
SDN - ShiftDelete.Net

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Rezalet Ötesi Dandik Olmuş Desek ,yeterli açıklamayı yapmış oluruz herhalde

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Linux ve Linux kullanıcılarını resmen süründürmüşler yani buradan o çıkıyor. Ayrıca o portala girmek isteyen kişiler istediği web tarayıcısından girebilmeli diye düşünüyorum. Neden illa İnternet Explorer eyy Microsoft..!!

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Firefox'ta denedim, sorun çıkartmadı.
Ama Firefox ile tam uyumlu olmadığından hata mesajları gelebilir ;)

siberzeka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanirim haberi yazan arkadasin interneti dandik bende cok basarili bir sekilde calisiyor gallery deki gecisler kasitli olarak yapildigi da bariz ortada hizli yanit verilmis basarili bir site olmus bence ayrica bilerek bir lise ogrencisi yada bir universite ogrencisi windows mobile alir mi cok merak ediyorum sadece mp3 ve video cekmek icin belli bir kesime sunulmus imkanlar olmasi bence gayet normal ve dogal ayrica windows mobile ile yapilicaklar iphone suanda karsilastirilmasi bence dogru degil

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
sanirim haberi yazan arkadasin interneti dandik bende cok basarili bir sekilde calisiyor gallery deki gecisler kasitli olarak yapildigi da bariz ortada hizli yanit verilmis basarili bir site olmus bence ayrica bilerek bir lise ogrencisi yada bir universite ogrencisi windows mobile alir mi cok merak ediyorum sadece mp3 ve video cekmek icin belli bir kesime sunulmus imkanlar olmasi bence gayet normal ve dogal ayrica windows mobile ile yapilicaklar iphone suanda karsilastirilmasi bence dogru degil
muratcanberber ve chimera portalı deneyen arkadaşlarımız. Demek ki onların da internet bağlantıları dandikmiş.

Yavaşlık, menü ve programlar arası geçişlerde. Yani sadece gallery diye tabir ettiğiniz kısımda değil.

iPhone hayranları gibi, Windows Mobile kullanan genç kesim de mevcut. Her ne kadar iPhone ve Windows'un yetenekleri biraz farklı da olsa Microsoft, Apple firmasının bu hizmetine karşılık elindeki Windows Mobile'ı desteklemeyi seçmiş.

siberzeka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde kast ettigim sey o idi sadece gallery baz alinmasin ama senin hemserilerin galiba kizdin bana ben zaten senin o soledigin seyi kast ettim

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Hayır, neden kızayım.
Tabi ki konu hakkında görüşlerini bildirmek herkes gibi senin de hakkın.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Arkadaşlar burada paylaşılan konulara herkes düşüncelerini yazacak tabii ki. Kimsenin kimseye kızma ya da sert cevap verme gibi bir lüksü yok. Evet ben denemiştim ve yavaştı. Diğer üyelerimiz denediğinde bağlantıya göre hızlı olabilir.

Son söylenecek söz kızmak gibi bir durum söz konusu değildir. Yapılan yorumlar yanlış anlaşılmasın. Hadi konuya dönelim. :)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
1mbit internetim var dandik demenin ne olduğunu çözemedim ama neyse.