Grand Theft Auto 5 Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü %100

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Sorun 1: Çalışmayı durdurdu hatası oyunda q tuşuna bastığımızda gerçekleşiyor. Çoğu kişi Q tuşunu genelde görevlerde çatışırken kullandığı için ( görevlerde çalışmayı sonlardırdı ) hatası alıyorum diye konu açanlarda vardı.

(Çözüm kesindir):

GTA 5'in kurulu olduğu yere giriyoruz (C:\Program Files (x86)\Grand Theft Auto V)

GTAVLauncher.exe ( sizde .exe yazmayabilir ) çalıştırıyoruz.

Bir şey doluyor ve o dolma işlemi bitince ID Şifre istiyor, hiç bir şey girmiyoruz ve GTAVLauncher'ı aşağıya alıyoruz.

Sağ üstte - ve x var, - basıyoruz aşağıya alıyoruz kısaca.

Q ile istediğiniz yere pusabilirsiniz artık oyundan atmaz.

Sorun 2: Araç kullanırken silahımız ile nişan alırsak yani (Sağ click yaparsak) oyundan atıyor.

(Çözüm kesin değildir):

Oyuna girip settings'e giriyoruz, Grafik kısmına geliyoruz ve Direct X sürümümüzü 10.1'e düşürüyoruz.

Görev yöneticisini açıyoruz ve ayrıntılar kısmından GTA 5'i buluyoruz, sağ tıklayıp önceliği ayarlanın üstüne gelince sağ tarafta seçenekler çıkıyor.

Yüksek olan seçeneği seçiyoruz ve oyundan atmamasını ümit ediyoruz.

LunaticX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba, ilk önce oyunun kurulu olduğu yerde GTAVLauncher.exe yi çalıştırıp, açılmasını bekleyin. Açıldıktan sora onu alta alıp, Launcher.exe yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonra deneyin. bende işe yaramıştı.
not: ben bulmadım. alıntıdır.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
merhaba, ilk önce oyunun kurulu olduğu yerde GTAVLauncher.exe yi çalıştırıp, açılmasını bekleyin. Açıldıktan sora onu alta alıp, Launcher.exe yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonra deneyin. bende işe yaramıştı.
not: ben bulmadım. alıntıdır.

Oyun orjinalmi acaba? bu sorunlar sadece korsanlarda yaşanıyor. Eğer sizin oyununuz orjinalse dediklerim sizde olmaz.

Oyununuz korsan ise oyunun kurulu olduğu yere girin. GTAVLauncher'ı çalıştırın ve aşağıya alın.

Sonra oyunun kurulu olduğu yerde 3DM logolu launcher'i çalıştırıp oyuna girin Q sorunu için %100 etkili.

Not: Ben oyunu şu anda oynayamıyorum sebebi ise, q yada basmasam araba içinde sağ click'de yapmasam belli bir süre sonra çalışmayı durdurdu hatası almaktayım. Böyle bir hatanın çözümünü nasıl bulabilirim?

ShacoLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba hocam ben bu gta5 calısmayı durdurdu hatasını sureklı alıyorum oyunum orjinal fakat gta online de olsun hikaye modunda olsun sureklı alıyorum ne yapmalıyım

ShacoLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim windows kırık yani korsan ondanda olabılırmı?

ShacoLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartımın driverin yukledim kurdum ekran kartım guncel

nemkate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sağ tıklatma sorunu bende de vardı ve kesin çözüme ulaştım.

Update v2 dosyalarını attım sorun kalktı.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Sağ tıklatma sorunu bende de vardı ve kesin çözüme ulaştım.

Update v2 dosyalarını attım sorun kalktı.

Update V2nin tüm dosyalarınımı attınız? bende ara ara oluyor hep olmuyor yani.

dogukanu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim gta 5 oyuna girişte yanıt vermiyor diyo çözümünü bilen varmı :((((((((((((( oyunum orrjinal

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
benim gta 5 oyuna girişte yanıt vermiyor diyo çözümünü bilen varmı :((((((((((((( oyunum orrjinal

Eğer laptop kullanıyorsan Aygıt yöneticisine gir, görüntü bağdaştırıcısından nvidia ekran kartını devre dışı bırak, oyuna gir sonra tekrar etkinleştir.

HelpPls

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gamepad driverımı yükledikten sonra çalışmayı durdurdu hatası almaya başladım. Gamepad olmadan sıkıntısız oynanıyor. Kullandığım gamepad snopy sg-506. Çözüm olarak ne yapmalıyım?

LazrailGG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vikings Hocam Ben GTAVLauncher'e tıkladığımda hiçbirşey açılmıyor yönetici olarak da denedim hiçbirşey açılmadı acil yardım edersen sevinirim iyi günler...:(

harunxxlac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar benim bilgisayarimda gta 5e basiyom oyun sorunsuz aciliyo ama oyunun uzerine tiklayinca calismayi durdurdu hatasi aliyorum Yardim Edermisiniz :(

Bide Oyunda ilerledikten sonra oldu

emre.yakup

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler benimde bi sorum olucak acil cevaplamınızı istiyorum. Gta 5 i açıyorum launcher da bir sıkıntı yok ama ana münedüde online'nı seçince birkaç saniye yüklenince program çalışmayı durdurdu diyor.Bi çözüm varsa ban söylermisiniz.He bide hikaye modundada öyle yapıyo yani gta yı tamamen açamıyom

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
MSI anakart kullananlar, Nahimic Audio yüklüyse ya sonlandırıp oyunu açın ya da tamamen kaldırın, sorun düzelecektir.

UcmayanTekmexD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarıyla orjinal oyunlarda böyle hatalar olmuyor.Korsana hayır ama çokta pahalı.Denemek için indirip oynadığımız oluyor.

sokratst56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben çözümünü buldum çalışmayı durdurdu hatası Social Clup programından dolayı kaynaklanıyor bu programın en eski versiyonunu indirirseniz sorun giderilmiş olacaktır. Social Club Version 1.1.5.5 indirin kurun yeni versiyonunu kaldırın yalnız revo uninstall programı ile kaldırın gelişmiş kaldırma seçeneği ile dosya kalıntısı bırakmasın. Ben ilk başta social clup 1.1.9.5 versiyonunu kurmuştum çalışmayı durdurdu hatası aldım sonra revo uninstall programı ile gelişmiş kaldırma yaptım dosya kalıntısı bırakmadım. Social Clup 1.1.5.5 programını yükledim ve çalıştı sorunsuz deneyin ve görün yardımcı olduysam şukumu verin ulen :D

Son mesajlar