Format sorunu

Bu konuyu okuyanlar

wakfike1li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar pc ye format atacam fakat cd takıyorum boot ediyorum fakat

Verifying DMI Pool Data ...............

019385b9d74cc8d51f15d1700e90bab6.jpg

Şekilinde yazıda kalıyor hardiskte sorun mu var acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi

wakfike1li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bootable yaptığınız cd de sorun olabilir

Bende öyle tahmin ediyorum daha bugün başka pcden yapmıştım onu usb den atacam öyle görünüyor birde hardiskin bozuk olup olmadığını nasıl anlarım bios dan gözükür mü

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
harddisk toolları kullanmanız gerekir. bios ta bozuk olup olmadığını anlayamazsınız.

wakfike1li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
harddisk toolları kullanmanız gerekir. bios ta bozuk olup olmadığını anlayamazsınız.

Bilgisayarıma Low Level format atmaya kalktım malum çok uzun sürüyor o sırada elektrikler kesildi acaba hardisk zarar görmüşmüdür format atmaya kalkmıştım tam disk bölme aşamasına geldiğinde pc kapanıyordu başka cd denedim o da yukarıda resimde gösterdipim şekilde kaldı benim tahminim hardisk gitti fikri olan var mı

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ubuntu live ile bilgisayarı başlatıp harddiskinize format atıp öyle deneyin tekrardan. bu arada windows cd nizin çalıştığından emin olun. yukarıda gösterdiğiniz hata aslında hata bile değil sadece bootable disk ararken takılı kalıyor. bilgisayarınıza başka bir usb bellek takılı ise çıkartın.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Lowlewel Format dediğin, formatsız disk oluşturuyor. Kur programı diski görmüyor. Diskin önce birincil disk olarak biçimlendirilmesi (formatlanması) gerekiyor.

Diskin sağlıklık olmadığını düşünüyorsan, Bios'tan da diski denetleyebilirsin. "Özel seçenekler" veya benzer anlama gelen bölüme bak (İngilizce yazar tabii ki)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Harddiske bişey olmaz low level formatta elektrikler gitmesi falan cart curt hepsi hikaye %99 bişey olmaz bizzat defalarca denedim. Siyah ekran verebilir ama ordan boot olması lazım. Ayarları iyi kurcalamanız lazım biosunuz nasıl bilmediğim için yardımcı olamayacağım

wakfike1li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harddiske bişey olmaz low level formatta elektrikler gitmesi falan cart curt hepsi hikaye %99 bişey olmaz bizzat defalarca denedim. Siyah ekran verebilir ama ordan boot olması lazım. Ayarları iyi kurcalamanız lazım biosunuz nasıl bilmediğim için yardımcı olamayacağım

Hardisk gitmiş pc tamircisine verdim yüksek voltajdan dolayı anakartta da hasar yapmış onu tamir etti hardiski değişti fakat pc yi her açtığımda sabit disk hatası alıyorum takılan hardiskin yenimi kullanılmış mı olduğu anlaşılır mı sıfır bir hardisk böyle bir gata verir mi

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Kasayı geri götür, değiştirsin. Tamir edilen bir cihaz, düzgün çalışmalı. Parasını ödediğin ürün çalışmıyorsa, parayı alan, bu hatayı düzeltmek zorunda.

wakfike1li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasayı geri götür, değiştirsin. Tamir edilen bir cihaz, düzgün çalışmalı. Parasını ödediğin ürün çalışmıyorsa, parayı alan, bu hatayı düzeltmek zorunda.

Çıldıracam ya format atarken resimdeki gibi uyarı veriyor fakat format atılıyor

fe791d70bef75c464ef02476fd70fa58.jpg

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Çıldıracam ya format atarken resimdeki gibi uyarı veriyor fakat format atılıyor

Harddisk pek sağlıklı deği galiba Windows ondan kurulmuyor diske. PC kurulu olsaydı bu sefer de harddisk sorunlu, bilgilerinizi başka bir yere aktarın diye uyarı verirdi. Şu durumda da en başta yüklenmiyor sistem. Farklı harddisk ile denemende fayda var.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hangi diske yüklemeye calisiyorsun dosyalari? Orada tam 4 tane disk görüyorum. Hepsini sil ve tek bir bölüme yükle windows'u.

wakfike1li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harddisk pek sağlıklı deği galiba Windows ondan kurulmuyor diske. PC kurulu olsaydı bu sefer de harddisk sorunlu, bilgilerinizi başka bir yere aktarın diye uyarı verirdi. Şu durumda da en başta yüklenmiyor sistem. Farklı harddisk ile denemende fayda var.

Hardiski daha yeni değiştirmiştim sanırım geri götürecem kasayı yapsın versin

wakfike1li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi diske yüklemeye calisiyorsun dosyalari? Orada tam 4 tane disk görüyorum. Hepsini sil ve tek bir bölüme yükle windows'u.

İkiye böldüm 100 gb olan kısıma yüklemeye çalıştım acemi değilim fakat daha önce böyle bir uyarı vermemişti

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
İkiye böldüm 100 gb olan kısıma yüklemeye çalıştım acemi değilim fakat daha önce böyle bir uyarı vermemişti

Estagfirullah kardesim öyle bir sey demek istemedim. Benim demek istedigim diski bölmeden yüklemeye calis, bakalim kabul edecek mi?

wakfike1li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Estagfirullah kardesim öyle bir sey demek istemedim. Benim demek istedigim diski bölmeden yüklemeye calis, bakalim kabul edecek mi?

Denedim malesef aynı uyarıyı verdi fakat yüklendi windows üstelik hardisk hatası daha vermiyor