Eve Sunucu Alma Hakkında Bilgi

Bu konuyu okuyanlar

ready2dietr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

ben eve sunucu alacağım. Fakat çok elektrik gidiyor mu soğutucular var mı ? ne kadar hosting açılabiliyor ?

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Onu bilmiyorum ama evlerde kullanılan standart internet paketleriyle hiçbir şey yapılmaz :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
evlere verilen internet a-dsl dir. a asimetriğin kısaltılmışı olarak kullanılıyor.
gönderme hızı ile indirme hızı farklı olduğu için böyle diyorlar.
indirme hızını 8mbit verseler bile gönderme hızı her pakette 1mbit ile sabittir.
fiber internette de 3mbit de sabittir.

web site yayınında gönderme hızı önemlidir. bu kapsamda 1 mbit ile aynı anda 2-3 kişiye anca hizmet sağlarsın.
ayrıca standart modemler bu tarz bir trafiği kaldıracak güçte değildirler.
sitene yüklenme olduğunda modemin kilitlenebilir. internetin ciddi anlamda yavaşlar.

tüm bunlara rağmen yapacağım diyorsan ekstra bir alete ihtiyacın yok.
mevcut bilgisayarına wamp programını kur. internetten araştırarak apache ayarlarını yap.
bilgisayarına sabit ip ver. modeminden de 80 portunu bilgisayarına yönlendir.

ama bana kalırsa tüm bunlarla uğraşman zaman kaybı.
bunun yerine http://ozkula.com adresinden yıllık 40 tl ye bir site açabilirsin.
kurulum sihirbazı ile birkaç adımda kendine bir blog açabilirsin.
böylece asıl amacın olan sitene ağırlık verebilirsin.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
orcnd güzel yazmış. Kendi başına hosting yapmak gerçekten de mesele. Adam gibi Internet bağlantısı gerçekten de maliyetli oluyor, özel sözleşmeler imzalıyorsun. Bunlar artı para demek. Tk serverın soğutması sorun değil, ama server sayısı arttıkça ciddi ciddi klimalara ihtiyaç duyuyorsun. Ayrıca server sayısı arttıkça yedeklemeyi de gözönüne almak gerekiyor. Profesyonel yedekleme cihazları onların sunucular ile fiber bağlantısı + fiber interface'ler. Sözün kısası evinde bilgisayar kullanan kişilerin hiç görmediği yapılar var, ve bu yapılar ihtiyaçtan dolayı var. Geçiştirmeyeceğin ihtiyaçlardan dolayı.

KIsaca o işe girme. ozkula.com nedir bilmem godaddy ile çalışıyorum ama kiminle çalışırsan çalış hosting evde yapılacak bir iş değil.

ready2dietr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evlere verilen internet a-dsl dir. a asimetriğin kısaltılmışı olarak kullanılıyor.
indirme hızını 8mbit verseler bile gönderme hızı her pakette 1mbit ile sabittir.

web site yayınında gönderme hızı önemlidir. bu kapsamda 1 mbit ile aynı anda 2-3 kişiye anca hizmet sağlarsın.
sitene yüklenme olduğunda modemin kilitlenebilir. internetin ciddi anlamda yavaşlar.

mevcut bilgisayarına wamp programını kur. internetten araştırarak apache ayarlarını yap.

reklama gerek yok kardeşim cevabı ver lafı kısa kes.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Nasıl zoruma gitti sanki o kadar cevabı ben vermişim gibi hissettim bir an

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
arkadaşın hevesini kursağında bırakıyorsunuz sonra ülkemiz niye ilerlemiyor :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
reklama gerek yok kardeşim cevabı ver lafı kısa kes.

Ben nerede ne yapacağımı iyi bilirim. Şimdi bekleyeceğim. Sdn üyeliğim boyunca senin gibileri uçuşan üyeler başlığında çok gördüm. Umarım o an en kısa zamanda gelir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşın hevesini kursağında bırakıyorsunuz sonra ülkemiz niye ilerlemiyor :)

arkadaşın kursağında çok şey kalmış beyne kan gitmiyor sağa sola saldırıyor :D

ready2dietr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben nerede ne yapacağımı iyi bilirim. Şimdi bekleyeceğim. Sdn üyeliğim boyunca senin gibileri uçuşan üyeler başlığında çok gördüm. Umarım o an en kısa zamanda gelir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşın kursağında çok şey kalmış beyne kan gitmiyor sağa sola saldırıyor :D

:D beyine kan gitmeseydi fen lisesinde mi okurdum beyinsiz kafam çalışıyor ki gitmişim sende ozkulanın sahibisin herhal reklam yaptığına göre sende işte okumamışsın sürüyon aradaki fark bu hadi ikile...

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
:D beyine kan gitmeseydi fen lisesinde mi okurdum beyinsiz kafam çalışıyor ki gitmişim sende ozkulanın sahibisin herhal reklam yaptığına göre sende işte okumamışsın sürüyon aradaki fark bu hadi ikile...
bence boş vaktini bilgisayar işleri yerine daha farklı yönlere yönlendir bilgisayar konuları insana çok cazip geliyor ama bu işlerin içine bir düşersen notların düşer geleceğin mahvolur bende lisede senin gibiydim bilgisayarda her haltı karıştırırdım en son oyunlara dalıp gittim arkadaşlarım tıp okurken dandik bir matematik bölümü kazanıp 3. yılımda bıraktım şimdi bir mühendislik kazandım ama 3 yılım öldü şimdi bozulan bilgisayarları tamir etsem ne olacak server kurabilsem ne olacak her yıl binlerce bilgisayar mühendisi mezun olurken bu ülkede,şimdi mühendis olup kaç para kazanacağım belli değil çoğu hayalim gerçekleşmeyecek.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
liseli olduğun tavırlarından belli zaten. akut ergenlik atarlanması yaşıyorsun. üniversiteye başla geçecek o.
ben o yazıda ozkuladan önce bir dünya yazı yazdım. sen gidip ozkula kısmını anlamışsın. buda aldığın eğitimin ne kadar kalitesiz olduğunun ispatıdır. koskoca yazıdan 1 cümle çıkarmışsın

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Seviyeli bir şekilde tartışıyoruz arkadaşlar kimseyi kırmak, üzmek, hakaret etmek yok.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Sakin ol bayım :) Ne bu atar :)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Merhaba,

ben eve sunucu alacağım. Fakat çok elektrik gidiyor mu soğutucular var mı ? ne kadar hosting açılabiliyor ?

Bilgisayarına Apache2 server kurarsın, sunucu olur. Açılışta biraz yavaşlar, hepsi o kadar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121

acımasız gerçekler adsl ile olması sancılı simetrik internet gerek verdiği host şirketi ile daha performanslı ve güvenli olur ve reklam değil bu tavsiye.

buraqq

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Hostingler hakkında bir bilgin yok ama eve sunucu alma planı yapıyorsun. Keşke iş sunucuda bitse.

Kafana koymuşsun zaten, aslan besleyen yemini düşünmez.

Standartta 12-24 V ile çalışır. Fen lisesinde okuyorsun hesapla 7/24 çalışınca ne kadar tüketeceğini.

Plesk mi kullanacaksın WHM mi, ona göre lisansını alır paran ne kadar domaine yeterse o kadar hosting açabilirsin.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
adam evde sunucu besleyecek :lol::lol: o makina %100 elinde patlar bilgisayara benzemez kardeş senin modemle paylaşırsınız artık internetinizi :lol: :lol: