Ünal Aysal başkanlığı bıraktığını açıkladı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 25 Ekim'de gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da aday olmayacağını açıkladı.

AYSAL_1LBP9.jpg

Aysal, "Benim Galatasaray'dan kopmam mümkün değil. 25 Ekim'de aday olmayı düşünmüyorum. Benim başka projelerim var" dedi.

Başkan Aysal, "Benim daha önce bahsettiğim Galatasaray Global projesi var. Tüm masraflarını ben üstleneceğim ve görevdeki yönetime hediye edeceğim" şeklinde konuştu.

"Benim tüm ailem Galatasaraylı" diyen Aysal, "Hepsi devam etmemi istiyor. Ancak söylediğim dört ana sebep benim bu kararı almamı sağladı. Cemal Nalga olayında o zamanki başkan sayın Adnan Polat bu mesajı alsaydı sonrasında tatsız, ibrasız olaylar yaşanmayacaktı" şeklinde konuştu.

Hiçbir karşılık beklemeden 40 ay Galatasaray için çalıştığını söyleyen başkan Aysal, "Kendi işlerime bakmadım. Helal olsun. Ben sadece hakkaniyet bekledim. Türk sporunun içinden geçtiği bu dönemden son derece rahatsızım. Devam etmeme kararımın temelinde de bu yatıyor" ifadelerini kullandı.

Aysal, "Önümüzdeki günlerde bakacağız. Şu an çıkan tek aday iyi bir aday. Ben kim seçilirse seçilsin her türlü destek olacağım. Ali Dürüst bana başkan adayı olmayacağını söyledi. Başka bir pozisyonda olabileceğini söyledi. Faruk Süren de adaylığı düşünmediğini söyledi" dedi.

KAYNAK

[video=youtube;QtPC9VNEnuY]http://www.youtube.com/watch?v=QtPC9VNEnuY[/video]

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ünal sinsi adamdır, bir şey çıkar altından muhakkak. Yada gözünü daha yükseklere kestirmiştir.

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Çok şükür sevindim bu habere. Bir adamla fikirlerimiz bu kadar ters düşmez ya iyi oldu çokta güzel oldu :)

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Son günlerde aldığım en güzel haber. Hangisi önce gidecek diye sormuştum. Ünal önce gidiyor anlaşılan. İnşaallah bu güzel haber Galatasaray için güzel günlerin başlangıcı olur.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Son günlerde aldığım en güzel haber. Hangisi önce gidecek diye sormuştum. Ünal önce gidiyor anlaşılan. İnşaallah bu güzel haber Galatasaray için güzel günlerin başlangıcı olur.
Son 3 yildir bayaa iyi basarilara imza attik. Fatih Terim ve yönetimde birtakim problemler oldu. Onun disinda ne oldu hocam? Adamin 2 yilini görmezden gelmeyin.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Tüpçünün yerine mi geçecek ne yapacak acaba?

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Son 3 yildir bayaa iyi basarilara imza attik. Fatih Terim ve yönetimde birtakim problemler oldu. Onun disinda ne oldu hocam? Adamin 2 yilini görmezden gelmeyin.
Adamın tüm başarısı Fatih Terim'leydi. Türk futbol tarihinin en kariyerli hocasını sırf egosu uğruna kovarak gönderdi. Zaten ondan sonra takım tamamen bozuldu. Geçenlerde kendisine bütün başarıları kazandırmış olan adamın adını bile anmaktan çekindi. Bizim buralarda bu yapılana nankörlük denir. Fatih Terim ismini Ünal Aysal'ın yanından silin geriye koca bir sıfır kalır. Tüpçüyü de Türk futboluna bela edenlerden biri Ünal Aysal dır. Tüpçü seçileceği zaman önce muhalefet etti sonra baskılara dayanamadı olur dedi. Halbuki o dönemde biraz direnç gösterseydi şu anda Türk Futbolu tüpçü denilen beladan kurtulmak için çırpınıyor olmazdı.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Adamın tüm başarısı Fatih Terim'leydi. Türk futbol tarihinin en kariyerli hocasını sırf egosu uğruna kovarak gönderdi. Zaten ondan sonra takım tamamen bozuldu. Geçenlerde kendisine bütün başarıları kazandırmış olan adamın adını bile anmaktan çekindi. Bizim buralarda bu yapılana nankörlük denir. Fatih Terim ismini Ünal Aysal'ın yanından silin geriye koca bir sıfır kalır. Tüpçüyü de Türk futboluna bela edenlerden biri Ünal Aysal dır. Tüpçü seçileceği zaman önce muhalefet etti sonra baskılara dayanamadı olur dedi. Halbuki o dönemde biraz direnç gösterseydi şu anda Türk Futbolu tüpçü denilen beladan kurtulmak için çırpınıyor olmazdı.
Fatih Terim olayina tamamen katiliyorum. Orada yönetim disinda takima da karismaya baslamisti. Kim ne yapiyor, hangi görevde belli degildi. Degerli Albayrak' i söylemiyorum bile. Ego ugruna Galatasaraya yakismayacak sekilde gönderdik Fatih Hocayi.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Koltuğa oturan vazgeçilmezim sanıyor. Ben olmazsam takım diye bir şey olmaz. Bu mantık değişmediği sürece de başarı olmaz. Bir Ünal gider başka bir Ünal getir. Önemli olan kurumsal olabilmek bunu başarmadan futbolda ne milli takım nede kulüp takımı olarak başarılı olamayız. Başarılı olamamış isen koltuğa yapışma bırak.

Terim bir dönem başarılı olmuştur. Asla unutulmamalıdır. Ancak bu başarı sürekli başarısızlığının üzerini örtmemeli. Milli takım mağlup olmuş yaptığı maç sonu açıklama yürek sızlatan cinsten.

Türk insanının kronik sorunu. "Görevin olmayan her şeye karış. Görevini asla yapma"